рус
укр
 

Огляди та публікації

21.04.2014

SVEN PS-100BL: звук більше не становить проблеми

Сегмент невеличких акустичних систем, призначених суто для планшетів і телефонів, розвивається як ніколи динамічно. Чому? Усе дуже просто: сучасні гаджети стали настільки гарними, що за їх допомогою запросто можна дивитися фільми або грати в серйозні ігри. Природно, усе це хочеться робити з хорошим звуком, а «вставити» його в корпус завтовшки менше сантиметра нереально. Додаткова акустична система з легкістю вирішує це питання, тим паче, що в більшості випадків вона зроблена безпровідною – стоїть собі осторонь і гідно озвучує фільм або новий кліп з YouTube.

Дивує інше. Пропозицій на ринку більш ніж предостатньо, але іноді 500-грамова колонка подібного типу коштує як справжня повнорозмірна акустика. А цінник деяких брендових моделей запросто доходить до $200-300. Купити таке захоче не кожен, адже багато таких систем явно переоцінені. Особливо добре це розумієш після знайомства з куди доступнішою колонкою SVEN PS-100BL. Так, цю модель не можна вважати передовою, бо, скажімо, немає NFC та інших наворотів. Проте система має цілий набір безперечних переваг у вигляді продуманої конструкції, двох динаміків, наявності місткого акумулятора і пасивних випромінювачів, а коштує не більше $50. Загалом, багато пропозицій з ціною, більшою в рази, одномоментно бліднуть на тлі такого конкурента.

Комплект постачання

Колонка продається в картонній коробці із стандартним для подібного роду пристроїв комплектом постачання. Разом з акустичною системою поставляється кабель micro USB для заряджання вмонтованого акумулятора і шнур з конектором 3,5 мм для лінійного входу.

Дизайн і конструкція

Зовні SVEN PS-100BL виглядає не так круто, як деякі інші портативні колонки, проте простий дизайн з лишком компенсується продуманими моментами конструкції.

Наприклад, за верхньою металевою сіткою приховано відразу два 40-міліметрові динаміки. А поруч з ними розташовано двійко пасивних випромінювачів для потужнішого баса. Це дуже прикметно, адже, як правило, виробники взагалі не намагаються витягнути низькочастотний діапазон в акустиці для смартфонів і планшетів. SVEN же не лише намагається, а й отримує очікувано приємний результат.

На столі система встановлюється через велику гумову прокладку – 7,5 × 15 сантиметрів, тому передачу вібрацій на горизонтальні поверхні зведено до мінімуму.

Відкидний майданчик в передній частині, знову ж таки, з дуже зручними гумовими демпферами, дає змогу тримати великий телефон або планшет у вертикальному стані. Виходить, що PS-100BL є не лише безпровідною колонкою, а й дуже функціональною підставкою.

Звук можна передавати як завгодно – за допомогою лінійного входу або через Bluetooth. До речі, перед нами одна з небагатьох моделей, яка автоматично уміє перемикати джерела, коли ви вставляєте кабель у вхід. Водночас через Bluetooth доступні розширені функції; можна перемикати треки, зупиняти/запускати відтворення, і навіть розмовляти по телефону, оскільки у складі колонки є вмонтований мікрофон.

Враження від використання

У роботі колонка порадувала. Досить якісним виявився звук, він гучний, без істотних нелінійних спотворень. Присутній навіть виражений натяк на верхній бас, чого не почути і в дорожчих варіантах. У межах невеликої кімнати цілком комфортно можна дивитися кіно і слухати улюблену музику з якістю на порядок вищою, ніж у вмонтованого динаміка планшета. Зв'язок по Bluetooth не викликає нарікань: дальність дії стандартна – 10 метрів, компресія якості, зважаючи на рівень використаних динаміків, не відчувається. Ось тільки SVEN PS-100BL не може запам'ятовувати одночасно декілька пристроїв, що вже стало звичним для дорожчих систем.

Усі додаткові функції працюють адекватно. Кнопки перемикають треки, а під час вхідного дзвінка можна зняти трубку (клавішею Play) і розмовляти як по звичайному телефону (тобто реалізовано систему hands-free). Якість зв'язку водночас перебуває на задовільному рівні. Співрозмовник чутиме ваш голос, але сторонні шуми все ж чути. Після закінчення сеансу зв'язку продовжиться відтворення музики.

Висновок

У підсумку, ми ставимо SVEN PS-100BL відмінну оцінку, оскільки свої гроші система відпрацьовує на повну. За рівнем зручності (не забуваймо про відмінний відкидний утримувач планшетів), автономності та якості звуку ця колонка нічим не поступається рішенням, що коштують у два-три рази дорожче. Бюджетність позначається лише в не найкращому Bluetooth-пристрої і задовільній якості голосового зв'язку. Проте ці чинники вторинні. Новинка реально посідає дуже серйозну позицію, потіснивши більш брендові речі.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі