рус
укр
 

Огляди та публікації

23.09.2014

Акустична система 2.0 SVEN STREAM MEGA R: два – нуль на мою користь

Коли я здавав у редакцію колонки SVEN SPS-619 GOLD, то помітив у шефа купу коробок з акустикою Свен. У цій купі були монітори пристойних розмірів. І мені в голову прийшла очманіла думка – порівняти мій улюблений Technics з цією акустикою, тим більше що за габаритами вони еквівалентні. Адже ми, меломани, так влаштовані – довго вибираємо, але, придбавши річ, нічого нового не сприймаємо. Ось і в мене так вийшло – маю стереосистему фірми, якої вже немає, і слухати не хочу про якісь новинки. Шеф мене зрозумів і сказав – вибирай! Я схопив перший, що трапився під руку, ящик пристойних розмірів. Удома, під час детального розгляду, виявив акустику від SVEN – STREAM MEGA R.

ЯК ЦЕ ВЛАШТОВАНО

Мені пощастило! З переляку, діючи за принципом – хапай, а то відберуть, я схопив модель, зроблену за технологією Bi-amp, а в моєму Technics вмонтовано три підсилювачі: ВЧ, НЧ і СЧ. Відповідно, до моніторів (колонок) тягнеться по 3 пари акустичних кабелів. А що таке Bi-amp? Це подвійний підсилювач з активним кросовером. Раніше ця схема застосовувалася в професійних студійних активних моніторах.

Суть бі-ампінгу не лише в роздільному посиленні ВЧ і НЧ, а ще й в тому, що кросовер стоїть перед підсилювачем і відсікає зайві, паразитні частоти. Цим ми розвантажуємо безпосередньо підсилювач – звужена смуга частот, отже навантаження ємності зведене до мінімуму. У мого Technics навпаки – три підсилювачі женуть сигнал на кросовер, водночас посилюючи усе потрібне й непотрібне. Відповідно, активні колонки від SVEN повинні звучати краще.

КОМПЛЕКТАЦІЯ

Упаковано колонки в глянсову біло-синю картонну коробку. У перехресті синіх смуг (нагадування про фінське походження фірми) напис SVEN. На лицьовій стороні величезне фото безпосередньо самих колонок, на торцевій – короткі технічні характеристики:

  • Загальна вихідна потужність – 120 Вт (60 × 2)
  • Частотний діапазон – 35–27000 Гц
  • Діаметр динаміків 165 мм НЧ і 25 мм ВЧ
  • Габарити 255 × 360 × 225 мм
  • Вага нето 12,94 кг, бруто 13,8 кг
  • Колір чорний

Відкриваємо, дивимося. У коробці, крім самих колонок, знаходимо:

  • Інструкція з експлуатації декількома мовами, гарантійний талон на 12 місяців з дати продажу.
  • Сполучний акустичний кабель для з'єднання активної колонки з пасивною. Довжина кабелю – 3 метри.
  • Кабель 2RCA – 2RCA (тюльпан – тюльпан стерео) завдовжки 1,5 метра.
  • Кабель mini Jack – 2RCA завдовжки 1,5 метра.
  • ПДУ
  • Запасний запобіжник (як у телевізорі радянського виробництва).

Літієва батарейка (CR2025 3V) в пульт ДУ вже вставлена, потрібно лише висмикнути запобіжну плівку. Окрім пульта ДУ, моніторами можна управляти з активної колонки.

ДИЗАЙН ТА УПРАВЛІННЯ

Колонки мають дуже стильний і солідний вигляд. Колір венге, строгий і водночас витончений. Динаміки закрито чорними грилями. Якщо зняти гриль, під ним глянсовий чорний ламінат, що чудово поєднується з дифузорами. Боковинки виготовлен у вигляді накладок на основний корпус, що імітують дерево венге. Лінії плавні, без гострих кутів.

Завдяки солідному зовнішньому вигляду і чорному кольору, SVEN STREAM MEGA R відмінно впишеться в будь-який інтер'єр, за винятком дитячої кімнати. Система має дорожчий вигляд, ніж вона коштує – корпус виготовлено дуже якісно, він створює повну ілюзію натурального дерева, усі шви закладено на найвищому рівні, перекосів немає.

Органи управління розташовано на передній панелі активної колонки. Це 3 крутилки – гучність, регулювання ВЧ і НЧ. Крутилки – це стилізація, оскільки управління повністю електронне, то замість змінних резисторів ми маємо енкодери.

Далі йде лінійний вхід (LINE IN), а це вже серйозна заявка. Саме лінійний, без попереднього підсилювача. Він потрібний для швидкого підключення мобільних пристроїв, таких як смартфон, плеєр, диктофон тощо за допомогою кабелю з роз'ємом mini Jack.

Ще на панелі є індикатор-світлодіод, вихід на навушники та інфрачервоний приймач (ІЧ) сигналу пульта ДУ.

Тепер беремо в руки пульт дистанційного управління. Пульт зручної форми, приємний на дотик завдяки покриттю soft-touch. Усі кнопки натискаються м'яко, важить він 32 грами, живиться від батарейки CR2025, що дещо знижує чутливість ІЧ-датчика. Перерахую кнопки та їхнє призначення :

1. ST–BY: кнопка режиму очікування

2. RESET: відміна аудіоналаштувань

3. AUX: кнопка вмикання 1 стереовходу

4. LINE IN: вмикання лінійного входуа

5. PC: кнопка вмикання 2 стереовходу

6. VOL+: збільшення рівня гучності

7. VOL-: зменшення рівня гучності

8. L/R: кнопки управління балансом правого і левого каналів

9. MUTE: вмикання/вимикання звуку

10. TREBLE +/-: регулювання рівня тембру ВЧ

11. BASS +/-: регулювання рівня тембру НЧ

Подивимося на задню панель активної колонки. На ній розташовано клавішу вмикання/вимикання. Кабель живлення цієї моделі не знімний, поруч розташовано гніздо запобіжника. Для комутації має дві пари входів RCA (тюльпани), між якими можна швидко перемкнутися за допомогою пульта ДУ.

Для під'єднання пасивної колонки тут встановлено нестандартний чотирипіновий конектор. Якщо вам потрібно рознести колонки на відстань, що перевищує три метри, незрозуміло як виходити з такої ситуації, у продажу кабелів з таким роз'ємом я не бачив.

ЩО ВСЕРЕДИНІ

Фазоінвертор воронкоподібний, із заднім виходом, завдовжки приблизно 75 мм. Електронна частина складається з двох плат, одна з яких розміщена на задній, знімній пластині. Для обох частотних каналів використано двоканальні аналогові підсилювачі LM4766T. Струм спокою їхніх вихідних каскадів надвисокий – за відсутності сигналу радіатор трохи нагрівається, проте в іншому суцільні плюси. Мікросхеми малошумні, мають вмонтований захист від надвисокої напруги і короткого замикання. Потужність – 30 Вт на канал, в даному випадку на динамік.

Кросовер і цифрове управління – на окремій платі. Кросовер виготовлено на чотириканальних операційних підсилювачах (ОУ) TL084 із застосуованням активного фільтра 4-го порядку, що дає 24 дБ на октаву! Цифрове управління використовує процесор аналогових сигналів R2A15908SP, керований інтегральним мікроконтролером.

У цій акустичній системі застосовано технологія двох роздільних систем живлення на двох трансформаторах. Для підсилювача використовується стандартний Ш-подібний трансформатор з екрануванням. Проте підключається він не до мережі 220 В, а до блоку чергового живлення, що містить невеличкий Ш-подібний трансформатор, випрямляч з інтегральним стабілізатором напруги для живлення малопотужної електроніки і реле, яке за сигналом з пульта ДУ подає напругу 220 В на потужний трансформатор. В результаті такої схеми колонки в режимі очікування не фонують, а в робочому режимі прокачуються до заявлених 60 Вт.

У ролі випромінювачів у нас виступають дві динамічні голівки, ВЧ і НЧ відповідно. НЧ-динамік має дифузор з лакованого паперу, що є великим плюсом для отримання якісного звуку. Діаметр дифузора з урахуванням гумового підвісу 155 мм. Ковпачок щільний, стандартної купольної форми. Маркування – SVEN 4 Om 60 W.З тильного боку є отвір для охолодження котушки. ВЧ-динамік має шовковий твітер. Маркування – SVEN 6 Om 24 W.

ЯК ЗВУЧИТЬ

Ну ось, систему зібрано, і подача звуку здійснюється з ноутбука через лінійний вхід. Для чистоти експерименту на задній вхід вішаю CD-програвач Sony 2004 року випуску від системи AV-7. Розпочнемо з ноутбука.

Скажу одразу – для прихильників перетиснутого баса ця система не підходить, а для прослуховування року, джазу, блюзу, класичної і популярної музики – те, що доктор прописав!

Отже, рок. Під час прослуховування запису гарної якості у форматі MP3 і в форматі CD звук прекрасний! Соло-гітара звучить на 5 балів, атака ударної установки звучить відмінно, тішить чітким і пружним басом, бас-гітара чітко виділяється на загальному фоні, голос соліста звучить без спотворення. Особливо добре звучать ВЧ і НЧ. Судячи з усього, проектувальник її так і задумав.

Звучання в середньочастотному діапазоні достатньо рівномірне і без поширеного дратівливого провалу у верхній частині СЧ. Високочастотний діапазон має високу детальність, що забезпечує гарну стереопанораму. Завдяки використанню якісних динаміків, нижній діапазон середніх частот звучить вільно і опрацьовано.

Під час прослуховування джазу і блюзу звучання комфортне навіть при нейтральному положенні регулювань тембру, при еквалізації музика забарвлюється у приємні тони. Опрацювання сцени детальне, звучить так, як її планував звукорежисер. Для любителів екстремального додавання низьких частот у цій системі теж є маленька радість – специфічного призвуку від фазоінвертора в звучанні не виникає, проте трішки втрачається потужність.

Під час прослуховування класики апарат розкривається у повній мірі! Оркестр звучить чудово, прекрасно чути незначні деталі, шерехи руху смичків і пальців музикантів. Жіночий вокал не дратує, звучить природно, без істеричних нот і писків, не ріже вуха на високій гучності. Загалом, враження найпозитивніші.

Все те ж саме прослухав з транспорту від Sony. Звук тільки покращав, з'явилося детальніше промальовування. Але це ще й завдяки нестиснутому формату запису.

Переваги:

  • Дуже пристойне звучання.
  • Відсутність пасивного кросовера, замість нього активний (система Bi-amp).
  • Можливість підключення трьох джерел сигналу.
  • Опрацьована середина і рівномірний частотний діапазон в усіх смугах звучання.
  • Відсутність паразитних звуків (цокання тощо) під час регулювання.
  • Правильна реалізація системи живлення.
  • Дизайн з можливістю вибору кольору.
  • Пристойна товщина стінок корпусу.
  • Наявність режиму Standby і пульта ДУ.

ВИСНОВКИ

Скажу відразу – з 2004 року мультимедійний клас зробив величезний крок вперед і впритул наблизився до звуку, раніше доступного лише на апаратах Hi-Fi класу. Але ж це різні цінові категорії – у того ж Technics я за ці гроші купив би тільки програвач компакт-касет, та й то однокишеньковий!

Джерело: bt-test.ru.

Автор: Дмитрій Лукін


...
  всі