рус
укр
 

Огляди та публікації

26.08.2014

Огляд трифоніки SVEN MS-2100: висока якість звуку і приємні бонуси

SVEN MS-2100 є середньорозмірною акустичною системою типу 2.1, що коштує приблизно $80 і має декілька безперечних плюсів. По-перше, новинка спочатку виглядає непогано за рахунок використання досить великих динаміків і корпусів. По-друге, є зручне безпровідне управління, радіо і не залежний від комп'ютера програвач, що в бюджетному сегменті не є пересічним набором.

Комплектність

Акустика продається у картонній коробці класичного розфарбовування, усередині упаковано усі необхідні аксесуари. Кабелі для підключення сателітів мають невеликий переріз, тому, якщо є бажання, їх можна замінити. Тим більше, що використання пружинних клем дає повну свободу – кабелі легко міняються або нарощуються для збільшення довжини. Сигнальний шнур додається лише один, і розрахований він на підключення до джерел з 3,5-міліметровим виходом. Пульт управління укомплектовано двома батарейками.

У комплекті також є кріплення для настінного монтажу сателітів.

Екстер'єр

З точки зору зовнішнього оформлення, MS-2100 має цілком сучасний вигляд, а щедре використання чорного глянсового пластика вже стає характерною рисою для бюджетних акустичних систем SVEN. Матеріал виглядає ефектно, проте досить швидко брудниться і покривається відбитками пальців.

На лицьовій стороні сабвуфера поруч з декількома регуляторами розташовано цифровий дисплей, що значно полегшує процес управління системою.

Конструкція сателітів не є найпростішою, оскільки разом із звичайними широкосмуговими динаміками використовуються великі твітери з пластиковими дифузорами. Завдяки цьому частотний діапазон обіцяє бути широким.

Водночас корпуси ніскільки не роздуті у розмірах, встановлювати їх можна як завгодно. Знизу є невеличкі гумові ніжки-пігулки, за бажанням можна скористатися настінними кріпленнями (з комплекту), про які ми вже згадували.

Сабвуфер зроблено значно масивнішим. 176-міліметровий динамік практично непомітно приховано збоку, а на передню стінку виведено лише фазоінвертор. Труба має пристойний переріз і розширюється до кінця, щоб знизити струминні шуми.

Для управління акустикою використовується велика ручка-валкодер. Вона поєднує у собі відразу декілька функцій: не лише змінює гучність, а й перемикає входи при натисканні. Три кнопки знизу призначено для перемикання треків на флешках і налаштування FM-радіо. До речі, після автоматичного сканування усі канали самі записуються в пам'ять, що є дуже зручно.

Проте деякі функції доступні тільки під час використання пульта управління. Приміром, без нього не вийде відрегулювати частотний баланс, оскільки кнопки Bass/Treble є лише на пульті.

Звук

Розпочнемо з розгляду АЧХ, отриманих при нейтральних положеннях тембральних регуляторів. Сабвуфер працює у діапазоні від 40 до 250 Гц, має досить круті фронти і не вирізняється зайвою порізаністю характеристики. Усе це забезпечує повноцінний бас. Сателіти мають нормальну для свого класу нерівномірність. Водночас верх середніх частот і високочастотний діапазон трішки задерті відносно цільової кривої, що неминуче призведе до зміщення тембру звучання.

За суб'єктивними мірками, SVEN MS-2100 грає цілком непогано. Бас справді виходить повноцінним, а його кількість легко відрегулювати у потрібних межах, наприклад, щоб позбавитися від спотворень у перенасиченій музиці або просто для отримання нейтральної картинки. Гра сателітів виявляється дещо віддаленою від оригіналу, проте це не сприймається як якийсь недолік, швидше, як індивідуальність акустики. В цілому ж трифоніка забезпечує нормальну гучність і детальність, непогано формує сцену.

Висновок

SVEN MS-2100 нам сподобалася. Якість і гучність звуку – на рівні. Додатково можна відзначити непоганий FM-приймач.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі