|
Огляди та публікації
23.04.2014
SVEN SPS-821 – вдалий «римейк» старого хіта
На ринку акустичних систем компанія SVEN користується народною славою не лише завдяки доступним за ціною новим розробкам, а й також завдяки дуже вдалим оновленим версіям старих моделей. Дуже показовим прикладом у цьому сенсі є 2.1 комплект SVEN SPS-820. Десь на початку 2000-х років ця трифоніка відмінно продавалася, та й зараз ви можете знайти на її адресу чимало позитивних відгуків. Проте компанія вирішила не зупинятися на досягнутому і нещодавно відновила цю популярну модель до версії SVEN SPS-821.
Екстер’єр і конструкція SVEN SPS-821 – це все та ж трикомпонентна «класика»: двійко сателітів з МДФ досить компактних розмірів і дерев'яний сабвуфер. За відтворення високих і середніх частот тут відповідають 57-міліметрові широкосмугові динаміки з паперовими дифузорами і захисними сітками з тканини, а саб оформлено у вигляді смугового резонатора з розташованим усередині динаміком і виведеним назовні фазоінвертором.
Панель управління комплекту має досить простий вигляд: це три невеличкі круглі регулятори на НЧ-колонці, що дають змогу регулювати не лише загальну гучність, а й також рівень баса. Налаштування, таким чином, виходять більш індивідуалізованими і користувач може вибирати баланс частот залежно від того, музику якого жанру він слухає.
Звук акустики загалом дуже переконливий. Сабвуфер дає хороший щільний бас, а збільшення гучності не спричиняє за собою жодних відчутних спотворень. Сумарна потужність комплекту складає 40 Вт, а діапазон відтворюваних частот охоплює 40 – 20000 Гц. З цього можна зробити висновок, що така акустика універсальна і, в принципі, підходить для музики найрізноманітніших напрямів. А заразом ці колонки можна використовувати для перегляду кіно і комп'ютерних ігор.
Проте не лише відмінним звуком порадує SVEN SPS-821 свого власника. До достоїнств моделі також варто віднести елегантний дизайн і високу якість виготовлення, простоту в підключенні і налаштуванні і, звичайно ж, дуже приємну ціну.
Тестування і прослуховування Спершу можна поглянути на графіки амплітудно-частотних характеристик. Сабвуфер працює приблизно з 50 Гц. Нерівномірність є дуже хорошою для використовуваного типу акустичного оформлення, і навіть узгодження із сателітами зроблено досить вдало. Самі сателіти грають з гарною нерівномірністю – ±2,5 дБ – в діапазоні середніх частот. Пік у самому вершечку діапазону додає звучанню неприродної дзвінкості, що суб'єктивно лише прикрашає звукову картину.
Враження від прослуховування співпадають з висновками за графіками і загалом є виключно позитивними. Сабвуфер забезпечує повноцінний і щільний бас. І основну заслугу розробників ми вбачаємо в тому, що SVEN SPS-821 реально забезпечує високу гучність у низькочастотному діапазоні без якихось спотворень і бубніння. Сателіти грають яскраво, що обумовлено підйомом високих частот. Це трохи спотворює тембральний баланс, зате додає в загальну картину «живих» нот. Висновок SVEN SPS-821 вийшла не менш успішною порівняно зі своєю відомою попередницею – SVEN SPS-820. Комплект має прийнятну ціну, що в роздрібному продажу складає близько 45 доларів, і справді приємним для цього сегменту звуком. Невеличкий сабвуфер порадує відчутним басом, а сателіти – рівною серединою та яскравим верхом.
Джерело: www.techlabs.by. Автор: TECHLABS Team Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін
|
|