рус
укр
 

Огляди та публікації

22.11.2013

«Кришталевий звук»: Тестування SVEN STREAM Light

SVEN STREAM Light

Функціональність

Корпуси колонок мають бічні поверхні, ламіновані під дерево, причому, якщо судити з інформації на упаковці, покупець може вибирати з чотирьох варіантів кольору: горіх, чорний, вишня та темний дуб. Бічні панелі не плоскі, а трохи скошені до країв, що додає колонкам елегантності. Решта площин вкрито чорним ламінатом з легким тисненням, а в нижній частині фронтальної панелі активної АС розташована панель управління з глянсового пластику, на якій розмістилися регулятори гучності та тембру НЧ/ВЧ, обидва з упорами в крайніх положеннях, а регулятори тембру без фіксації середнього положення. Там же розміщено зелений світлодіодний індикатор робочого стану та гніздо виходу на навушники.

Є знімний гриль з м'якої тканини на каркасі з MDF, в якому навпроти динаміків зроблено круглі отвори. Кріплення гриля звичайнісіньке для недорогих колонок: тонкі пластикові штирі з кульками на кінцях.

Акустичне оформлення – фазоінвертор, вихід порту на задній стінці. Товщина MDF, з якого зроблено корпус, складає 9 мм, всередину вкладено відрізок синтепону, що закриває повністю одну бічну стінку і майже всю верхню.

НЧ/СЧ-динамік (4 Ом, 30 Вт) має паперовий дифузор на гумовому підвісі з діаметром 9 см, а у твітера (6 Ом, 24 Вт) діаметр тканинного купола – 1 дюйм. Стики динаміків з лицьовою панеллю забезпечено ущільнювачами.

Джерело живлення виготовлено на основі низькочастотного трансформатора, що видає 2 × 15 В при струмі 2 А, після випрямляча встановлено конденсатори по 4700 мкФ. В якості підсилювачів потужності використано добре відомі аналогові мікросхеми TDA2050, причому навантаження до них підключено за схемою bi-amping, тобто кожний динамік обох колонок підключається до власного підсилювача. Всі чотири TDA2050 розміщено на одній платі, прикріпленої зсередини до знімної металевої пластини, а на її зовнішньому боці в місці розташування мікросхем є пластинчастий радіатор; струм покою мікросхем УНЧ досить великий, та до того ж цих мікросхем чотири, і радіатор при відсутності сигналі нагрівається на 20-21 °C, причому відчутно теплою стає вся задня металева пластина.

На другій платі, розташованій усередині колонки і закріпленій на панелі управління, розташовано слабкострумні схеми: попередні підсилювачі, підсилювачі для навушників, активні фільтри 4-го порядку для частотного поділу каналів і ланцюги регулювання гучності та тембру. Виготовлені вони на двох здвоєних операційних підсилювачах NE5532 і двох зчетверених TL084.

Колонки з'єднуються чотирипровідним кабелем довжиною 2,5 м, на обох кінцях якого 4-контактні роз'єми XLR, що закріплюються накидними гайками.

У комплекті, крім цього кабелю, є керівництво користувача і кабель 2 × RCA до mini-jack для підключення до джерела сигналу, а також перехідник-адаптер, що дає змогу перетворити цей кабель у 2 × RCA - 2 × RCA. Що ж, рішення хоч і економічне, але цілком універсальне, особливо для єдиного входу 2 × RCA.

     Достоїнства:

     • регулятори на фронтальній панелі,
     • наявність виходу для навушників.

     Недоліки:

     • тільки один вхід,
     • сильне клацання під час вмикання-вимикання механічним тумблером,
     • рівні фону і шуму середні, незалежно від положення регуляторів.

     Сумнівні рішення:

     • складно буде збільшити довжину кабелю, що з'єднує колонки.

Вимірювання в RMAA

Графік АЧХ колонки Sven Stream Light, виміряний в середньому положенні регуляторів тембру

Графіки АЧХ колонки Sven Stream Light, виміряні при різних положеннях регулятора ВЧ

Графіки АЧХ колонки Sven Stream Light, виміряні при різних положеннях регулятора НЧ 

Виходячи з наших вимірів, при нерівномірності ± 6 дБ робочий діапазон SVEN STREAM Light складає 70 Гц – 30 кГц. В цілому графік АЧХ досить рівний, а наявна порізаність є типовою для акустики подібного класу, тому такі результати слід вважати непоганими.

Регулювання високих частот здійснюється в межах ± 24 дБ, низьких – ± 18 дБ.

Звучання

Звучання акустики SVEN STREAM Light слід охарактеризувати як добре. Основним достоїнством колонок є непогане звучання на середніх частотах і гарний запас з регулювання НЧ-діапазону. З наявних недоліків необхідно загострити увагу на високій кількості спотворень на високих частотах і чутний резонанс у перехідній зоні.

Джерело: www.ixbt.com.

Автори: Григорій Лядов, Ілля Холодов


...
  всі  
test site