рус
укр
 

Огляди та публікації

31.01.2014

SPS-707: Широкий діапазон частот + можливість підключення декількох джерел

Я люблю гарний звук, і мені не однаково, що я чую з динаміків акустичної системи. Для мене важливо чути деталізовану звукову картину, в якій ти не просто чітко розрізняєш кожний інструмент, а й, заплющивши очі, можеш з легкістю сфокусуватися на звучанні будь-якого інструменту. Є думка, що досягти такого ефекту присутності можна лише за допомогою дорогих акустичних систем. Я повністю згоден з цим, проте не можу не зазначити, що й сучасні моделі мультимедійної акустики непогано справляються із цим завданням. Акустична система SVEN SPS-707, якій присвячено цей огляд, – наочне тому підтвердження.

Перше знайомство...

Історію знайомства зі SVEN SPS-707 можна вважати випадковістю. Усе почалося з того, що підсівши на музичні сервіси від Google і Яндекс для мого смартфону, я подумав, що досить слухати усе це музичне багатство в навушниках. Хотілося знайти гідне рішення, яке дало б змогу перетворити мій смартфон на захмарний музичний центр. Перше, що спало мені на думку, придивитися до спеціальної акустики для смартфона. Ринок подібних акустичних систем досить розвинений. Усі обіцяють кришталево чисте звучання і справжній Hi-Fi. Я послухав декілька моделей, і не зрозумів, звідки взялася така висока ціна, що жодним чином не відповідає якості звуку. Виникло відчуття, що головним тут є не звук, а можливість сполучення із смартфоном. Упевнений, що подібні акустичні системи з пластиковими басами обов'язково знайдуть свого покупця, особливо серед тих, для кого iPhone є культовою річчю, але це точно не мій вибір.

Куди розумнішим рішенням буде поєднання недорогої, але водночас якісної мультимедійної акустичної системи і Bluetooth аудіоресивера (як приклад). Залишається тільки підібрати акустику, що відповідала б моїм вимогам за потужністю, якістю звуку, зовнішнім виглядом і деякими іншими параметрами. Зокрема, мені потрібно було, щоб вибрана акустична система давала змогу підключати декілька джерел звуку. В моєму випадку таких джерел три: медіаплеєр, ігровий комп'ютер і, власне, смартфон або Bluetooth аудіоресивер. Цим вимогам ідеально відповідає двоканальна акустична система SVEN SPS-707.

Конструктивні особливості

Отже, поближче познайомимося з акустичною системою SVEN SPS-707, і розпочнемо з її конструктивних особливостей. У комплект входять дві колонки заввишки 25 см. Як і належить професійним акустичним системам, тут використовується фазоінверторний корпус з МДФ, ламінований під Венге з ефектом натурального дерева.

Передня панель зроблена з добротного глянсового пластика, що ідеально поєднується з матовою поверхнею корпусу колонок. Зауважу, що пластикова панель виконує лише декоративну функцію. Під нею розташована МДФ панель, на якій закріплено основний середньонизькочастотний 115 мм динамік із сріблястою ламінацією дифузора і 25 мм шовковий ВЧ-твітер, обрамований глянсовим пластиковим рупором з винятково декоративною функцією.

Подивимося на тильну сторону колонок. Обидві колонки обладнано фазоінверторами, виготовленими з товстого картону. Зверніть увагу, виробник пофарбував внутрішню сторону фазоінвертора в чорний колір. Це, звичайно, дрібниця, і можна було б залишити фазоінвертор таким, який він є, але це в корені змінило моє враження про дизайн колонок.

В одній з колонок, яку ми назвемо активною, розташовано блок підсилювача і блок живлення. Тильна панель електронного блоку має три комутовані входи (2 × RCA і один 3.5 мм mini-jack з маркуванням AUX). Нижче розташовано роз'єм для підключення мережевого кабелю живлення, кнопка вмикання і дві підпружинені клеми, призначені для підключення другої коронки, яку ми назвемо пасивною. Цю колонку обладнано лише двома підпружиненими клемами.

Активну колонку обладнано невеличкою панеллю управління, розташованою зверху корпусу. Вона має чотири кнопки. Кнопка вмикання «Input» відповідає також і за вибір потрібного входу. За допомогою кнопки «Mode» користувач може вибрати параметр, який потрібно змінити. Це може бути тембр НЧ або ВЧ. Зміна параметрів здійснюється за допомогою двох кнопок «+» і «–» . Вони ж використовуються для регулювання рівня гучності. Для відображення поточного стану колонки використовуються п'ять мініатюрних світлодіодних індикаторів. Індикатори не дають змоги оцінити рівень гучності чи тембр НЧ і ВЧ, що може здатися не дуже зручним. Насправді жодної проблеми в цьому немає.

Управляти акустичною системою можна не лише за допомогою панелі управління, а й за допомогою пульта ДУ з комплекту. Пульт зроблено в красивому глянсовому дизайні, він має компактні розміри і підтримує всі необхідні функції, включаючи роздільне управління тембром НЧ і ВЧ, вибір джерела звуку тощо. ІЧ-приймач розташовано в рамці ВЧ-твітера.

Зазначу, що конструкцією колонок передбачено встановлення їх лише на горизонтальній поверхні. Це може бути стіл, ТВ-тумба, полиця або, як в моєму випадку, просто підлога. Для запобігання небажаного резонансу знизу колонок розташовано маленькі гумові ніжки.

До комплекту SVEN SPS-707 входять два сигнальні кабелі. Один (2RCA до 2RCA) призначено для підключення джерел з RCA входами, а інший (2RCA до mini-jack) – може використовуватися як для підключення до комп'ютера або ноутбука, так і для підключення до виходу навушників смартфона або планшета. Крім цього, до комплекту входить двожильний кабель для підключення другої колонки довжиною близько двох метрів, а також шнур живлення мережі.

Заглянемо всередину...

Прийшов час заглянути всередину колонок, що дасть нам можливість реально оцінити якість і можливості акустичної системи. Для того, щоб заглянути всередину, необхідно зняти блок електроніки, що містить дві плати. На верхній платі зібрано підсилювач. У його основі використовується двоканальний інтегральний підсилювач НЧ TDA7265. Підсилювач забезпечує вихідну потужність до 25 Вт на кожний канал. Для охолодження чипа підсилювача використовується масивний радіатор.

Крім підсилювача НЧ, на платі встановлено чотириканальний звуковий процесор PT2313L. Він відповідає не лише за комутацію входів, а й за регулювання тембру НЧ і ВЧ. Поруч із звуковим процесором розташовано маленьку мікросхему, що відповідає за роботу панелі управління та ІЧ-пульт.

На нижній платі зібрано імпульсний блок живлення, завдяки чому вдалося зменшити розміри і вагу, водночас збільшивши його потужність. Крім цього, застосування імпульсного блоку живлення дало змогу позбутися низькочастотного фону, що супроводжує деякі колонки із простим трансформаторним блоком живлення. В таких моделях його добре чути за відсутності сигналу на вході.

Відкладемо вбік блок підсилювача та блок живлення і розглянемо особливості корпусу. Як було зазначено вище, корпус зроблено з МДФ завтовшки близько 10 мм. Якість складання корпусу, в усякому разі те, що видно мені через отвір для встановлення блоку електроніки, на висоті. Всі елементи конструкції склеєно дуже акуратно. Стінки корпусу обклеєно синтетичним звукопоглинальним матеріалом. Правда, розташований він в основному в нижній частині корпусу, в місці встановлення основного середньонизькочастотного динаміка діаметром 115 мм і потужністю 20 Вт. Його дифузор, що розміщується на гумовому підвісі, виготовлено із суміші целюлози, ламінованої із зовнішнього боку тонким шаром полімерного матеріалу. Використання ламінації в динаміках цього типу вирівнює характеристики на середніх частотах, виключає появу резонансу, а також поліпшує поршневий ефект для чіткішої передачі низьких частот. Голівка дифузора з кільцевим магнітом не має традиційного екранування. Тут використовується компенсація магнітного поля другим магнітом.

Шовковий ВЧ-твітер діаметром 25 мм ізольовано спеціальним кожухом з МДФ, що дає змогу усунути вплив середньонизькочастотного динаміка на його роботу. Це все, що мені хотілося б сказати про внутрішню начинку SVEN SPS-707, зараз давайте подивимося на її реальні можливості.

Реальні можливості…

Згідно зі специфікацією, акустична система SVEN SPS-707 має вихідну потужність 50 Вт (2 × 25 Вт) і здатна відтворювати звук в частотному діапазоні 45 – 25 000 Гц. Інші параметри акустичної системи не вказано, проте цього й не потрібно. Куди цікавіше було оцінити реальні можливості під час відтворення різних жанрових музичних композицій. Звук у цих колонках зовсім не схожий на розмазаний «вінегрет», коли ти тільки розумієш, що грає та або інша музика, а поділити її на складові не виходить. Тут же я виразно чую кожний інструмент, незалежно від його частотного діапазону. Так само можна сказати і про використання колонок під час перегляду фільмів або в іграх, де окрім музичного супроводу є голос. Можна було б припустити, що в цій двосмуговій акустичній системі голос буде трохи розмазаний по основній музичній темі, але нічого схожого не відбувається. Є чітке відчуття, що голос звучить наче з окремого динаміка.

Ніякого захлинання і резонансу не відбувається навіть на максимальній гучності. Щоправда, 25 Вт, здалється мені, занадто велика потужність для домашнього вжитку. Сусіди навряд чи подякують за це, та й мені самому не дуже буде комфортно від такої потужності. Проте, варто ще раз звернути увагу на те, що навіть на максимальній гучності колонки звучать дуже чисто. Головне правильно виставити тембр НЧ і ВЧ.

Під час встановлення мінімально чутного рівня гучності я відзначив деяке зниження виразного відтворення низьких частот. Не думаю, що це слід віднести до недоліків цієї моделі. Швидше за все це особливість, властива акустичним системам цього класу.

Висновок

Товсті стінки корпусу в поєднанні із звукоізолюючим матеріалом, правильно підібрані габарити колонок та інші, непомітні, на перший погляд, деталі, дали змогу досягти високої якості звучання в широкому діапазоні частот. Я не говоритиму про те, що SVEN SPS-707 демонструє такі ж результати, як, наприклад, професійні колонки, вартістю від 30000 рублів за пару. Але для свого цінового діапазону (менше 3000 рублів) ця акустична система демонструє шикарний результат, який задовольнить усіх, хто як і я любить хороший звук, але при цьому здоровий глузд не дозволяє витратити значну суму на акустику, підсилювач, проводи та інше професійне устаткування.

Окрім актуального дизайну колонок і високої якості звучання, важливо відзначити підтримку трьох аудіовходів, завдяки чому я зміг підключити колонки до медаплеєра, ігрового комп'ютера і, звичайно ж, до Bluetooth аудіоресивера, за допомогою якого я можу направити на колонки звук зі свого смартфона, планшета або ноутбука. До речі, для підключення медіаплеєра та ігрового комп'ютера я скористався мініатюрними декодерами, які описував у своїй попередній статті. Вони дали можливість перетворити сигнал з оптичного або композитного цифрового виходу в аналоговий стереосигнал.

Водночас уся ця комбінація, що включає акустичну систему, Bluetooth аудіоресивер і пару декодерів 2.0, обійшлася мені менше, ніж у 6000 рублів. Правда ж, вражає. Особливо, після мого знайомства з аудіостанціями для смартфонів, ціна яких у рази перевищує вартість мого комплекту. При цьому вони не можуть похвалитися такою високою якістю звуку. Ну хіба можна порівнювати красиву, але пластикову колонку неправильної акустичної форми з дивною конфігурацією динаміків, з акустичною системою з МДФ, створеною за усіма правилами жанру? Однозначно ні, – це різні класи акустики.

Стосовно ж недоліків SVEN SPS-707, то поки що я не виявив нічого такого, що змусило б мене пошкодувати про свій вибір. Зверну увагу лише на кілька дрібниць. По-перше, відсутність захисної сітки, що захищає динаміки від потрапляння пилу. До речі, в цьому сенсі не дуже практичною виявилася чорна глянсова панель, на якій добре помітний пил. Другий момент торкається різкого перемикання джерел звуку і виконання функції Mute. Було б краще, якби розробники використовували плавне зменшення або збільшення гучності сигналу. В іншому мені усе подобається, і акустична система SVEN SPS-707 заслужено отримує нагороду «НАШ ВИБІР».

Джерело: www.reviews.ru.

Автор: Reviews.ru


...
  всі  
test site