рус
укр
 

Огляди та публікації

01.07.2014

Активна акустика SVEN IHOO MT 5.1P: третій виток еволюції

Нам відомі принаймні три причини, чому варто купити 6-канальну акустику SVEN IHOO MT 5.1P. По-перше, шість каналів – це вам не ноутбучні «пискавки» з плоским звуком. Розставивши їх за усіма правилами акустичного «фэн-шуя», ви отримаєте об'ємний і реалістичний звук, що заповнює усе приміщення. По-друге, акустику виготовлено в дуже солідному дизайні у дусі професійного звукового устаткування, так що в сучасному інтер'єрі вона матиме дуже доречний вигляд. Ну і по-третє, такий комплект обійдеться вам приблизно в $150 – для акустики подібного плану ціна досить скромна.

Шестиканальна акустика SVEN IHOO MT 5.1P має цікавий вигляд одразу з цілого ряду причин. По-перше, цей набір у принципі один з найдешевших серед наборів з повнорозмірними поличними колонками. По-друге, модель є рекордно «довгограючою». IHOO MT з'явилася у продажу понад десять років тому, а версію 5.1P можна назвати третьою істотною переробкою популярного продукту. Попередня реінкарнація принесла якісніші високочастотні динаміки, безпровідний пульт управління і цифрову частину. Загалом, звук став ще кращим, а використання – зручнішим. Третій виток розвитку на зовнішності не відбився, оскільки основні зміни сталися усередині. Які? Давайте розбиратися.

Зовнішній вигляд і конструкція

Зовнішність набору залишається класичною, а конструкція SVEN IHOO MT 5.1P добре знайома любителям комп'ютерного звуку. Фронтальні колонки і центральний канал виготовлено в повноцінних повнорозмірних корпусах. А для відтворення звуку застосовується перевірена двосмугова схема. Середньочастотні динаміки мають фазоінверторне акустичне оформлення, тому вони цілком пристойно можуть відтворювати верхній бас.

Для опрацювання високочастотного діапазону використовуються добре знайомі купольні випромінювачі з тканини. Такі динаміки мають мінімальні нелінійні спотворення і вигідно вирізняються з-поміж дешевших пластикових варіантів. До речі, для розподілу частот використовується найпростіший фільтр – конденсатор, але не електролітичний, а дуже якісний стрічковий.

Тилові канали традиційно зроблено за урізаною схемою. По-перше, самі корпуси набагато менші за фронтальні. По-друге, відсутні високочастотні динаміки. Звичайно, так набір стає дещо компромісним щодо якості формування сцени, проте відчутно вона не страждає, а підсумкова вартість значно знижується. Не забуваймо, що SVEN IHOO MT 5.1P у роздрібній мережі можна купити всього за 160 доларів, що зважаючи на подібні розміри, – цілком адекватна ціна.

Сабвуфер виготовлено за схемою смугового резонатора, тобто динамік розміщено усередині, а назовні виведено тільки трубу фазоінвертора. До плюсів такого рішення можна віднести потужну басову віддачу, до мінусів – чутливість до особливостей приміщення. Управління набором цифрове, оскільки аналогові ручки були доступні лише в найперших варіаціях IHOO MT. Кнопки на сабвуфері дають змогу робити тільки найнеобхідніші регулювання: вибір входу, режиму відтворення і зміну гучності. Додаткові функції у вигляді поканального регулювання гучності доступні, якщо використовувати невеличкий пульт управління.

Електронна частина

Зовнішньо SVEN IHOO MT 5.1P мало чим відрізняється від попередника – головні зміни сталися усередині. Інженери відмовилися від використання класичного трансформатора на користь імпульсного блоку живлення. Він видає напругу ±15 вольт і потенційно може забезпечувати високий струм. Власне, через це була перероблена і підсилювальна частина. Усі канали для сателітів, як і раніше, побудовані на мікросхемах типу 2030, а ось сабвуферний вихід тепер базується на двох TDA2050 у мостовому підключенні. Теоретично можна говорити про більшу потужність і менший рівень нелінійних спотворень.

Тестування і прослуховування

Отже, спершу поглянемо на деякі реальні технічні характеристики. Сабвуфер грає у досить вузькій смузі приблизно від 45 до 100 Гц. Водночас його амплітудно-частотна характеристика має цілком пристойний вигляд без яскраво виражених піків. Для подібного акустичного оформлення в бюджетній реалізації такий результат можна вважати відмінним. Фронтальні колонки характеризуються відмінною нерівномірністю ±3 дБ. Середина рівна, верх не завалено, і прекрасну картину трохи псує лише легка просадка початку високочастотного діапазону. Тил передбачувано здає позиції на верхах. З центральним каналом особливих проблем не спостерігається, слід зазначити лише зайву басовитість в зоні панча (від англ. punchline – лінія ударів, система ударів – найважливіша частина будь-якого батлового трека – прим. редактора).

За суб'єктивними відчуттями SVEN IHOO MT 5.1P відіграє свої гроші уповні: набір формує щільну, насичену і хльостку сцену. Сабвуфер, навіть не зважаючи на свої конструктивні особливості, не схильний до прояву «бубніння». Він працює досить м'яко, забезпечуючи повноцінний бас. На високій гучності можуть позначатися спотворення, особливо під час програвання важкої музики, але тут дуже допомагає поканальне регулювання. Сателіти грають з хорошим тональним балансом. Можна відзначити непогану атаку середніх частот і чисті прозорі верхи. У загальних рисах така акустика добре підходить для програвання більшості музичних напрямів, звукового супроводу ігор і кіно. Гучності цілком достатньо для озвучування навіть великих за розмірами приміщень.

Висновок

Загалом SVEN IHOO MT 5.1P повторює успіх попередніх моделей. Набір має класичний вигляд і, незважаючи на вражаюче довгожительство, зберігає актуальність, оскільки звук дійсно виправдовує ці гроші. Основні ж зміни конструкції відбилися на зміні блоку живлення, де трансформатор замінили імпульсним джерелом, і підсилювачі сабвуферного каналу. Це зробило акустику гучнішою.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі