рус
укр
 

Огляди та публікації

15.07.2014

Улюблений блюз зіграли по Bluetooth: аудіоман слухає безпровідні навушники SVEN AP-B770MV

Фінську компанію SVEN можна певною мірою назвати компанією легендарною. Нехай в її асортименті немає пристроїв екстра-класу, які розбурхували б уяву своїми можливостями, зате їй незліченну кількість разів вдавалося буквально шокувати ринок комп'ютерної акустики, презентуючи моделі з чудовим співвідношенням ціни і якості. Але ринок комп'ютерної акустики – не єдина сфера, де SVEN заявляє про себе – фірма здійснює виробництво широкого спектру комп'ютерної аксесуарики – від мережевих фільтрів до клавіатур і мишок.

А нещодавно компанія вирішила випробувати себе в новій галузі, випустивши свою першу модель Bluetooth-гарнітури. Новинка отримала ім'я SVEN AP-B770MV. Як і левова частка інших пристроїв компанії, вона вирізняється невисокою для свого класу вартістю – приблизно 2000 рублів, проте, враховуючи репутацію фірми у сфері комп'ютерної акустики, цілком резонно чекати, що SVEN AP-B770MV стануть справжніми Must Have за свої гроші. Давайте познайомимося з ними поближче, і дізнаємося, чи виправдовує гарнітура такі неслабкі очікування.

Як можна бачити, для з'єднання з джерелом звуку в навушниках використовується Bluetooth версія 3.0, водночас можливості провідного підключення тут не передбачено. Мінус не найкритичніший, проте він ставить користувача гарнітури від Sven у залежність від розетки, що може не сподобатися аматорам поїхати чимдалі від місць, де мешкає електрика, узявши із собою улюблену музику.

Виробник заявляє для SVEN AP-B770MV значний час автономної роботи – до 22 годин. У режимі розмови перевірка вдалася одразу. А ось у режимі прослуховування музики, як показали наші тести, результат спочатку виявився скромнішим – граючи на максимальній гучності, гарнітура змогла протриматися без заряджання близько 9 годин. Але, поміркувавши, вирішили провести добовий марафон наново – після нового стовідсоткового продзаряджання. Звук цього разу трохи відкотив з максимуму – на повну котушку все одно лише дауни божеволіють, і марафон удався до заявлених 22 годин.

Показник цілком непоганий, тим більше, що нормальні користувачі насправді нечасто викручуватимуть гучність до упору. В не дуже шумних умовах більшості вистачить середньої гучності, а граючи на такому рівні гучності, SVEN AP-B770MV напевно зможуть протриматися ще довше.

Однією з особливостей гарнітури є наявність клавіш для управління відтворенням – їхню працездатність ми перевірили в стандартних музичних плеєрах Samsung Galaxy S4 і Iphone, а також в плеєрах iTunes і VLC на Apple iMac – скрізь вони працювали справно.

Дизайн і конструкція

Не будемо стверджувати, що в дизайні SVEN AP-B770MV є якісь особливо цікаві, чіпляючі погляд «фішки», але з іншого боку, в них немає і тієї недбалої недоладності, якою часто грішать недорогі вироби з Піднебесної (а саме там навушники від Sven і виготовляються). В цілому, зовнішній вигляд навушників приємний – спокійний і стриманий.

Корпус зроблено з матового пластика, на наголов’ї застосовано ергономічну вставку із шкірзамінника. Якість виготовлення претензій не викликає.

На обох чашках SVEN AP-B770MV розташовано додаткові елементи управління: на лівій розташувалися клавіші регулювання гучності і кнопка живлення, яка також може служити для відповіді на вхідний виклик/відбій, а також для виклику останнього набраного номера і вмикання функції голосового набору.

По сусідству з ними розташувалися решітка мікрофона і світловий індикатор заряджання/роботи гарнітури. На правій же чашці містяться клавіші перемотування, кнопка Play/Pause, і роз'єм mini USB, що використовується для заряджання.

Чашки закріплені на рухливих шарнірах, що дає можливість розгортати їх на 90 градусів. Це робить навушники зручними для перенесення в портфелях і невеликих сумках.

Амбушури виготовлено з якісного, приємного на дотик шкірзамінника, того ж, що використовується в «подушечці» на наголов’ї. Не зважаючи на те, що вони накладного типу, особливого дискомфорту під час використання навушників вони не доставляють, навіть після декількох годин носіння. Хіба що вушні раковини в місцях стику з амбушурами досить швидко потіють.

Зручність використання, шумоізоляція

Розміри навушників від SVEN невеликі. Будучи надітими на голову, виглядають вони цілком лаконічно, їх користувач не виглядає занадто капловухим. Водночас довгі висувні утримувачі чашок дають змогу «підігнати» їх практично під будь-який розмір голови – навряд чи комусь з користувачів навушники виявляться малими. Силу притискання чашок SVEN AP-B770MV можна назвати оптимальною: навушники не чинять надмірного тиску на вушні раковини користувача, але водночас тримаються досить міцно і не норовлять зірватися з місця при різких рухах голови.

З відсіканням зовнішніх шумів SVEN AP-B770MV справляються для накладних навушників дуже непогано – слухати музику в них цілком можна навіть в таких шумливих місцях, як метро. Водночас вам не доведеться, напружуючи слух, виловлювати окремі нотки ваших композицій серед гулу, що оточує вас, – музику буде чути виразно. Правда, гучність у такій шумній обстановці доведеться сильно «викручувати», і навіть при цьому навколишній шум буде вам чутний – приблизно нарівні з вашою музикою.

Звучання

Зважаючи на те, що SVEN AP-B770MV навушники недорогі і плюс до того безпровідні, якість їхнього звучання можна назвати відмінною для свого класу. Зрозуміло, не варто чекати від них видатної деталізації музичного полотна, виразного опрацювання складних композицій з великою кількістю одночасно граючих інструментів, тонкого нюансування тембрів, різної аудіофільських «смаколиків», з розряду можливості розчути в записах, як у музикантів шарудить одяг. Цього просто не здатні дати жодні безпровідні навушники цієї цінової категорії.

Проте в тому, що стосується тональної збалансованості звучання, SVEN AP-B770MV показують себе справді чудово, і, мабуть, можуть дати фору багатьом моделям з відверто кінськими цінниками.

У їхньому звуці немає ні гуркотливого, давлячого баса, ні до різі у вухах дзвінких високих частот, ні серйозних «перекосів» у середньочастотному діапазоні.

Є трохи припіднятий бас, що додає звучанню потужності й масштабності, рівна, природна «серединка» та абсолютно не різкі, приємні на слух високі частоти.

Звучання навушників м'яке, спокійне, натуральне – воно позбавлене якихось дратівливих моментів. А ще вони можуть похвастатися відчутним об'ємом – не зважаючи на загальну простоту.

Також, не можна не відзначити, що SVEN AP-B770MV грають дуже голосно – настільки, що граючи на усю котушку, вони чи не перекрикують малогабаритну портативну акустику. Щоправда, якщо викрутити гучність на найбільший максимум, динаміки починають похрипувати, та й якість звучання знижується, звук стає різким. Проте навряд чи користувачі SVEN AP-B770MV часто слухатимуть музику на максимальній гучності – вона занадто висока. А варто лише трішки її зменшити – і все приходить в норму, різкість і хрип зникають.

Якість передачі мовлення

З якістю передачі мовлення у SVEN AP-B770MV не спостерігається жодних проблем – голоси співрозмовників добре чутні, самі співрозмовники на погану чутність вашого голосу теж не скаржаться.

Підсумок

Що ж у результаті: чи можна назвати SVEN AP-B770MV Must Have-пристроєм у своєму класі? На наш погляд, цілком. І основний резон тому – якість звучання. Дизайн, якість виготовлення, час роботи і додаткова функціональність – усе це у SVEN AP-B770MV перебуває на дуже непоганому і цілком типовому рівні.

А ось якістю звуку навушники дійсно дуже і дуже приємно нас здивували. Їхнє звучання – природне, об'ємне, потужне і грунтовне – завдяки дещо завищеній кількості басів. У них немає абсолютно ніяких дратівливих моментів.

Детальність, зрозуміло, далеко не аудіофільська, проте навряд чи знайдуться безпровідні навушники ціною у 2000 рублів, у яких вона принципово вище.

Джерело: www.bt-test.ru.

Автор: Іван Мусінов


...
  всі  
test site