|
Огляди та публікації
20.10.2014
Огляд і тести SVEN Reserve Home-800. ДБЖ із зовнішнім акумуляторомКількість електроніки в сучасних будинках постійно зростає, проте, на жаль, міські електромережі цю тенденцію не підхопили, якість електрики в домашніх розетках залишає бажати кращого. Використання стабілізаторів напруги і джерел безперебійного живлення є виходом із цього становища. Нашу увагу привернув цікаво реалізований синусоїдальний пристрій – ДБЖ SVEN Reserve Home-800. А ось чим він нас привабив, розглянемо далі. Якщо ТБ, домашня побутова техніка і подібні дрібнички можуть пережити вимикання електрики, то під час використання систем безпеки, опалювальних систем, насосів та інших складових «розумного будинку», такі ситуації можуть стати критичними. Навіть незважаючи на те, що в більшості регіонів такі вимикання бувають не часто, це завжди ризик виходу з ладу складної техніки.
Обираючи ДБЖ, не слід забувати, що багатьом електроприладам потрібна синусоїдальна форма вихідної напруги. Що є характерним лише для дорогих ДБЖ. Також важливим є вибір типу використовуваного акумулятора, адже моделі із зовнішнім акумулятором надають змогу мати більшу гнучкість для простоти обслуговування і подальшої заміни батарей. Комплектація Постачається SVEN Reserve Home-800 у компактній упаковці з м'якого картону зі світло-синім оформленням. На гранях упаковки розміщено фотографію системи та її технічні характеристики.
Комплектація містить кабелі для під'єднання зовнішнього акумулятора і технічну документацію. Придбати акумуляторну батарею потрібно буде додатково. Зовнішній вигляд
SVEN Reserve Home-800 виготовлено з міцної сталі, пофарбованої у чорний колір. У ДБЖ досить компактний корпус, хоча й важкий. Габарити складають 140×214×367 мм, вага – 7,3 кг. Корпус має витягнуту форму. Основні елементи управління виведено на лицьову панель. Це насамперед монохромний дисплей із синім підсвічуванням. Управління здійснюється двома кнопками: кнопка вмикання пристрою і кнопка вимикання звукого сигналу. Розетки і роз'єми виведено на задню стінку. Це дві євророзетки, клеми для підключення акумулятора, роз'єм RS232, а також запобіжник від короткого замикання і перевантаження.
Начинка Під кришкою бачимо масивний трансформатор – це плюс для подібних систем. Усередині досить багато вільного місця, грамотно розведені дроти, грамотне паяння та якісні елементи.
Використовуються якісні AVR-перемикачі з максимальним струмом 10 А, а також транзистори International Rectifier IRF3205.
Обдувається вся конструкція одним 80-мм вентилятором з грилем. Працює він дуже шумно, так що рівень шуму створює дискомфорт. Це пов'язано з виходом на великі оберти під час переходу в більшість активних режимів, вентилятор тут вмикається не від досягнення порогової температури, а швидше для перестрахування. Для використання з домашнім ПК не зашкодить заміна вентилятора самотужки, звичайно ж, за наявності досвіду роботи з високовольтною технікою і з дотриманням техніки безпеки. Тестування Створювалися штучні зміни вхідної напруги і виміри як на вході, так і на виході. Використовувався прилад з виведенням результатів на дисплей, подібні дані можна вважати точнішими, ніж використання традиційної апаратури. Пристрій справляється зі своїм прямим завданням на «відмінно». Мінімально стабільна планка зафіксована на відмітці 140 В, за цим параметром все відповідає заявленому в межах ±10 %. Під час подальшого зниження відбувається автоматичне вимкнення.
Робота плавна, якихось проблем не зафіксовано ні під час підвищення, ні під час зниження напруги. Слід одразу зазначити, що тести з акумулятором і режимом вимкнення вхідного струму залежатимуть від типу конкретної батареї. На жаль, нам не вдалося протестувати пристрій з батареєю SVEN, виникли проблеми з купівлею і подальшою її доставкою. Насправді зараз великий вибір як брендів, так і ємностей акумуляторів.
Перехід до автономної роботи супроводжується гучним звуковим сигналом. Система сигналізує також при досягненні критичної ємності акумулятора. Звук можна вимкнути механічною кнопкою, але при наступному вимкненні ці налаштування звуку не зберігаються. Рівень гучності високий, ним цілком можна розбудити й сусідів.
У цілому тривалість роботи відповідає даним з інформаційної таблички на корпусі. Залежить вона від навантаження і ємності акумулятора. Максимально можна підключити до 200 А•год. SVEN Reserve Home-800 видає чисту синусоїду під час роботи від акумулятора. Проблеми не виникають і під час розряджання акумулятора. Висновки SVEN Reserve Home-800 продемонстрував відмінні результати в комплексних тестах. Рівень відхилень не перевищив 10 %. За весь час зняття даних ДБЖ видавало синусоїду без сторонніх шумів. Наявність РК-екрану і повної інформації про вхідну та вихідну напругу також є плюсом. Проте не обійшлося і без мінусів: дуже високий рівень шуму і відсутність пам'яті для налаштування звукового оповіщення.
Джерело: megaobzor.com. Автор: Ленар Хайрулiн
|
|