рус
укр
 

Огляди та публікації

15.01.2015

Огляд безпровідної гарнітури SVEN AP-B770MV: на кожний день

Невибаглива зовнішність і відсутність оригінальних елементів конструкції у безпровідної гарнітури SVEN AP-B770MV з головою компенсуються відносно непоганою якістю звуку і зовсім невисокою вартістю. Ми постаралися з'ясувати, для яких завдань ця гарнітура підходить якнайкраще.

Як правило, побачивши перед собою гарнітуру з накладними амбушурами, користувач підсвідомо пред'являє до неї трохи завищені вимоги. Хочеться, щоб така гарнітура давала змогу не лише безтурботно щебетати через Skype, а й насолоджуватися звуковим супроводом до ігор і фільмів, а в ідеалі ще й слухати (а не лише чути) музику. За певну кількість тисяч рублів усе це цілком реально отримати. Та й те, лише за тієї умови, що ми маємо справу з гарнітурою провідною. Але чи можна такі вимоги пред'являти до гарнітури безпровідної, та ще й вартістю всього за дві з хвостиком тисячі рублів? Відповідь очевидна – якщо й можна, то лише до певної міри, усвідомлюючи те, що цільова аудиторія універсального недорогого пристрою бажає отримати гарнітуру на кожний день, а не моніторні навушники для занурення в класичну музику. Саме з таким підходом ми й приступили до вивчення нової безпровідної гарнітури компанії SVEN, яка потрапила до нашої тестової лабораторії. Модель SVEN AP-B770MV позиціонується виробником як довгограюча універсальна гарнітура з високим ступенем шумоізоляції, що працює з будь-якими пристроями, які мають на борту модуль Bluetooth.

Комплект постачання


Упаковка гарнітури SVEN AP-B770MV

Гарнітура поставляється у досить чималій картонній коробці традиційного для SVEN білого кольору з великим синім хрестом, що перекочував туди з фінського прапора. Коробка має прозорий блістер, через який видно саму гарнітуру.


Комплект постачання гарнітури SVEN AP-B770MV

Усередині, крім самого пристрою, ми знайшли лише USB-кабель для заряджання вмонтованого акумулятора і друковане керівництво користувача трьома мовами (російською, українською та англійською). Комплектувати гарнітуру чохлом для транспортування виробник, на жаль, не став. Відсутній у комплекті постачання й адаптер живлення для заряджання вмонтованого акумулятора від електромережі.

Зовнішній вигляд та ергономіка


Зовнішній вигляд гарнітури SVEN AP-B770MV

Гарнітура виготовляться в єдиному кольоровому виконанні – чорному. Всі основні елементи корпусу виготовлено з матового, нічим не примітного пластика. А ось зовнішні поверхні чашок, навпаки, привертають увагу своєю дещо незвичайною багатогранною формою, що понад усе нагадує панцир черепахи. Цій гарнітурі цілком підійшло б слово Turtle у назві, але виробник вирішив обмежитися абстрактним буквено-цифровим кодом.


Розсувний механізм наголов’я

З пластика виготовлено самі чашки, їхні утримувачі та всі основні частини наголов’я, за винятком внутрішнього розсувного механізму, що в своїй основі має сталеву пластину. Направляючі на ній також пластикові, проте хвилюватися за надійність конструкції не слід – усе зроблено на совість. Саме наголов’я обтягнуте м’якою штучною шкірою з наповнювачем для комфортного носіння.


Чашки, розвернуті на максимальний кут в один та інший бік

Утримувачі чашок хоч і зроблено з пластика, проте також виглядають досить міцними. Вони надають чашкам можливість відхилятися на кут близько 45°, а самі додатково обертаються в один бік на 15°, а в інший на 90°, що дає змогу істотно зменшувати габарити гарнітури під час транспортування. Ця обставина частково компенсує той факт, що в конструкції SVEN AP-B770MV не передбачено механізму для складання наголов’я.


Органи управління та інтерфейси

Самі чашки мають досить масивний вигляд. У нижній частині їх оснащено трьома вузькими кнопками: управління живленням, гучністю звучання і відтворенням. На лівій чашці додатково розташовано досить велику металеву сітку, за якою приховано мікрофон, а на правій – закритий гумовою заглушкою порт Mini USB. Його призначено виключно для заряджання вмонтованого акумулятора.


Амбушур

Амбушури SVEN AP-B770MV не підлягають заміні, хоча м’які частини можна зняти. Вони практично повністю закривають вуха під час носіння і майже не чинять жодного скільки-небудь серйозного тиску на голову завдяки добре підібраній щільності наповнювача, обтягнутого, як і наголов’я, м’яким шкірзамінником. Він, щоправда, практично не дихає, проте приємний на дотик.

Загалом якість виготовлення гарнітури нас навіть дещо здивувала. Усі рухомі елементи переміщаються плавно, без скрипів і заїдання, кріплення встановлено акуратно, а сама конструкція гарнітури свідчить про її відносно високу ударотривкість. І лише нехитрий дизайн і не найвища якість пластика видають у цьому пристрої його цінову приналежність.

Робота з гарнітурою та якість звуку

Щоб встановити перше з’єднання з тим чи іншим пристроєм, на гарнітурі потрібно натиснути й утримувати протягом п’яти секунд кнопку управління живленням. У цьому випадку навушники не просто увімкнуться, а й перейдуть у режим пошуку. З'єднання гарнітури з Bleutooth-адаптером відбувається буквально за одну-дві секунди, після чого пристрій готовий до експлуатації. Ми тестували гарнітуру, підключивши її до ноутбука ASUS ZENBOOK UX51 і до смартфона Samsung GALAXY S3. Радіус дії за умови прямої видимості справді близький до заявлених десяти метрів. У квартирі гарнітура прекрасно працювала навіть тоді, коли джерело звуку було відокремлене від неї міжкімнатною стіною. Водночас жодних спотворень відзначено не було.

Гарнітура легко справляється з перемиканням між режимами розмови і програвання музики. Щоб прийняти вхідний виклик, треба натиснути на кнопку управління живленням. За допомогою цієї ж кнопки можна повторити останній вихідний дзвінок або перевести телефон і гарнітуру в режим голосового набору. Також традиційно влаштовано і управління відтворюваними треками.

Особливо слід відзначити відчуття від носіння SVEN AP-B770MV. Чисто суб’єктивно комфорт від носіння цієї гарнітури випробовуєш, що називається, незважаючи на її ціну. Якщо незнайому з пристроєм людину попросити закрити очі і, надівши йому на голову цю гарнітуру, змусити назвати її орієнтовну вартість, то вказана цифра напевно виявиться вищою за ту, що є насправді. Уся справа в практично ідеальній геометрії корпусу, рухливих чашках і вдало підібраному наповнювачі для амбушурів та наголов’я. Сказати просто, а ось досягти такого рівня вдається далеко не кожному виробникові і тим більше не в тій ціновій категорії, в якій позиціонується наш сьогоднішній гість. Амбушури практично повністю закривають вуха і не чинять на них абсолютно жодної негативної дії. Те ж саме стосується точно підлаштованого під вашу голову наголов’я. Усе це надає можливість носити гарнітуру безперервно хоч цілий день. Вуха, звичайно, трохи спітніють, але від цього недоліку, на жаль, нікуди не подітися.

А ось зручність управління в SVEN AP-B770MV, навпаки, не витримує жодної критики. Вузькі довгі ряди кнопок абсолютно неможливо розпізнати на дотик. У підсумку часто натискаєш кнопку живлення замість кнопки зменшення гучності або ставиш на паузу трек, що програється, замість того, щоб здійснити перехід до наступного. Та й розміщення кнопок у нижній частині чашок теж ніяк не можна назвати вдалим рішенням – їх дуже незручно натискати.

Рівень чутливості мікрофона досить високий. Під час розмови в повній тиші мікрофон транслює голос без щонайменших спотворень, проте варто з'явитися невеликому зовнішньому шуму, як вашому співрозмовникові вже доводиться вслухуватися у вашу мову – мікрофон широкоспрмований, тобто слухає він не лише вас, а й усе, що відбувається навкруги. Особливо сумно йдуть справи з якістю передачі голосу на вулиці – тут зовнішні шуми можуть повністю заглушити вашу мову.

Шумоізоляція в AP-B770MV не ідеальна, проте більшість зовнішніх шумів успішно гасяться. Частина шумів заглушається повністю, а частина приглушується до комфортного рівня. Звичайно, якщо ви надінете цю гарнітуру на голову і поринете в столичну підземку в час пік, зовнішній шум і гамір не зникне, мов за помахом чарівної палички, але різниця в його гучності й насиченості з навушниками і без них відчувається виразно. Водночас люди, які оточують вас, слухати вашу музику разом з вами не будуть. За це можна не переживати, оскільки назовні гарнітура, будучи надітою на голову, звук майже не пропускає.

Стосовно ж якості звучання, то особливих сюрпризів гарнітура нам не піднесла. Якість відтворення музики виявилася на цілком очікуваному, досить високому (у рамках жанру недорогих Bluetooth-гарнітур) рівні. Шумів і спотворень звуку не відзначено. В решті випадків картина добре знайома багатьом користувачам недорогих навушників: посилені баси і недостатньо чіткі середні та високі частоти. Крім того, звук видався нам не дуже яскравим. Коли ми змінили навушники на безпровідній аналог Philips SHB4000, то склалося враження, що між вухом і амбушурами прибрали якусь «плівку», що приглушувала звук. Загалом за якість звучання SVEN AP-B770MV заслуговує на тверду оцінку «добре». Ця гарнітура цілком підійде для прослуховування різножанрової музики в дорозі чи на робочому місці. Водночас за якістю звучання вона легко порівняється з більшістю провідних моделей вартістю до двох тисяч рублів.

Виробник заявляє, що у режимі відтворення гарнітура повинна пропрацювати безперервно 22 години. На практиці за середньої (комфортної) гучності звучання пристрій протримався 18 годин 13 хвилин. Менше за обіцяне, проте результат все одно вражає. Якщо використовувати гарнітуру лише час від часу (наприклад, по дорозі на роботу), то заряджати її не доведеться цілий тиждень. Ну а для тривалих переїздів SVEN AP-B770MV взагалі можна назвати ідеальним варіантом. Якщо ви не забули заздалегідь зарядити пристрій, то шукати розетку в аеропорту точно не буде потреби.

Висновки

Гарнітура SVEN AP-B770MV — це продукт, що, безперечно, вартий витрачених коштів. Менше ніж за три тисячі рублів користувач отримує безпровідну модель з якістю звучання як у провідних навушників за небагато меншу або навіть таку ж суму. До достоїнств SVEN AP-B770MV слід віднести:

  • чисте, рівне звучання без спотворень
  • висока якість виготовлення
  • незвично високий рівень комфорту під час носіння
  • непоганий рівень шумоізоляції
  • тривалий час автономної роботи.

Якщо вказані вище недоліки вас не бентежать, то як гарнітуру на кожний день модель SVEN AP-B770MV можна купувати. У своїй ціновій категорії це одна з кращих універсальних безпровідних гарнітур.

Джерело: 3dnews.ru.

Автор: Віталій Крилов


...
  всі