рус
укр
 

Огляди та публікації

20.01.2014

SVEN CS-306: і знову про класику

Знаєте, які миші зараз найпопулярніші? Ні, зовсім не сенсорні, не лазерні і навіть не безпровідні. Найбільшим попитом у покупців як і раніше користуються класичні хвостаті «гризуни» з оптичним сенсором. Саме тому розробники периферійних пристроїв поки що не мають наміру відмовлятися від виробництва таких маніпуляторів. І сьогодні у нас під прицілом черговий подібний екземпляр – провідна оптична миша SVEN CS-306.

Якщо людина віддає перевагу стандартній мишці, то чому б їй не дати таку модель? Визнаємо: багатокнопкові суперсучасні пристрої насправді більше цікавлять «гиків» та аудиторію із специфічними завищеними вимогами. А звичайний користувач на таке не завжди поведеться. Часто маніпулятори класичного типу виявляються прийнятнішими – вони зрозумілі, звичні й не збивають зайвий раз з пантелику. Отже, універсальні стандартні моделі мишей сьогодні цілком актуальні. І незмінно займають перші місця в мишачому хіт-параді популярності.

Зовнішній вигляд

Миша SVEN CS-306 запакована в невеличку просту картонну коробку білого кольору. На самій коробці можна знайти фотографію пристрою і, для повної ясності, інформацію про його ключові особливості.

Сама мишка мінімалистична – жодних химер чи епатажу в ній немає. Втім, дизайнери не утрималися і додали маленьку «родзинку» до зовнішнього вигляду. Поєднання матеріалів різної фактури і легка асиметричність дизайну роблять образ мишки досить сучасним і красивим.

Форма миші навіває ностальгію – так, це та сама класична миша, нехай і трішки прикрашена. Носик сплющений, спинка опукла і в задній частині припіднята, щоб рука лежала комфортніше. Середній за розмірами корпус зроблено з чорного матового пластика, по периметру його опоясано симпатичною глянсовою вставкою. Зі вставкою перекликається блискуча ліва кнопка, зроблена із стилістичних міркувань з такого ж матеріалу. Боковини мишки звужуються ближче до дна, що запобігає вислизанню корпусу з пальців і забезпечує зручний хват. Основний матеріал корпусу не слизький, сам собою забезпечуючи певне зчеплення з долонею.

Слід звернути увагу на те, що SVEN CS-306 симетрична. На практиці це означає, що пристрій однаково підійде і для правші, і для лівші. Зручно, бо комп'ютером час від часу доводиться користуватися різним людям.

«Хвостик» у цієї моделі середньої товщини і жорсткості. Він швидко розпрямляється і не заважає під час роботи – важлива дрібниця. На дні, як і належить, розміщуються ніжки для гарного ковзання по килимку та оптичний сенсор. Тут нічого нового розробники не стали вигадувати – використано стандартну конструкцію, що добре зарекомендувала себе за довгі роки практики.

Клавіші

З кнопкового оснащення SVEN CS-306 може похвалитися тільки двома найнеобхіднішими кнопками. Така миша підійде тим, хто не любить, щоб під пальцями заважали зайві клавіші і незрозумілі елементи, які можна випадково зачепити з непередбачуваним результатом.

Клавіші займають усю передню частину корпусу, вони широкі і довгі – не схибиш. Права з них є злитою з корпусом, а ліва – окремим елементом. Проте це лише зовнішня особливість, під час натискань обидві кнопки практично не помітні. Натискання кнопок сподобалося: спрацьовують кнопки чітко, пружно і дуже приємно.

Між клавішами є проріз, в який втоплено невеличке гумове коліщатко. Рифлення на його поверхні немає, з об'єктивної точки зору, це недолік, хоча користуватися скролером зручно і так. Коліщатко прокручується м'яко, майже безшумно. Якщо необхідно, воно може грати і роль середньої кнопки – натисканням.

Технічні характеристики, ПЗ (програмне забезпечення)

Читач напевно вже здогадався, що ПЗ як таке цій мишці не потрібне через її простоту. Тут є підтримка Plug-and-Play: щоб маніпулятор запрацював, досить підключити його до USB-порту. Усе легко й без клопоту. Для користувачів, які не особливо бажають вникати в нюанси використання техніки, це плюс.

Миша оптична, за технічними параметрами стандартна: роздільна здатність її сенсора складає 800 dpi, частота спрацьовування порту – 125 Гц. Пристрій нормально працює і на різних килимках, і без них, що може стати в нагоді. Загалом, щоб не збрехати, характеристики абсолютно звичайні. Якраз той варіант, який задовольнить потреби стандартного користувача, не розбалуваного ігровими мишами.

Вище ви можете спостерігати результат роботи за допомогою SVEN CS-306 у графічному редакторі. Звичайно, лінії іноді не дуже плавні, але для роботи з текстовими редакторами, Інтернету та іншої стандартної роботи цього цілком досить.

Під час роботи

Дві клавіші та скролер обумовлюють функціональність миші на рівні базової. З точки зору ергономіки модель непогана, рука не втомлюється, особливо якщо давно звикла до класичної форми маніпуляторів. Краще за все модель підходить для долонь середнього розміру, але великим чоловічим кистям і маленьким дитячим ручкам вона теж не доставляє дискофморту. Клавіші в роботі зручні, претензій до них жодних. Щоправда, непогано було б поверхню скролера зробити рифленою, проте, в принципі, матеріал і так забезпечує непогане зчеплення, тому серйозним мінусом це назвати не можна.

Висновок

Ця модель чудово підходить як базова миша для домашнього ПК. Вона також буде зручним варіантом для комплектації робочих місць в офісах. Окремо варто нагадати, що ціна у SVEN CS-306 зовсім не «грабіжницька» – невеличкий, проте приємний плюс, що має значення для ніші, яку вона займає.

Не всі новинки індустрії оцінюються користувачами позитивно. Ще вистачає людей, які не сприймають безпровідний інтерфейс, багатокнопковість, зміну чутливості – їм подавай стару добру звичну мишу без будь-якого «випендрювання». SVEN CS-306 має кращі риси класичної миші і тому буде прийнята такими користувачами дуже прихильно. А в прогресивних «технофілів» вона, швидше за все, просто не викличе ніяких емоцій – ні поганих, ні хороших.

Модель SVEN CS-306 гарна своєю простотою та універсальністю. Миша нехитра, але складання добре, дизайн симпатичний, спеціального догляду, налаштувань і заряджання не потребує. Провідне підключення зводить нанівець проблеми з батарейками. Перед нами універсальний і надійний базовий варіант, який можна підключити до будь-якого настільного комп'ютера (або навіть ноутбука, якщо треба).

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі