рус
укр
 

Огляди та публікації

24.01.2014

SVEN Comfort 8300: ваш планшет уміє більше

Екранні клавіатури планшетів, смартфонів, приставок і ТБ – зовсім не подарунок. Напевно, з цим погодяться більшість користувачів, яким доводилося безпосередньо мати справу з такими гаджетами. Позбутися від усіх проблем, пов'язаних з відсутністю зручних вмонтованих елементів управління, надає змогу міні-клавіатура SVEN Comfort 8300 Bluetooth.

Існують два підходи до клавіатур для «розумних гаджетів», що заполонили ринок. Одні розробники пропонують використовувати у таких випадках велику повноцінну клавіатуру з безпровідним зв'язком і тачпадом, який замінює мишку. Це більш зручно для телевізорів і приставок. Інші, навпаки, вважають, що в першу чергу важливо зробити клавіатуру такою ж мобільною, як і сенсорний екран. Вони створюють якомога компактніші моделі, що за розмірами потребують пульта управління. Такий варіант кращий для планшетів і смартфонів. Безпровідна клавіатура SVEN Comfort 8300 Bluetooth – яскравий приклад другої стратегії. Крім компактних розмірів, вона має ще один важливий плюс: для підключення пристрою не потрібний USB-порт – зв'язок встановлюється за технологією Bluetooth, яка є в кожному поважному гаджеті.

Упаковка, комплектація

Пристрій упаковано у картонну синьо-білу коробочку на диво скромних розмірів.

У базовий комплект входять дві батарейки (форм-фактор AAA), гарантія та інструкція (яка тут зовсім не зайва). Ресивера немає, передбачається, що клавіатуру підключатимуть до вмонтованого модулю Bluetooth. Але, якщо захочеться підключати клавіатуру до настільного ПК, то докупити маленький донгл у магазині – зовсім не проблема.

Зовнішній вигляд

В усіх, хто бачив клавіатуру в нашій лабораторії, перша реакція була однаковою: «Яка вона маленька!». Так, такі крихітні клавіатури зустрічаються не на кожному кроці – мимоволі починаєш відчувати себе Гулівером або Алісою у країні чудес. Розміри пристрою складають 20 × 2 × 8 см, а вагу порівняємо з плиткою шоколаду – 100 г. За довжиною пристрій можна порівняти з планшетом середнього розміру.

Клавіатура акуратна, проста і практична, виготовлена з немаркого чорного пластика. Жодних прикрас, всю лицьову частину займають клавіші і лише клавіші. Для більшої компактності розробники прибрали навіть бортики.

Тильна сторона є основою для кнопок, зверху видно потовщення. З одного боку, воно надає клавіатурі зручнішого нахилу, а з іншого – служить відсіком для батарейок.

З точки зору конструкції у цій клавіатурі все добре продумано. До речі, у SVEN є дуже схожа модель SVEN Comfort 8500 Bluetooth, виготовлена в модному металевому корпусі, – комусь вона може сподобатися більше.

Підключення, зв'язок

Оскільки клавіатура працює через Bluetooth, під час першого увімкнення потрібно приділити декілька хвилин нескладному налаштуванню. Щоб зв'язати пристрій з планшетом (смартфоном, ПК, телевізором тощо), треба в параметрах Bluetooth запустити активізацію або пошук нового обладнання, а на клавіатурі – увімкнути живлення і затиснути комбінацію з кнопок Esc + K. Після цього досить слідувати інструкціям на екрані. Надалі пристрій буде розпізнаватися системою і підключатися одразу ж. Підключити клавіатуру можна і до тих пристроїв, у яких нема вмонтованого «Синьозубого» модуля – досить купити до них зовнішній USB-ресивер, який коштує кілька доларів.

У ході тесту з'ясувалося, що бездротовий зв'язок з модулем справно працює на відстані до 7 метрів. Для управління планшетом цього навіть забагато, але якщо захочеться використовувати клавіатуру як пульт для плеєра чи стаціонарного комп'ютера, то це буде дуже доречним.

Клавіші

Кнопки у SVEN Comfort 8300 гарні, натискання чітке, залипання немає. Причепитися можна до легкого люфту, проте під час набору тексту він не відчувається – помітний лише під час ретельного огляду.

Як бачимо, на клавішах є й латинські символи, й російські – це зручно, навіть якщо ви вже звикли друкувати наосліп. Самі кнопки за площею трішки зменшені. Розкладка в цілому класична, проте розташування клавіш також трохи змінено для компактності. Так, правий цифровий блок видалено – місця займає багато, а цифри все одно дублюються над клавіатурним рядом. Кнопки алфавітного блоку з правого боку трохи з'їхали вниз, до пробілу. Нове розташування, звичайно, трохи незвичне, але звикаєш до внесенних змін швидко.

Варто звернути увагу на верхній ряд кнопок. У ньому приховано додаткові клавіші, що полегшують управління мультимедійними можливостями. Їх тут цілих 19 штук – на всі випадки життя. Дуже доречна дрібниця, адже планшети частенько використовуються якраз у розважально-мультимедійних цілях.

Як видно, клавіші пристрою являють собою компроміс між компактністю і зручністю. Результат виявився очікуваним, прийнятним. Для написання романів така клавіатура, очевидно, не піде, проте для епізодичної роботи з текстом вона цілком годиться.

В роботі

На ділі клавіатура виявилася приємною «дрібницею», що справді полегшує управління пристроями. Звичайно, її не можна розглядати як основну клавіатуру для стаціонарного комп'ютера або ноутбука. Проте як зручне доповнення до планшета і смартфона, пульта до телевізора або плеєра на десктопі вона матиме відмінне застосування. Приємно, що один гаджет можна, якщо необхідно, спокійно використовувати з усіма пристроями без перепідключення ресивера, причому не буде жодних проблем з пошуком вільних USB-портів для нього.

Друкувати на клавіатурі не так зручно, як на великих десктопних варіантах, але порівняно з екранною клавіатурою вона виглядає прекрасно. Здорово, що гаджет уміщається в чохол для планшета – його легко носити із собою. Щодо пропозицій: було б ще приємніше, якби клавіатуру забезпечили знімною «дорожньою» кришкою, сподіваємося, таке рішення ще буде реалізоване у майбутніх версіях пристрою.

Висновок

SVEN Comfort 8300 Bluetooth – відмінний компаньйон для планшета. Ця клавіатура надає змогу перетворити мобільний гаджет у повноцінне робоче місце та розширює його функціональність. Така компактна безпровідна модель актуальна для тих, хто активно використовує планшет для Skype, пошти, для тим, хто бажає полегшити процес редагування документів. Розміри дають можливість без зусиль носити клавіатуру із собою, мультимедійні кнопки полегшують управління «розважальними» функціями. А підключенням по Bluetooth є особливим, і, можливо, головним плюсом з точки зору економії портів. Чого вже там, звичайні USB-порти в принципі знайдуться далеко не на кожному планшеті, а от із «синім зубом» проблем немає.

Слід зауважити, що клавіатуру можна також використовувати для ноутбуків, ПК та інших пристроїв. Гаджет стане у нагоді у всіх тих випадках, коли потрібне дистанційне управління у негроміздкому корпусі.

     Плюси:
     • Розміри 
     • Bluetooth 
     • Мультимедійні кнопки 

     Мінуси: 
     • Легкий люфт клавіш і тумблера вмикання

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site