|
Огляди та публікації
16.07.2014
Огляд мультимедійних навушників SVEN HM 100 GT – ді-джейська конструкція побутової моделі
Сьогодні у нашій статті ми розповімо вам про мультимедійні навушники SVEN HM 100 GT. Їхня особливість полягає в тому, що залежно від необхідності вони можуть бути як навушниками, так і гарнітурою. Але ж будь-яку гарнітуру можна використовувати як навушники, заперечить читач і матиме рацію. Річ у тому, що у даному випадку мікрофон, якщо він не потрібний, можна просто зняти – як це робиться, ви дізнаєтеся трохи пізніше. Окрім цього, звертає на себе увагу використання перевіреного роками дизайну і конструкції моделі ді-джейських навушників, що випускається понад десять років, обіцяючи відсутність проблем із зручністю використання. Чи так це насправді – скоро перевіримо. Упаковка і комплектація Упаковані навушники в біло-синю фірмову упаковку. Усередині упаковки ми виявили двійко кабелів. Один з них має аудіороз'єми по 3,5 мм на кожному з кінців. Річ у тому, що кабель зроблено змінним. На другому кабелі розміщено мікрофон, а також регулятор гучності, поєднаний з вимикачем мікрофона, відповідно роз'ємів на одному з кінців стало два. Ось так простою зміною кабелів навушники перетворюються на гарнітуру. Крім кабелів, у комплекті є тканинний чохол для перенесення, перехідник mini jack до jack, коротке керівництво і гарантійний талон. Дизайн та ергономіка Дизайн навушників популярний серед ді-джеїв. Масивне наголов’я із зовнішнього боку обшито штучною шкірою, а з внутрішнього – тканиною. Під тканину поміщено пружний матеріал для зниження тиску на голову.
Розсування чашок регулюється за допомогою пластикових стрічок, що забираються всередину наголов’я. На стрічки нанесено розмірні риски у кількості семи штук. Кріплення чашок обертаються відносно вертикальної і горизонтальної осей.
Не вистачає у цій конструкції хіба що пружин, які повертають назад вилки, що тримають чашки, в початкове положення. Коли навушники на голові – це не має особливого значення, але коли їх кладеш на стіл, чаші регулярно лягають амбушюрами вниз. Конструкція кріплення надає змогу складати навушники в положення транспортування – так вони займають значно менше місця.
Чашки, як і всі інші нічим не покриті поверхні, виготовлено з чорного soft touch пластика. Лише декоративні кришки зовні чашок зроблено з матового пластика графітового кольору. Своїм зовнішнім виглядом вони чимось нагадують ковпаки коліс. Амбушури, принагідно кажучи, досить м'які, їх виготовлено зі штучної шкіри. Вони традиційно неправильної форми, що вкупі з можливістю обертатися дає можливість підлаштовуватися під індивідуальні особливості вух слухача. А ось глибина амбушурів могла бути трохи більшою, деяким користувачам приховані під сіточкою пластикові грати динаміків можуть давити на кінчики вух.
Кабель, сполучений з лівою чашкою, має довжину лише приблизно 10 см і закінчується роз'ємом. До нього, як вже було зазначено, залежно від завдань можна підключити один з двох кабелів з комплекту: з мікрофоном або без. До речі, «шнурок», оснащений мікрофоном, має довжину 2 м 10 см, а кабель без мікрофона – 1,5 м. Мікрофон змонтовано на оптимальній відстані від початку кабелю, він не заважає, та й користуватися ним зручно. Вдало розташовано і регулятор гучності.
Загалом змінні кабелі виявилися дуже зручними, так що за ідею SVEN можна виставити позитивну оцінку. Крім того, ця конструкція має ще один серйозний плюс. Багато користувачів, абсолютно забувши про навушники на голові, можуть встати і піти куди завгодно. Іноді це закінчується скинутими на підлогу ноутбуками, до чого навряд чи дійде у випадку з роз'єднуваним кабелем. Якість використаних матеріалів на гідному рівні, немає нарікань і на якість виготовлення. Під час роботи Як було вже сказано вище, підключити навушники до комп'ютера або ноутбука можна за допомогою одного з двох кабелів. Якщо потрібний мікрофон – беремо кабель з мікрофоном, не потрібний – без нього. До якості роботи мікрофона, до речі, зауважень у нас не виникло, не зважаючи на те, що перебуває він не біля самого рота, співрозмовник чує вас добре. З точки зору ергономіки серйозних нарікань також немає. Доведеться лише звикати до особливостей конструкції, що спочатку призначалася для ді-джеїв. Це і чимала вага, і тиск чашок на вуха. Тепер подивимося, вірніше, послухаємо, як у SVEN HM 100 GT складаються справи із звучанням. Діаметр мембрани 50 мм, імпеданс 32 Ом, чутливість 106 дБ. Загалом звучання SVEN HM 100 GT радує, але щоб його оцінити, треба послухати ці навушники декілька годин, а то й днів, оскільки якщо ви звикли до прісного звуку більшості недорогих навушників, то почуте вас як мінімум дещо спантеличить. Проте через деякий час ви почнете відчувати, як красиво звучать струнні, як чітко прослуховується бочка, як гарні клавішні і, що цікаво, ви чітко розчуєте у давно знайомій композиції бек-вокаліста, якого до цього ніколи не чули. І якщо це звучання ви оціните, то практично гарантовано ваші старі навушники доларів за 20-30, які ви так любили, відправляться в шафу або стануть вам помічниками в нічному перегляді телевізора. Висновки
SVEN HM 100 GT добре підходять для використання як гарнітури, так і для прослуховування музики. Тут достатньо басів, проте дещо забракло високих частот, хоча критично на звучанні це не позначається. Навушники відмінно відіграють усі музичні інструменти, прекрасно справляються навіть з найскладнішим вокалом. Усі музичні стилі, від популярної музики до динамічного металу, звучать чудово.
Джерело: www.techlabs.by. Автор: Андрій Ахрем Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько
|
|