рус
укр
 

Огляди та публікації

08.07.2014

Мережеві фільтри-подовжувачі SVEN Fort, Fort Pro, Optima Base

Сьогодні в нашій лабораторії дебютують мережеві фільтри під фінською торговельною маркою SVEN, яка широко відома на вітчизняному ринку, в основному завдяки недорогим і відносно якісним акустичним системам. Також широко поширені й недорогі батареї для ДБЖ під маркою SVEN. Своє знайомство з продукцією цієї компанії ми розпочнемо з огляду трьох мережевих фільтрів — Fort, Fort Pro та Optima Base.

Мережеві фільтри серії Fort і фільтр-подовжувач Optima Base упаковано в картонні коробки фірмового кольору. Упаковка фільтрів дуже інформативна, вона має євроотвір для розміщення на крюках у супермаркетах. Поліграфія високої якості. У коробки вкладено інструкцію з експлуатації і гарантійний талон російською та англійською мовами. Гарантійний термін на фільтри SVEN встановлено 12 місяців, а термін служби виробу — 2 роки.


Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort

SVEN Fort

Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort виготовлено з матового пластика чорного кольору, що вкупі з червоними вимикачами має дуже симпатичний вигляд. Кожний увімкнений вимикач підсвічується червоним світлом. Вимикачі розміщено в нішах, що виключає випадкове натиснення. Розетки мережевого фільтра захищено шторками. На зворотному боці корпусу є прорізи для монтажу на стіну, який можливий у двох положеннях – вниз вимикачами і вниз кабелем. На передній панелі є два індикатори: один з них спалахує зеленим світлом, коли підключено заземлення, а інший, що відображає справність захисту, горить чомусь червоним світлом. При підключенні PlugIN адаптера він займає дві розетки і може бути встановлений лише в одному положенні (див. фото внизу).


Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort

Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort

Внутрішній устрій мережевого фільтра (див. фото нижче) традиційний – плата захисту з трьома варисторами і відповідно п'ять вимикачів і розеток. Плюс ще один загальний вимикач більших розмірів і багаторазовий автоматичний запобіжник на 10 А. Вимикачі розривають обидва струмовивідні дроти, а запобіжник – тільки один. Усі елементи мережевого фільтра сполучено пайкою. Струмовивідні дроти розміщено впритул із шинами розеток.


Внутрішній устрій SVEN Fort

Після вдосконалення в другій партії виробів встановлено фільтр високочастотних перешкод. Виявлено також термозахист – термозапобіжник в одній термоусадковій трубці з варистором.


Плата електроніки SVEN Fort

Випробування під навантаженням 2400 Вт показало невеличке нагрівання мережевого шнура, а при збільшенні навантаження до 3400 Вт спрацював автоматичний запобіжник. Контакти вилки навантаження і мережевого шнура були ледь теплими. При навантаженні 2400 Вт просадка напруги на фільтрі-подовжувачі склала приблизно 3 В. Вставлений у фільтр трансформаторний PlugIN адаптер, що має тонкі виводи, при перевертанні фільтра не випадав.

SVEN Fort Pro


Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort Pro

Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort Pro є, як ви могли вже здогадатися, професійною версією мережевого фільтра серії Fort. На відміну від простого Fort, його корпус виготовлено з глянсового пластика чорного кольору. Червоні вимикачі ідентичні із застосованими в Fort і втоплені в нішах для захисту від випадкового натиснення. Кожний увімкнений вимикач підсвічується червоним світлом. Розетки мережевого фільтра захищено шторками. На зворотному боці корпусу є прорізи для монтажу на стіну, який можливий у двох положеннях. На передній панелі є два індикатори: один з них спалахує зеленим світлом, коли підключено заземлення, а інший, що відображає справність захисту, горить чомусь червоним світлом. При підключенні PlugIN адаптера він займає дві розетки і блокує один з вимикачів, свій або сусідній. Основною «родзинкою» Pro-версії є вольтметр. Його проградуйовано на 100, 220 і 300 В, він має також зелену і червону зони шкали.


Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort Pro

Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Fort Pro

Внутрішній устрій мережевого фільтру не дуже відрізняється від свого молодшого побратима. На друкованій платі додатково встановлено вольтметр, шість вимикачів розташовано поруч зі своїми розетками. Абсолютно ідентичний фільтру Fort загальний вимикач більшого розміру і багаторазовий автоматичний запобіжник на 10 А. Вимикачі розривають обидва струмовивідні дроти, а запобіжник – лише один. Усі елементи мережевого фільтра сполучено пайкою. Струмовивідні дроти у версії Pro прокладено акуратніше, вірогідність їнього замикання на живлячу шину нижча.


Внутрішній устрій SVEN Fort Pro

Випробування під навантаженням 2400 Вт показало невеличке нагрівання мережевого шнура, а при збільшенні навантаження до 3400 Вт спрацював автоматичний запобіжник. Контакти вилки навантаження і мережевого шнура були ледь теплими. При навантаженні 2400 Вт просадка напруги на фільтрі-подовжувачі склала приблизно 4 В. Вставлений у фільтр трансформаторний PlugIN адаптер, що має тонкі виводи, при перевертанні фільтра не випадав.

Ми провели порівняння показників вмонтованого вольтметра з лабораторним мультиметром UT60E. У горизонтальному положенні його 220 В виявилися 230 вольтами, а зелена зона шкали відповідала діапазону 175-255 В. При вертикальному положенні мережевого фільтру показники вольтметра змінювалися. У положенні стрілкою вгору він завищував напругу на 10 В, а в зворотному (як для підвісу на стіну) – занижував на 8 В. І ось у цих положеннях 220 на шкалі практично відповідало істині. Відмітка 100 В відповідала 95 В реальним. В цілому, показометр свою функцію виконує, але повноцінним вимірювальним приладом не є. На нашу думку, правильніше мати шкалу вольтметра проградуйовану від 160 до 280 В, із зеленою, жовтою і червоною зонами. Втім, не можна вимагати адекватного вимірювального приладу від мережевого фільтру бюджетного сегменту.

SVEN Optima Base


Фільтр-подовжувач SVEN Optima Base

Мережевий фільтр-подовжувач SVEN Optima Base виготовлено з матового пластика чорного кольору. На відміну від моделей Fort, у цього виробу лише один, загальний, вимикач живлення. Вимикач не захищений від випадкового натиснення, шторок на розетках немає. На зворотному боці корпусу є прорізи для монтажу на стіну, який можливий тільки вертикально, вниз або вгору вимикачем. PlugIN адаптер займає дві розетки при установці в будь-яку розетку, окрім крайньої.


Фільтр-подовжувач SVEN Optima Base

Фільтр-подовжувач SVEN Optima Base

Внутрішній устрій цього мережевого фільтра максимально спрощено. Проте, вимикач розриває обидва струмовивідні дроти, встановлено також варистор для захисту від перенапруги і багаторазовий автоматичний запобіжник на 10 А. Конструкція ламелей розеток аналогічна серії Fort. Після вдосконалення у другому випуску виробів встановлено фільтр високочастотних перешкод.


Внутрішній устрій SVEN Optima Base

Випробування під навантаженням 2400 Вт показало невеличке нагрівання мережевого шнура, а при збільшенні навантаження до 3400 Вт спрацював автоматичний запобіжник. Контакти вилки навантаження і мережевого шнура були ледь теплими. При навантаженні 2400 Вт просадка напруги на фільтрі-подовжувачі склала приблизно 3 В. Вставлений у фільтр трансформаторний PlugIN адаптер, що має тонкі виводи, при перевертанні фільтра не випадав.

Висновок

Мережеві фільтри-подовжувачі SVEN є типовими бюджетними представниками. Багато функцій за невеличку ціну, з помірною якістю. Якщо вам потрібний недорогий подовжувач, можна звернути увагу на SVEN Optima Base. Напевно це найдешевший мережевий фільтр подовжувач з вимикачем, автоматичним запобіжником і можливістю настінного монтажу. Якщо вас приваблює можливість відключення окремого навантаження без виймання вилки з розетки, то ваш вибір — SVEN Fort. Прихильникам глянцю і «показометрів» напевно сподобається SVEN Fort Pro, ми не бачили подібний функціонал в жодного виробника, а за таку ціну, вочевидь, і не побачимо. При цьому слід усвідомлювати те, що нічого зайвого за ці гроші вам не поклали. Чесний термін служби виробу – 2 роки.

     Достоїнства:
     • Вимикачі розриває обидва струмовивідні дроти.
     • Низька ціна.
     • Витримують достатньо велике навантаження.
     • Фільтр високочастотних перешкод.
     • Фільтри серії Fort мають вимикачі на кожну розетку.
     • Фільтри серії Fort мають захисні шторки на розетках.
     • Фільтр Fort Pro мають вольтметр для оцінки якості електроживлення.

     Недоліки:
     • Блоки живлення PlugIN затуляють сусідні розетки.
     • Монтаж на стіну можливий лише у двох положеннях.
     • Спрощена конструкція ламелей розеток.

Джерело: www.ixbt.com

Автор: Олександр Данилін


...
  всі