рус
укр
 

Огляди та публікації

28.01.2013

SVEN RX-420: сучасна класика «мишачого» жанру

Ще зовсім нещодавно класичною мишею вважалася модель з двома кнопками, скролером і USB-кабелем, а вже сьогодні провід – це атавізм. І якщо запитати середньостатистичного користувача, яка миша йому потрібна для роботи, в більшості випадків він дасть відповідь: «Та найзвичайніша! Середніх розмірів, безпровідна, з коліщатком і парою додаткових кнопок». Що ось так непомітно безхвості «гризуни», що здавалися колись дивом, стали буденною справою.

Еталонною у цьому відношенні можна назвати модель SVEN RX-420, що являє собою той рідкісний тип продукту, в якому функціональність, якість і ціна створюють ідеальний баланс. Щоб не бути голослівними, відзначимо, що вартість продукту в роздрібній мережі складає приблизно $20. За ці гроші покупець отримує виготовлений за вищим розрядом безпровідний маніпулятор з високою ергономікою, базовим функціоналом і навіть додатковими «фішками».

За своїми розмірами миша займає ту золоту середину, коли вона ще здатна вміститися в сумці для ноутбука (разом з ноутбуком), але при цьому надає змогу долоні комфортно розслабитися на своїй спинці. Зовнішність пристрою, на перший погляд, дуже проста, проте, як тільки починаєш з ним працювати, відчуваєш, що в його ергономіку вкладено немало думок і сил.

Тестування маніпулятора тривало близько трьох годин, за цей час ваш покірний слуга встиг попрацювати над текстом, «посерфити» простори Мережі, пограти в Angry Birds і поворожити над фотографіями з особистого архіву в Adobe Photoshop.

У зв'язку з цим хотілося б поділитися двома важливими відкриттями. По-перше, усі ці види діяльності виконувалися за допомогою RX-420 з великим задоволенням, що свідчить про «всюдихідність» моделі. І по-друге, кисть руки через три години роботи не відчула анінайменшої долі напруги або втоми. Є відчуття, що ситуація анітрохи б не змінилася, проведи ми перед комп'ютером нормальний 8-годинний робочий день. Словом, миша не лише універсальна, а й ортопедична.

Спинка виробу має приємну на дотик soft-touch текстуру, те ж саме можна сказати й про її ліву боковину, тут, до речі, є зручне поглиблення для великого пальця.

Щоб маніпулятор не виглядав зовсім вже строго (тим більше, що він забарвлений в темно-сірий колір), розробники додали в нього трохи глянцю – рівно стільки, щоб пристрій не вислизав з руки. Слід сказати, результат вийшов досить симпатичним, хоча й без особливих тонкощів.

Основні кнопки SVEN RX-420 мають стандартну ширину, вони довгасті, що плавно переходять у спинку. Натискання їх має середню глибину, нехай воно не дуже тихе, та зате чітке. Дві додаткові кнопки забезпечують зручне переміщення вперед і назад між сторінками. Зроблені вони у вигляді двох опуклих смужок і розташовані на лівому боці. Натискаються ці елементи, очевидно, великим пальцем, який відмінно знаходить їх наосліп.

Є в цій моделі і скролер. Рука вже інтуїтивно проситься натиснути на нього, і не помиляється: функція третього кліка тут справді присутня. Отже відкриття посилання в новому вікні і виконувані за допомогою цього жесту ігрові функції доступні.

Підключення миші не вимагає виконання якихось хитрих операцій: легким рухом руки поміщається ресівер в USB-порт і вже через пару секунд «гризун» готовий до роботи, гри і до всього, що ви надумаєте з ним робити.

Слід зазначити, що роздільна здатність пристрою складає 1000 dpi, а цього повинно вистачати для комфортного виконання найрізноманітнішої роботи, будь то рутинна метушня з таблицями або прикрашання облич у фотошопі.

Професійним геймерам, звичайно, ми б такий маніпулятор радити не стали, щоб вони не приписували потім свої ігрові невдачі славному фінському розробникові. Проте, якщо ви є недосвідченим гравцем, такої моделі, як SVEN RX-420 для відпочинку вам цілком вистачить.

Для того, щоб миша легко ковзала поверхнею столу, на днищі її передбачено особливі накладки. Тут же розмістився відсік для ААА-батарейок (яких, за повідомленням виробника, повинно вистачити місяців на три роботи), а також спеціальний тайничок для ресівера. Якщо ви збираєтеся перевозити мишу з будинку в офіс і назад щодня, там можна ховати приймач, інакше, напевно, загубиться.

Що ж, ось і вся оповідь про SVEN RX-420. Не можна не візначити, що за такі невеликі гроші пропозиція вийшла дуже принадною. Миша, в принципі, уміє усе. Особливих «наворотів», як кажуть, у ній немає, та зате свої базові функції пристрій відпрацьовує на усі сто! Ось така вона, нова класика. Наступним кроком еволюції мишей, схоже, буде «відмирання» кнопок і повний перехід на сенсорні технології, ну а доки насолоджуємося тим, що в моді.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирил Кручинін


...
  всі