рус
укр
 

Огляди та публікації

13.12.2013

Огляд компактної клавіатури SVEN Comfort 8300 Bluetooth

Компанія SVEN широко відома російському користувачеві завдяки своїм якісним і відносно недорогим акустичним системам і великому асортименту різної комп'ютерної периферії. SVEN виробляє і продає навушники, гарнітури, мікрофони, миші і багато чого іншого, але сьогодні наш предмет обговорення дещо іншого плану. Нас цікавлять компактні і безпровідні, спеціально призначені для використання з планшетом або смартфоном. Важко знайти користувача цих мобільних девайсів, який не був би знайомий із складнощами швидкого набору тексту на екранній клавіатурі, саме з цими складнощами і повинна допомогти йому впоратися SVEN Comfort 8300 Bluetooth.

Упаковка і комплектація

Упаковка клавіатури зроблена із звичайного картону, спереду має вікно, прикрите прозорим пластиком. Лицьова сторона містить мінімум інформації. На зворотному боці розміщено опис основних технічних характеристик та інформацію про виробника. Загалом упаковка без якихось викрутасів, найзвичайнісінька.

Комплект постачання обмежується самою клавіатурою, коротким керівництвом для користувача і двома батарейками розміру ААА.

Ергономика та дизайн

Клавіатура створена для використання з мобільними пристроями, тому відповідно має мінімальні габарити і вагу. Заради розмірів довелося пожертвувати цифровим блоком, зробити максимально компактними клавіші Enter, Shift, Backspace тощо. Тому потрібен час, щоб звикнути до розмірів і розташування клавіш. Кирилиця вигравійована на кнопках досить якісно, синій колір добре виділяється навіть при недостатньому освітленні.

Шрифт класичний, ніяких кривих букв і «ляпів», що впадають у вічі, не помічено. Стосовно розмірів, то клавіатура трохи більша за сучасний середньостатистичний смартфон, її довжина і ширина складають 208 і 84 мм відповідно. Девайс легко поміщається в задню кишеню джинсів або у внутрішню кишеню куртки/піджака.

Для зручності користувача виробник потурбувався і про додаткові можливості клавіатури, оснастивши верхній ряд клавіш F1 – F12 додатковим функціоналом. При одночасному натисненні клавіші FN та F1 – F12 можна додати/зменшити рівень гучності, зупинити або запустити відтворення музики, перемкнути трек тощо. Для подібного роду девайсів цей функціонал, швидше за все, можна назвати зайвим, але можливо комусь і знадобиться.

Товщина SVEN Comfort 8300 Bluetooth складає трохи більше 5 мм, але це товщина тільки клавішного блоку, перевернувши клавіатуру можна побачити елемент, що виступає над поверхнею, він одночасно служить і підставкою і відсіком під батарейки.

Завдяки цій підставці клавіатура досить значно товщає, майже до двох сантиметрів, і під час роботи розташовується під нахилом до користувача, що цілком зручно.

Клавіші зроблені з приємного на дотик пластика, слідів використання на клавіатурі практично непомітно, за винятком глянсової поверхні на зворотному боці, вона збирає усі відбитки пальців і після їх витирання досить легко покривається мікроподряпинами. Натискання клавіш відбувається досить плавно і тихо, добитися цього вдалося за допомогою спеціального так званого «ножничного механізму», який ще й дуже довговічний, виробник обіцяє до 20 млн. натискань.

Підключення

SVEN Comfort 8300 Bluetooth підтримує роботу з операційними системами MacOS, Windows, iOS і Android версії 3.0 і вище. Працездатність клавіатури перевірялася на ОС Android 4.1.1. Підключення відбувається таким чином: необхідно увімкнути передавач клавіатури, увімкнути Bluetooth планшета/смартфона, натиснути на клавіатурі з’єднання клавіш Ctrl+K і тримати притиснутими не менше 5 секунд, після цього клавіатура стає доступна для пошуку і відображається на екрані вашого пристрою в списку знайдених девайсів.

Далі під час спроби підключення до клавіатури, на екрані з'являється комбінація з чотирьох цифр, при наборі яких клавіатура підключається до вашого пристрою.

Усе готово, тепер можна набирати текст у текстовому редакторі або спілкуватися в ICQ або Skype з комфортом, що й не снився екранній клавіатурі.

Висновок

SVEN Comfort 8300 Bluetooth є відмінним рішенням для людей, яким доводиться багато друкувати на своєму мобільному девайсі, будь то планшет на Android або улюблений всіма iPad. Клавіатура має компактні габарити, а значить не займе багато місця у вашій сумці під час поїздки куди-небудь.

Плюси:

  • Компактні розміри
  • Механізм натискання клавіш
  • Велике напрацювання на відмову
  • Сумісність з більшістю ОС

Робота від батарейок ААА робить клавіатуру такою, що практично не розряджається, адже подібні батарейки можна купити в будь-якому магазині. Також варто відзначити цілком демократичну ціну, SVEN Comfort 8300 Bluetooth на момент написання матеріалу можна купити за 700-800 російських рублів.


...
  всі