рус
укр
 

Огляди та публікації

24.04.2014

SVEN HT-200: кіно, музика, аудіоплеєр і радіо – усі 33 задоволення

Компанія SVEN відома передусім своїми мультимедійними продуктами. Але черговий гість нашої редакції – кінотеатральний комплект SVEN HT-200 – з успіхом може використовуватися й окремо від комп'ютера. Він має багатоканальний вхід, радіо і вміє читати MP3-файли. Та про все по порядку.


Кінотеатральний комплект SVEN HT-200

Відкриваємо

Глянсова коробка обрамлена впізнаваними біло-блакитними смужками, що перехрещуються, фотографію комплекту зображено на лицьовій стороні – товар у всій красі.

Погляду відкриваються п'ять сателітів, що лежать у пінопластовій формі. Кожен лежить у своєму окремому відсіку, мабуть, таким чином виробники вирішили забезпечити акустику від пошкоджень під час перевезення. Знімаємо верхній «ярус» – під ним розташовано центральний блок, інструкція, пульт і периферія.


Центральний блок

Основний блок виконує дві функції – в одному корпусі міститься сабвуфер і все електронне начиння.


Взагалі кажучи, таке рішення, звичайно, неоднозначне. З одного боку, для грамотної конструкції низькочастотної акустики, чим власне сабвуфер і є, потрібний точний розрахунок внутрішнього об'єму корпусу, не кажучи вже про довжину фазоінвертора. А електронне начиння все ж займає якийсь простір, і визначити об'єм цього простору можна лише приблизно – подивіться хоча б на радіатор трансформатора.


До того ж, низькочастотні коливання викликають вібрацію, що може призвести до брязкоту контактів на платі. Проте, враховуючи, що система все ж мультимедійна і не призначена для роботи в дуже великих приміщеннях, скорочення комплекту на один «ящик» є зручнішим для розміщення. До того ж, потужність сабвуфера не настільки велика, щоб вимагати строгого розташування в просторі і викликати дуже значні струси. До речі, подібна конструкція використовувалася інженерами компанії Yamaha. Увесь інтерфейс розташовано на тиловій частині.


Тут розташовано два стереовходи і багатоканальний 5.1 вхід. Поруч клеми для акустики, роз'єм для FM-антени і вимикач мережі. Збоку блоку розміщується гніздо для SD/MMC карти і USB-порт.


У лицьову панель вмонтовано дисплей і клавіші гучності, налаштування радіостанцій, перемотування, селектор і перемикач режимів – з 5.1 багатоканального на 2.1 трифонік.


Сателіти

Акустику навколишнього звуку представлено п'ятьма невеличкими односмуговими колоночками-сателітами.


На тильному боці кожної колоночки розташовано пружинні клеми з маркуванням.


Пульт

Фактично усі функції здійснюються за допомогою пульта. Як Ви бачите на фото, можна окремо підлаштувати гучність кожного каналу, відрегулювати низькі та високі частоти і настроїти потужність сабвуфера. Тут же доступний селектор, перемикання радіостанцій і управління треками під час читання із SD/MMC карти або флешки.


Що у нього усередині?

Відкриваємо центральний блок. Динамік і повітропровід фазоінвертора конструктивно рознесено у різні боки, причому розташовано їх на різній висоті.


Виймаємо блок електроніки...


...і оглядаємо тильний бік плати.


Перевертаємо плату. Пайка досить акуратна.


Монтаж також не викликає нарікань.



Вмикаємо

У режимі очікування «Standby» дисплей вітає нас індикацією часу. Зовсім вимкнути дисплей не вийде, тому деяким користувачам потрібно буде до цього звикнути – в темряві індикація досить яскрава.


Під час вмикання синій світлодіод спалахує навпроти напису активного режиму. Під час налаштувань радіо (тільки FM-діапазону), індикатор показує частоту.


Кожну станцію можна записати в пам’ять.


Решта функцій – читання MP3 файлів і відтворення із зовнішнього джерела звуку – проблем не викликали. Звучання можна охарактеризувати як рівне, але якщо вже зовсім чіплятися, трохи «плоске», все-таки сателіти односмугові. Але для кіно це не істотно – об'єм створюється цілком відчутний. Під час прослуховування музики вирівнювання тонального балансу досягається не стільки підстроюванням низьких і високих частот, скільки регулюванням потужності сабвуфера, навіть, маючи такі скромні сателіти, можна добитися цілком прийнятного звучання.

Підбиваємо підсумки

По суті, система SVEN HT-200 – мультимедійний варіант «кінотеатру в одній коробці», тобто все те ж саме тільки без DVD-привода. Звичайно, DVD-диски ще не остаточно покинули полиці кіноманів, проте час їх все ж минув. Якщо дуже хочеться, можна, звичайно, підключити DVD-програвач з багатоканальним виходом, але краще це робити з комп'ютером, що має 5.1-канальну звукову карту. За цілком демократичної ціни система SVEN HT-200 дає змогу не лише дивитися кіно з реалістичним ефектом, а й слухати музику з непоганим звучанням.

Джерело: bt-test.ru.


...
  всі  
test site