рус
укр
 

Огляди та публікації

13.05.2014

Огляд акустичної системи MS-3000: Hi-Fi для геймерів на фоні комп'ютера...

Крихітка син до батька прийшов... Усе приблизно так і було, тільки крихітці скоро 12 років і, за його словами, він просунутий юзер. Якщо його заяву перекласти нормальною мовою, то це означає, що його комп'ютерні колонки морально застаріли, занадто маленькі та й взагалі йому потрібний нормальний звук, а не пластмасова пародія.

Складнощі вибору

Найближчими вихідними ми із сином вирушили на Митинский радіоринок (добре, що живемо неподалік) з метою придбання бажаної акустики. Ніколи не думав, що у мого нащадка такі завищені вимоги до звуку.

По ринку ми бродили довго, я вже було зневірився, що ми взагалі щось виберемо – усі пластикові варіанти колонок відкидалися з ходу, активна акустика не влаштовувала унаслідок фону в динаміках без навантаження.

В якихось моделях усе влаштовувало, окрім дизайну. В інших моделях влаштовував дизайн, але звук залишав бажати кращого. В третіх влаштовував і звук, і дизайн, але не вистачало функціоналу.

Нарешті надибали на SVEN MS-3000. У цій моделі сина усе влаштувало, мене ж дещо збентежила ціна – за ці гроші можна купити пристойний музичний центр. Але, дивлячись в його очі, що зогорілись, зважився на купівлю.Акустична система SVEN MS-3000 і всі її компоненти

Дизайн

Дизайн, як не дивно, влаштував мене і його – класика! Корпуси сателітів і сабвуфера виготовлені з MDF, стилізовані під вишню. При такому дизайні трифонік вписується в будь-який інтер'єр. Центральний блок, він же підсилювач, зроблено з матової чорної пластмаси з глянсовою передньою панеллю.


Передні панелі колонок і сабвуфера SVEN MS-3000

Задні панелі колонок і сабвуфера SVEN MS-3000

Систему оснащено LED-дисплеем (що в режимі очікування працює годинником) з підсвічуванням приємного приглушеного червонястого кольору. Центральний блок можна розташовувати як вертикально, так і горизонтально, використовуючи як підставку для монітора. Пульт ДУ зручно лежить у руці, інтуїтивно зрозумілий, проблем у використанні не викликає.


Пульт дистанційного управління SVEN MS-3000

Своє місце система в нашій квартирі знайшла одразу. Сателіти мають спеціальне кріплення на задній стінці для настінного монтажу (див. картинку нижче) і відразу ж були повішені на стіну, з боків від монітора. Центральний блок було розміщено поруч з монітором, а сабвуфер розташувався на підлозі, діаметрально від системного блоку.


Настінне кріплення на задній стінці

Як звучить

Перше, що я зробив – поміняв акустичні кабелі. Ті, що йдуть в комплекті, тонкі і невисокої якості, так і норовлять вивалитися зі своїх гнізд і, чесно кажучи, короткуваті.

Я поставив хороший акустичний кабель перерізом 2 мм, і звук відразу змінився в кращу сторону. Швидше за все, в комплекті постачання кабель служить для перевірки працездатності системи. Це, мабуть, єдиний недолік.

Тепер, безпосередньо, про звучання. Система претендує на Hi-Fi звучання. Для цього в трифоніку використана пасивна акустика. Двосмугові сателіти обладнані тканинними твітерами. Тонокомпенсація посилює найнижчі та вищі звуки і вирівнює звукову сцену для користувача. Прорахована і вивірена еластичність дифузорів дозволяє забезпечити досить рівну АЧХ в заданому для сателітів діапазоні частот 150 – 25000 Гц.

На тильній стороні гучномовців розташовано стандартний клемник для акустичних кабелів і фазоінвертор. Досить великий дифузор сабвуфера (165 мм) дає змогу природно і рівномірно відтворювати заданий низькочастотний діапазон 35 – 150 Гц.

В результаті звук у системи природний і м'який, з яскраво вираженими низькими частотами. Верхні частоти чисті й прозорі. Акустична система відтворює практично усе: фільми, усі жанри музики, комп'ютерні ігри.

Особливо яскраво звучать батальні сцени. Система тонокомпенсації Loudness вирівнює потужність басів і високих частот. Тобто для повноти сприйняття звуку не потрібна повна потужність, система чисто і рівно, без спотворень, звучить і на невисокій гучності. За відсутності навантаження в динаміках відсутній який-небудь фон, внутрішньокаркасні вібрації не помічені.


Передня панель блока підсилювача SVEN MS-3000

Задня панель блока підсилювача SVEN MS-3000

Як це влаштовано

Аудіотракт системи зроблено на базі трьох мікросхем, досить популярних у побудові сучасних мультимедійних комплексів і автомобільної аудіо-відеотехніки.

Перша мікросхема – це чотириканальний комутований аудіопроцесор на CMOS-чипі PT2313L від компанії Princeton Technology і є попереднім підсилювачем, регулятором тембру, комутатором входів тощо.

Ще дві мікросхеми TRA3123D2 виробництва компанії Texas Instruments (24 лапки, корпус TSSOP, закритий тепловідвідним радіатором) служать кінечним підсилювачем потужності класу D. Кожний такий чіп здатний розгойдати два канали з навантаженням 4 Ом до потужності 25 Вт на канал з напругою живлення 27 В.

Одна з цих мікросхем відповідає за стереофонічну роботу сателітів, інша – за роботу сабвуфера. Згідно із заявленими характеристиками сумарний коефіцієнт нелінійних спотворень + шум (THD + N) при навантаженні 4 Ом і вихідній потужності 10 Вт не перевищує 0,08 %, а співвідношення сигнал/шум на максимальній гучності при THD+N < 1% і f = 1 кГц складає близько 99 дБ – це можна вважати гідним рівнем для мультимедійного підсилювача такого класу.

Функціональні можливості

Систему обладнано FM-тюнером і LED-дисплеем. Звучання радіо цілком пристойне, навіть з тією антеною, що входить в комплект постачання. Станції можна «ловити» як в автоматичному, так і в ручному режимах, є функція запам'ятовування радіостанцій. Інформація про робочу FM-частоту відображається на LED-дисплеї. У режимі очікування на дисплеї відображається годинник у форматі 24. Будильника, на жаль, немає.

Для регулювання звуку передбачені регулювальники ВЧ і НЧ. Для прослуховування аудіотреків є гнізда для USB і SD. Під час відтворення з USB флешки або з SD карти система запам'ятовує трек при вимиканні і, при вмиканні, розпочинає відтворення з перерваного трека. На передній панелі центрального блоку обладнано гніздо для навушників і універсальний вхід для міні-джека. На задній стінці – вхід для комп'ютера і універсальний вхід.

Особливості:
     • Можливість підключення до різних джерел звуку
     • Hi-Fi якість звучання
     • Вмонтоване FM-радіо
     • Цифровий LED-дисплей
     • Зовнішній блок підсилювача
     • Вмонтований годинник
     • Вмонтований програвач аудіофайлів з носіїв інформації
     • Роз'єми для підключення USB flash і SD card
     • Три коммутовані входи
     • Пульт дистанційного управління
     • Режими Stand By і Mute
     • Можливість настінного кріплення сателітів
     • Матеріал корпусів сабвуфера і сателітів – дерево (MDF).

Особисті враження

Отже, ми із сином встановили апарат. Усі його враження були виражені одним словом – клас! Мої були дещорізноманітнішими.

Перше. Якщо брати звук з комп'ютера, потрібно налаштувати плеєр і еквалайзер компа. Я подивився відгуки про цю модель в інтернеті – кожен третій повідомляє про високочастотний фон у колонках. Хочеться сказати цим людям – налаштовуйте свій плеєр!

Якщо із флешки або під час прослуховування радіо фону немає, отже, справа не в апараті, а в джерелі отримання звуку! Я ганяв цей агрегат в усіх режимах – враження лише позитивні, ніякого високочастотного фону в динаміках не було!

Друге. Бас справді дуже добре забарвлений.

Третє. Для комп'ютерних ігор звук те що треба! Детальність опрацювання ігрового поля вражає.

Четверте. Під час перегляду фільмів он-лайн звукову сцену тримає прекрасно, діалоги чіткі, динамічні, а батальні сцени вражають своєю реалістичністю. Гучності цілком вистачає – кімнату в 16 м² озвучує менш ніж на половині гучності, звук виразний, баси не пливуть.

Ми із сином цілком задоволені – йому комфортно грати і дивитися ролики з друзями, мені зручно слухати новини вранці і пити каву під приємну музику.

Джерело: bt-test.ru.

Автор: Дмитрій ЛУКІН


...
  всі