рус
укр
 

Огляди та публікації

09.04.2014

Акустична система SVEN SPS-707: потужності в 25 Вт на канал достатньо навіть для кінотеатральної системи в стереорежимі

До нас в редакцію прибула коробка з акустикою фінської компанії SVEN. Це не перша мультимедійна акустика, яку ми тестуємо. На глянсових боках упаковки зображено саму акустичну систему в обрамленні фірмового біло-блакитного забарвлення – все стильно й акуратно.

Комплектація

Відкриваємо. У коробці, окрім самої акустики, мережевий шнур (стандартна «вісімка»), двожильні стереокабелі RCA - RCA, акустичні кабелі – для з'єднання колонок між собою, інструкція і пульт ДУ. Приємно, що тут же, в комплекті, є кабель RCA до mini jack 3.5. Звичайно, купити його можна, але не завжди і не скрізь, принаймні, у продажу він зустрічається рідше, ніж звичайний з червоним і білим «тюльпанами». Комплектація ж цим кабелем знімає проблему пошуку перехідників.

Проаналізувавши сучасний ринок комп'ютерної акустики ми дійшли висновку, що укомплектовано пультами не більше 13 % комплектів, зазначимо, що йдеться саме про безпровідне управління.

Дистанційне управління повноцінне: є клавіша вмикання-вимикання, регулювання гучності, роздільне регулювання високих і низьких частот і селектор, відповідно, трипозиційний.

Є ще клавіша відключення звуку і «Reset» – обнулення встановлених аудіоналаштувань (гучності і встановлених значень частот).

Зовнішній вигляд

Але повернімося до акустики – виймемо колонки і оглянемо їх.

Корпус зроблено не з повноцінного дерев'яного масиву, а з МДФ, проте цього ніхто і не намагається приховати хитромудрими плівками «під червоне дерево».

Передні панелі виготовлено з пластика. Все акуратненько. Не видно слідів клею, що вилазить, немає криво приклеєної плівки та інших неприємних артефактів. Навіть для наших, звиклих до Hi-Fi-ної акустики очей, особливо причепитися було не до чого, що також побічно свідчить про серйозність компанії.

Мережевий кабель підключається до однієї з акустичних систем, бо акустика активна. Тут же розташовано і увесь інтерфейс, цілих три аудіовходи.

Окрім стандартного «червоно-білого» стереороз'єму RCA є ще один такий же «брат-близнюк», та ще один вхід під mini jack 3.5 мм – можна підключити цілих три джерела звуку.

На верхній панелі «головної» колонки, що має вмонтований підсилювач, розташовано чотири кнопки: мережа, селектор і дві клавіші (+ та –) регулювання рівня гучності. Кнопка селектора (MODE), крім свого основного призначення, дає змогу також перевести клавіші регулювання гучністю в режим регулювання низьких і високих частот. Застосування такого рішення дало можливість не перевантажувати клавішами панель управління, а інтерфейс інтуїтивно зрозумілий.

Кожна акустична система двосмугова: є НЧ/СЧ динамік і твітер. На задніх панелях розташовано повноцінні фазоінвертори – конструкція виготовлена за допомогою внутрішньої труби.

Судячи з діаметру (на фото), можна очікувати, що «басити» будуть добре, що ж подивимося.

До речі, кожен НЧ/СЧ динамік (цілих 115 мм!) розміщено приблизно навпроти кінця трубки фазоінвертора, що виходить назад. Дифузор динаміка має гумовий підвіс.

Твітери (кожний по 25 мм) шовкові – це означає, що не буде зайвого «дзвону», характерного для металевих високочастотних динаміків.

На нижній панелі наклеєно гумові ніжки – хоча й невеличкі, але достатні для нівелювання ковзання поверхнею, і, таким чином, оберігають нижню частину акустики від подряпин.

Взагалі, уся продуманість конструкції нагадує, що компанія SVEN свого часу займалася виробництвом Hi-Fi акустики.

Тепер декілька слів про елементну базу. Схемотехніка вмонтованого підсилювача виконана на мікросхемі TDA7265 виробництва компанії ST Microelectronics, що працює в класі АВ, – мабуть, найпопулярнішому класі бюджетних підсилювачів.

Це означає, що на невеликій гучності звук обіцяє бути досить чистим. Тут доречно нагадати, що в характеристиках TDA7265 заявлена вихідна потужність в 25 Вт на кожний канал, тобто з потужністю теж повинно бути все гаразд.

Вмикаємо

Відразу після подачі живлення акустика перебуває в черговому режимі, – світлодіод червоним кольором показує, що живлення є. Після активації робочого режиму індикатор стає зеленим, підсвічуючи вибраний канал підключення. Вмикаємо музику і слухаємо. Справді, відповідно до очікувань тональний баланс зміщено в нижній регістр, правда, дещо «замилює» детальність. Але, незважаючи на це, високі частоти звучать виразно. Звичайно, про звук рівня Hi-Fi говорити не доводиться, проте у колонок є свій звуковий почерк.

Перевантажувальна здатність, звичайно, могла б бути й вищою – при підвищенні гучності низи втрачають фактурність. Але, знову ж таки, нижня межа складає цілих 45 Гц – це непогано навіть для підлогових акустичних Hi-Fi систем. Тому перевантаження під час підвищення гучності вмонтованого підсилювача – це зворотній бік «запасу низів». Крім того, є окреме регулювання високих і низьких частот, що надає змогу знайти оптимальний баланс між прийнятним звучанням і спотвореннями.

Не слід забувати, що це, все ж, не студійні монітори і не дискотечна аудіосистема. У будь-якому випадку, не заважає самому оцінити акустику перед купівлею, як би натурально продавці не позіхали, чуючи фразу «хочу послухати».

Підбиваємо підсумки

Отже, зважаючи на зовнішній вигляд і схемотехніку можна було очікувати, що акустика буде басовитою, без зайвого дзвону, що найкращим чином проявляє себе на невеликій гучності. Під час роботи SVEN SPS-707 саме так себе і показали. Нижня середина більше виражена, ніж частоти іншого діапазону, але жодного «цикання» не спостерігається.

Акустичні системи спроектовано таким чином, що можуть мати широке використання, – це і комп'ютерна акустика, і музична аудіосистема, і двоканальний кінотеатральний комплект. Ще одна можлива сфера застосування – це зовнішня телевізійна акустика. SVEN SPS-707 магнітно екрановані, тому наведень не буде.

Не секрет, що чимало телевізорів, маючи принадну ціну, при гарній картинці мають погану аудіосистему, і зовнішня акустика їм просто необхідна. Щоправда, в останньому випадку часто доводиться задіювати недорогий ЦАП (аудіовиходи в сучасних телевізорах найчастіше цифрові), але це вже інша тема.

Крім того, наявність безпровідного пульта дистанційного управління розширює можливості використання акустики.

Звичайно, пультом у мультимедійній акустиці вже нікого не здивуєш, проте, все ж, частіше зустрічаються провідні. Вони виправдані, по суті, лише для використання разом з комп'ютером, та й то не завжди, гучність прекрасно можна регулювати програмними засобами.

Отже, SVEN SPS-707 – це закінчене рішення, аудіосистема з широким спектром застосування, особливо якщо врахувати демократичну ціну.

Джерело: bt-test.ru.

Автор: Ігор Максимов


...
  всі