рус
укр
 

Огляди та публікації

12.01.2014

SVEN RX-500, RX-525 і Comfort 7400 EL: дві мишки і клавіатура для повсякденного використання

Фінська компанія SVEN давно відома як виробник аудіопристроїв і комп'ютерної периферії. І якщо першій сфері діяльності компанії останнім часом стабільно приділяється увага в нашому проекті «Кришталевий звук», то сегмент периферії ми не висвітлювали вже давно. Сьогодні ми заповнимо цю прогалину одразу трьома пристроями: провідною оптичною мишею SVEN RX-500, провідною мультимедійною клавіатурою SVEN Comfort 7400 EL і безпровідною оптичною мишею SVEN RX-525.

Мишки RX-500 і RX-525

Не зважаючи на те, що мишки мають близькі модельні номери, їх дизайн докорінно відрізняється. Провідне «малятко» SVEN RX-500 має симетричний корпус з покриттям, схожим на софт-тач, але трішки глянсовіший і менш гладкий на дотик. Окрім двох кнопок і прогумованого коліщатка, з елементів управління тут є лише клавіша перемикання DPI, що дає можливість змінювати роздільну здатність сенсора між значеннями 800 і 1600 dpi.

Теоретично, компактні габарити миші припускають її активне використання з мобільними ПК, проте тонкий півтораметровий кабель без обплетення навряд чи протягне довго у похідних умовах. Втім, під час роботи зі «стаціонарним» ноутбуком, що рідко застосовується поза межами дому, ця проблема навряд чи вас потурбує. Ліва і права кнопки миші практично не видають звуку під часи натискання, чого не скажеш про кнопки DPI і коліщатко прокручування.

Завдяки симетричному корпусу миша буде зручна і для лівші. Через розміри працювати з маніпулятором дорослій людині зручно лише у хваті нігтями, поклавши зап'ясток на стіл. Тефлонові ніжки маленької площі вкупі з малою масою дають змогу легко пересувати мишу двома пальцями.

Актуальна середня ціна миші SVEN RX-500: $8.

На більшій старшій моделі вже можна розташувати долоню. Тут базовий набір елементів управління доповнює не лише кнопка DPI, а й бічні клавіші під великий палець.

В основній чорній панелі використовується пластик софт-тач, сріблясте коліщатко має гумову вставку. На днищі миші розташовано повзунок вимикача, відсіки для пари батарейок і приймача.

У комплектацію, крім USB-приймача і супровідних папірців, входить дві пальчикові батарейки. Вага SVEN RX-525 з урахуванням їхніх специфікацій виявилася майже втричі важчою за SVEN RX-500.

Як і у молодшої моделі, в SVEN RX-525 клавіші при натисканні не створюють шуму. Тільки тут це справедливо для всіх кнопок, за винятком кнопки коліщатка.

В інструкції виробник звертає увагу, що для економії батарейок потрібно вимикати мишку повзунком після використання. Ми цього не робили, і за декілька робочих днів проблем, пов'язаних з розряджанням батарейок, не виникло. Радіус чіткої і впевненої роботи склав приблизно два метри (з вставленим у тиловий роз'єм системного блоку адаптером, за відсутності перешкод).

Ще однією особливістю SVEN RX-525 є швидкий перехід у сплячий режим, приблизно через дві хвилини спокою. Повторне з'єднання з приймачем при цьому займає пару секунд, що може дратувати користувачів, які часто відволікаються від робочого місця через якісь дрібниці.

Актуальна середня ціна миші SVEN RX-525: $19.

Клавіатура Comfort 7400 EL

Клавіатура має мембранний механізм клавіш, типовий для недорогих рішень. Відмітною особливістю цієї моделі є малий, «ноутбучний» хід кнопок, дуже плавний для такого типу клавіатур. Причина в тому, що клавіші втоплені в корпус і мають по декілька ребер для дотику з мембраною.

Розкладка клавіатури американська, з довгим лівим Shift і одноповерховим Enter. Між лівими Alt і Ctrl розміщена клавіша Fn. У поєднанні з функціональними клавішами вона здатна управляти медіаплеєром, викликати поштовий клієнт, домашню сторінку браузера або меню закладок. Кнопки клавіатури мають неслизьке покриття і ледве помітно увігнуті, що позитивно позначається на зручності друку.

Глянсова верхня чорна панель покликана підвищити привабливість клавіатури. Проте зважаючи на численні патьоки, зібрані маніпулятором за час експлуатації, ми висловлюємо обережний сумнів у тому, що таке рішення підвищує привабливість.

Сріблястий обідок сполучає верхню глянсову панель з нижньою матовою:

На віддаленому від користувача краю нижньої панелі розташовано дві висувні пластикові ніжки, а на ближньому – дві гумові, для запобігання ковзанню. Довжина кабелю клавіатури складає приблизно 1,4 м.

У верхньому правому кутку клавіатури розташована кнопка LED Illumination. Тривале її натиснення вмикає/вимикає підсвічування, короткочасне – перемикає колір між блакитним і зеленим. Кнопки підсвічуються рівномірно і не занадто яскраво, що можна зарахувати до плюсів маніпулятора. Під час роботи SVEN Comfort 7400 EL також виявила себе добре: ця і декілька інших статей було набрано наосліп за її допомогою без яких-небудь нарікань.

Актуальна середня ціна клавіатури SVEN Comfort 7400 EL: $23.

Висновок

Усі три розглянуті маніпулятори SVEN не можуть похизуватися якимись дизайнерськими «наворотами»: перед нами скромні робочі конячки, що не претендують на винятковість. Проте свої базові функції вони виконують справно, додаючи до цього декілька доступних рівнів чутливості, безшумний механізм натиснення кнопок і зручне підсвічування. Отже, якщо можливості розглянутої периферії SVEN співпадають з вашими потребами, то рекомендуємо звернути увагу на цю трійцю.

Джерело: www.ixbt.com

Автор: Микола Землянський


...
  всі