рус
укр
 

Огляди та публікації

29.01.2013

SVEN MS-1090: скільки герц можна дозволити собі за $70?

Чомусь прийнято думати, що за хороший звук завжди треба дорого платити. Мовляв, якщо не заплатиш добрі гроші, то по-справжньому насолодитися Дев'ятою симфонією Бетховена або помститися шумним сусідам не вийде А ось і неправда! Ні, ми, звичайно, не станемо стверджувати, що влаштувати шумну вечірку або колективний перегляд концерту AC/DC можна навіть із звичайними пластиковими «пискавками», проте, заради бога, не поспішайте розлучатися з прихованою заначкою! Адже купити по-справжньому якісну акустику ви можете дешевше, ніж за $100. І це не жарт!

Ви вочевидь чули про такого розробника як SVEN, так ось, спеціально для бережливих і водночас вередливих покупців компанія створила трикомпонентний комплект MS-1090. Його вартість десь приблизно $70, але за ці гроші ви отримуєте не лише прекрасний об'ємний звук, а й декілька дуже корисних «фішок», що зроблять процес прослуховування музики ще приємнішим і комфортнішим.

Ви щось там заїкалися про те, що хочете почути партію валторна у Бетховена і задати жару сусідам концертом AC/DC? Гадаєте, не потягне? Ще й як потягне! Більш того, заткне за пояс дорожчі моделі. Отже, якою є ця практична і водночас особлива модель?

SVEN MS-1090 постачається з повним комплектом супутніх аксесуарів, як кажуть, розкрив – і користуйся. У коробці користувач знайде дві колонки, важкий сабвуфер, пульт безпровідного управління з батарейкою, сигнальний шнур, документацію продукту і гарантійний талон. Відзначимо, що така деталь, як пульт, у комплекті постачання бюджетних комплектів з'являється не часто, проте власники MS-1090 зможуть дозволити собі цю маленьку розкіш – затишно розташуватися на дивані та управляти акустикою, не піднімаючись з нього.

Що можна сказати про зовнішній вигляд моделі? Це той випадок, коли класика й сучасність становлять єдине ціле, причому дуже гармонійне. Строгі прямокутни форми і домінуючий чорний колір приємно оживляються сріблястими елементами, що імітують шліфований метал.

Приємний і той факт, що корпуси сателітів і сабвуфера виготовлено не з пластика, а з дерева, вони вкриті чорною вініловою плівкою. Пластик використовується тут лише для декорування, а також для високочастотного випромінювача. А ось динамікам середніх частот дісталися голівки з паперовими дифузорами. Акустичні кабелі вмонтовано в обидві колонки, що сподобається не дуже досвідченим користувачам, передусім, користувачкам: жодної метушні з шнурами, підключай і насолоджуйся музикою!

Сабвуферу, крім утіхи для меломанських вух гучними басами, доручено також декілька додаткових функцій. Зокрема, корпус саба нагородили цілим набором кнопок, за допомогою яких можна обирати режим роботи акустики, налаштовувати гучність звуку та вмикати треки з флешки, а також переміщатися між ними.

Власне, ми проговорилися ще про один сюрприз, що очікує на майбутнього володаря комплекту. Річ у тому, що на бічній панелі низькочастотної колонки розташовується відсік для карт пам'яті типу SD або звичайних флешок. Таким чином, відтворювати музику можна прямо з носіїв пам'яті, без посередництва комп'ютера. Бонус, слід сказати, дуже приємний, адже іноді буває ліньки запускати систему, медіапрогравач, вибирати плей-лист. А тут підготував собі збірку, залив її на флешку – і вуаля! Та й для виїзних вечірок цей варіант набагато зручніший. За це SVEN однозначно варто похвалити.

Проте головний критерій оцінки – це, звичайно ж, якість звуку. Не стомлюватимемо читача складними технічними описами, відмітимо, що сумарна потужність цього комплекту складає 40 Вт, а цього вже точно вистачить, щоб заповнити кімнату глибоким, соковитим і динамічним звучанням. Радує і частотний діапазон трифоніка, він охоплює 50-20000 Гц. Водночас акустика цілком упевнено відтворює і баси, і верхівки, та й середина відмінно пропрацьована, так що жодних провалів.

Загалом, задоволеними залишаться не лише недосвідчені користувачі, а й вередливі. Звичайно, завжди є місце для вдосконалення, але за таку невелику ціну навряд чи можна знайти інший комплект, здатний так само гідно винести випробування і оркестровою, і джазовою, і рок-музикою, і гостросюжетними бойовиками, і комп'ютерними іграми. Нечасто доступні моделі можуть похвастати і такими аксесуарами, як пульти ДУ, не кажучи вже про здатність відтворювати музику безпосередньо з флешок.

Все ще сумніваєтеся? Тоді спробуйте пошукати в Інтернеті акустичний набір з подібним функціоналом та аналогічною ціною. Ну а SVEN MS-1090 в цей час терпляче чекатиме вас на полиці магазину.

Джерело: www.techlabs.by.

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі