рус
укр
 

Огляди та публікації

22.12.2014

Миша по-спартанському: безпровідний маніпулятор SVEN RX-305

Ось і сталося – гарна безпровідна мишка коштує тепер $7! Перед нами – модель з простим корпусом і стандартною формою. Маніпулятор не претендує на іноваційність, проте працює водночас справді чітко і доступно.

Мабуть, це перше безпровідне рішення дешевше за $10, що опинилося на нашому тестуванні, до того ж абсолютно придатне для роботи. До будь-якої миші можна причепитися, в цій моделі теж не обійшлося без деяких дрібних зауважень. Проте якщо обставини складаються так, що потрібна безхвоста миша за мінімальну суму, то SVEN RX-305 Wireless – кращий вибір.

Упаковка

Останнім часом у моду «мишачих подіумів» увійшли блістери – проста і практична пластикова «одежина». У цьому випадку ми бачимо саме таку упаковку. Усередині є приймач і дві батарейки ААА.

Зовнішний вигляд

Дизайн у SVEN RX-305 Wireless дуже простий, нічого зайвого. Але тут мінімалізм – це навіть на краще. Модель невеликка і виготовлена з простого, проте досить міцного і приємного на дотик пластика. Поверхня гладка, водночас не слизька, а навіть трішки оксамитова. Форма практична й дуже пізнавана. Сьогодні такі миші на піку популярності: компактні, до того ж зручні.

Сподобалося, як миша лежить в руці, тактильні відчуття гарні. Кнопки робочі, широкі, з довгим ходом середньої жорсткості, дискомфорту не викликають. Коліщатко гумове, трохи повільне, але це справа звички і налаштування – в усіх мишей скроли зі своїм «характером». На втулці між кнопками є додаткова клавіша – для зміни точності на льоту. Кнопку важко зачепити випадково, вона справно працює, поперемінно вмикаючи один з трьох режимів.

Відсік для елементів живлення розташовано на дні корпусу. Відкривається він із зусиллям. Розробники обіцяють, що одного комплекту елементів живлення може вистачити на рік роботи. Оскільки в дорогому сегменті миші вже переступили цей рубіж, допускаємо, що показник може реально бути таким.

Крім того, на днищі є ледь помітний тумблер для вимикання живлення. Після активації сенсор миші спалахнув яскравим синім полум'ям і пристрій миттєво «підхопив» комп'ютер, в який було встановлено приймач. Драйверів не треба, усе працює відразу, без встановлення додаткових програм.

За підсумками огляду можна оцінити мишу як досить лаконічну і виставити моделі міцну четвірку з п'яти можливих балів. Якщо задатися метою, завжди є до чого причепитися, проте усі недоліки цього маніпулятора непринципові. Вдала в цілому конструкція і гарна технологія зв'язку компенсують дрібниці.

В роботі

Щодо форми і кнопок до миші претензій немає: конструкція стандартна, під час роботи миша стоїть на килимку стійко, ковзає по ньому бадьоро, під рукою не скрипить. У руці маніпулятор лежить добре.

Головний бонус цієї миші порівняно з її провідними аналогами – нормальний безпровідний зв'язок на гарному радіоканалі, маленький і ненав'язливий приймач, економія живлення. Економію батарейок повною мірою перевірити ми не встигли, але протягом тижня жодних проблем із цього приводу не виникло. Все інше працює, ресивер справді приймає сигнал з 8-10 метрів. Отже в SVEN RX-305 Wireless є усі достоїнства добротної безпровідної миші, яких достатньо для роботи.

Технічні характеристики

Мабуть, цього разу ми просто наведемо список характеристик, представлений на офіційному сайті виробника:

  • Поліпшена оптична технологія BlueLED
  • Енергоефективна безпровідна технологія
  • Стильний ергономічний дизайн
  • Працює практично на будь-якій поверхні
  • Висока швидкість роботи
  • 2.4 GHz USB Nano-приймач у комплекті (дальність дії – до 10 м)
  • Перемикач роздільної здатності
  • Інтерфейс USB
  • Тривалий термін служби батарейок (до 1 року)
  • Драйвери для Windows XP/Vista/7/8 не потрібні
  • Зручна для використання з ноутбуком.

Висновок

Cпіввідношення функціональність/ціна у SVEN RX-305 Wireless просто відмінне. Отже її можна сміливо розглядати як бюджетну альтернативу дорожчим рішенням. Чи просто як хороший привід випробувати безпровідний зв'язок і таку ноутбучну форму. Використовувати мишу за прямим призначенням цілком можна, адже заявлена функціональність відповідає дійсності – а цього у даному випадку вже більш ніж достатньо.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: Марина Камаєва

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site