рус
укр
 

Огляди та публікації

23.04.2014

Огляд акустичної системи SVEN PS-100BL

Портативна акустика увійшла в наше життя не так давно. По суті, це найважливіша частина переносної аудіосистеми. Мобільні джерела – планшети, ноутбуки, смартфони тощо – видають сигнал фактично однакової якості, а ось остаточний результат залежить від акустики і від вмонтованого підсилювача. Природно, конкуренція в цьому сегменті величезна, тому багато виробників вмонтовують у свої системи усе, що можна: радіо, аудіоплеєр, будильник і т. п. Але є й такі, що прагнуть усю вартість девайса вкласти саме в якість звуку. Одна з таких систем – SVEN PS-100BL.


Акустична система SVEN PS-100BL

Це активна акустична система. Крім своїх «прямих обов'язків», PS-100BL може використовуватися як гарнітура – вона має вмонтований мікрофон і клавіші управління треками зовнішнього мобільного пристрою.

Як ми вже говорили, інших конструктивних «надмірностей» виробники вирішили не поміщати, мабуть, щоб уникнути здорожчання пристрою.

З-поміж важливих переваг PS-100BL – вмонтована підставка для мобільних пристроїв, але про це далі. Відповідно, у девайса два робочі стани, про що потенційного покупця інформують відповідні зображення на коробці.


Розкриваємо коробку і дістаємо. У комплекті, окрім, звичайно, самої системи та інструкції, два кабелі: USB до micro USB і mini-Jack до mini-Jack.


Зовнішній вигляд і конструкція

Сама система візуально нагадує дуже великий смартфон: темні боковини, блискуче подовжнє обрамлення і закруглені кути.

Увесь інтерфейс конструктивно розташовується поруч. На одній з бічних сторін розташовано роз'єм micro USB, лінійний аудіовхід під mini-Jack, вимикач, вмонтований мікрофон і світлодіод-індикатор заряджання – PS-100BL живиться від USB і має вмонтований акумулятор, тобто апарат може бути повністю автономним.


На іншій панелі, розташованій перпендикулярно, клавіші управління гучністю (+/–) і кнопки управління треками: відтворення/пауза (також виконує функцію встановлення з'єднання Bluetooth) і перехід на наступний/попередній трек.


Індикатор Bluetooth розташовано на «акустичній» площині – поруч з динаміками. До речі, зроблено його дуже акуратно. Якщо не знати про нього, то можна подумати, що це декоративний елемент.


Робота

Сигнал можна подати як за допомогою «шнурка» через mini-Jack, так і через Bluetooth – апарат підтримує версію 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate – збільшена швидкість передачі даних). Для з'єднання з пристроями через Bluetooth потрібно натиснути відповідну клавішу для його пошуку. Апарат визначається пристроями відразу, і зв'язок встановлюється без проблем.

Вмикаємо.

Нижня межа смуги частот заявлена виробниками в 80 Гц. Основну інформацію низькочастотного діапазону чутно набагато краще, ніж можна було б припустити, зважаючи на технічні характеристики. Глибших «низів» вдалося досягти, застосувавши пасивні випромінювачі, – дивіться на фото. Звичайно, гарматних ударів Ви не почуєте, проте завдяки такій конструкції знівельовані спотворення, характерні для систем цього класу. В цілому звук рівний, трохи «плоский», але це не критично. Є невеличкий акцент на верхніх частотах – під час першого включення у нас навіть закралася приємна підозра, що застосовуються стрічкові твітери. Проте, якщо добре придивитися, через декоративну сітку можна побачити звичайні динаміки, як і вказано у технічних характеристиках – діаметром 4 см кожний.


Під час роботи із смартфоном SVEN PS-100BL «легким порухом руки» перетворюється на гарнітуру. Коли лунає дзвінок, натискається багатофункціональна клавіша (відтворення/пауза і встановлення зв'язку Bluetooth) і можна розмовляти із співрозмовником, що зателефонував Вам. Після закінчення розмови знову поновлюється відтворення.

Що справді цікаво, так це підставка для портативних пристроїв, що відкривається.


Попри усю простоту конструкції і мінімальні витрати ця особливість істотно розширює сферу застосування PS-100BL – у відкритому вигляді система може працювати підставкою. Помістивши в неї смартфон або планшет можна дивитися кіно, не вигадуючи, «на щоб таке його обперти, щоб не падав». До речі кажучи, звук при цьому йтиме ззаду, а планшет перегородить пряме поширення звукових хвиль, таким чином стереоефект буде трохи посилено.Підсумки

SVEN PS-100BL забезпечує непоганий звук і поєднує в собі чотири пристрої: стандартну комп'ютерну USB-акустику, безпровідну Bluetooth аудіосистему, підставку під мобільний гаджет і гарнітуру. За цілком адекватної ціни цей девайс цілком здатний задовольнити багатьох любителів портативних гаджетів.

Джерело: bt-test.ru.


...
  всі