рус
укр
 

Огляди та публікації

05.02.2013

Миші та клавіатури SVEN – периферія з родзинкою

Фінська компанія SVEN здобула широку популярність завдяки своїй лінійці недорогої, проте якісної комп'ютерної акустики, що постійно удосконалюється. Сьогодні в модельному ряді цієї компанії, крім акустичних систем і навушників, є багато інших комп'ютерних пристроїв та аксесуарів. Деякі з них вирізняються неординарними технічними рішеннями, тому ми вирішили познайомитися з ними ближче. Сьогодні у нас в тестовій лабораторії шість представників комп'ютерної периферії від компанії SVEN: три провідні клавіатури SVEN Comfort 7200 EL, SVEN Comfort 7400 EL i SVEN Comfort 7600 EL, а також три безпровідні миші SVEN RX-333 Wireless, SVEN RX-440 Wireless і SVEN RX-525 Silent Wireless. Вибрані нами клавіатури відрізняються від інших тим, що призначені для комфортної роботи в темряві, а миші мають оригінальну геометрію і функціональність.

Комплект постачання

Упаковка клавіатур та мишей SVEN

Усі пристрої SVEN поставляються в простих картонних коробках справдніх фінських кольорів – білого й синього. Комплект постачання кожної клавіатури гранично простий – додається тільки друкарське керівництво з експлуатації (російською, українською та англійською мовами) і гарантійний талон. У мишок до паперових аксесуарів додаються ще пара батарейок форм-фактору ААА та USB-приймач. Втім, для роботи більшого й не потрібно, адже усі додаткові кнопки, які є і в клавіатурах, і в мишках, коректно працюють без встановлення додаткових драйверів.

SVEN Comfort 7200 EL

Дизайн і зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд клавіатури SVEN Comfort 7200 EL

Модель SVEN Comfort 7200 EL призначена насамперед для тих користувачів, хто хотів би мати не занадто велику клавіатуру, але при цьому мав змогу користуватися усіма перевагами повнорозмірного варіанту цього класичного пристрою введення. Від більшості подібних компактних клавіатур новинка відрізняється ще й характерним ясно-блакитним підсвічуванням усіх клавіш, що мають напівпрозорі білі корпуси. Ця особливість моделі SVEN Comfort 7200 EL не лише надає можливість з комфортом набирати тексти в темряві, а й наповнювати робочий простір навколо користувача холодним, проте водночас приємним тьмяним світлом, що частково дає змогу замінити світло настільної лампи, що може заважати спокійному відпочинку оточення.

Нижня поверхня корпусу і розкладні ніжки клавіатури SVEN Comfort 7200 EL

Корпус клавіатури зроблено з глянсового пластика у верхній частині і матового – в нижній. Для комфортної роботи новинка має можливість похилої установки за допомогою традиційних доладних ніжок, розміщених на нижній поверхні корпусу. Ну а щоб пристрій не ковзав по столу, там же передбачено невеличкі гумові накладки.

Ергономіка і враження від роботи

Розкладка клавіш клавіатури SVEN Comfort 7200 EL

Стосується розкладки клавіш, зауважимо, що віднести її до традиційного типу неможливо. З одного боку, той факт, що виробник вирішив оснастити свою новинку повним набором з 104 клавіш, надав можливість розмістити в правій частині додатковий цифровий блок. З іншого боку, компактність моделі SVEN Comfort 7200 EL не дала змоги виділити в самостійні блоки курсорні клавіші та такі часто використовувані кнопки, як [PageUp], [PageDown], [End] та інші. Природно, що на комфорті у використанні цей факт відбився не найкращим чином.

Окрім основного робочого поля, у верхній частині новинки передбачено поле додаткових кнопок, що мають витягнуту прямокутну форму. Вісім стандартних для більшості сучасних клавіатур клавіш призначено для швидкого доступу до мультимедійних та інтернет-додатків.

Зміна кута нахилу корпусу клавіатури SVEN Comfort 7200 EL

А ось враження від тактильної віддачі клавіш найпозитивніші. Ніяких чудес новинка не показує, але упевнену і чітку роботу демонструє. Механізм клавіш використовується стандартний – мембранний. Букви кирилічної розкладки нанесено на білі корпуси червоним кольором. Текст за допомогою моделі SVEN Comfort 7200 EL можна набирати досить швидко як при світлі, так і без нього.

Підсвічування клавіш клавіатури SVEN Comfort 7200 EL

Блакитне підсвічування створює справді достатнє для комфортного друку освітлення, проте настільну лампу вона, звичайно, замінити не може. Втім, світла, що сумарно надходить від клавіатури і від монітора може вистачати для читання тексту з друкарського паперового носія, ну або хоча б для того, щоб спокійно знайти в темряві на столі якісь потрібні дрібниці.

SVEN Comfort 7400 EL

Дизайн і зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд клавіатури SVEN Comfort 7400 EL

Модель SVEN Comfort 7400 EL порадує в першу чергу тих користувачів, яким потрібний максимальний комфорт під час роботи і тим, хто не шкодує робочого простору на столі. На відміну від більшості собі подібних, новинка має підсвічування напівпрозорих символів, нанесених на кожну клавішу. За бажанням користувача підсвічування можна зробити синім або зеленим. Підсвічування неяскраве, тому ніякого зайвого світла в навколишній простір клавіатура не розсіює. Але при цьому в повній темряві користувач чітко бачить кожну клавішу і тому з легкістю може набирати тексти без використання настільної лампи.

Нижня поверхня корпусу і розкладні ніжки клавіатури SVEN Comfort 7400 EL

Корпус моделі SVEN Comfort 7400 EL зроблено з пластика трьох типів. Верхня частина – з глянсового пластика, а нижня з матового. При цьому об'єднує їх тонка срібляста рамка-окантовка, що надає виробу завершеного вигляду. Досить міцні доладні ніжки дають змогу змінювати нахил клавіатури для комфортнішого друку. Ну а традиційні гумові накладки на нижній грані корпусу запобігають будь-якому випадковому ковзанню пристрою гладкою поверхнею столу.

Ергономіка і враження від роботи

Розкладка клавіш клавіатури SVEN Comfort 7400 EL

Модель SVEN Comfort 7400 EL має традиційну розкладку основних клавіш, яких у неї, так само як і в моделі SVEN Comfort 7200 EL, 104 штуки. Проте водночас класичне розташування цих клавіш і традиційно укрупнені розміри деяких з них дають змогу зручно набирати тексти по декілька годин підряд. І хоча клавіші мають недорогий мембранний механізм, вони все одно вирізняються чіткою тактильною віддачею з коротким приємним ходом. Під час роботи клавіші трохи шумлять, але в межах норми. Це дає можливість зробити припущення, що родичі, які сплять в одній кімнаті з користувачем-опівнічником, все ж спокійно дивитимуться свої сни.

Зміна кута нахилу корпусу клавіатури SVEN Comfort 7400 EL

Ряд додаткових кнопок для швидкого запуску додатків у новинки відсутній, але з цим завданнями справляється ряд функціональних клавіш [F1]–[F12], можливості яких активуються під час натиснення клавіші [Fn]. У такому режимі використання ці кнопки призначено для швидкого доступу до мультимедійних та інтернет-додатків. Єдина повноцінна додаткова кругла кнопка розташована в правій частині корпусу, поруч з трьома стандартними світлодіодними індикаторами. Ця кнопка служить для управління підсвічуванням клавіш. Короткочасне натиснення на цю кнопку призводить до перемикання кольору підсвічування, а тривале – до її повного вимикання або, навпаки, вмикання.

Підсвічування клавіш клавіатури SVEN Comfort 7400 EL

Стосовно загальних вражень від моделі SVEN Comfort 7400 EL, то вони виявилися двознчними. З одного боку, зручна розкладка і приємний хід клавіш створюють належні умови для тривалої комфортної роботи. Але водночас клавіші новинки добре читаються тільки в напівтемряві або в повній темряві. На світлі увімкнене підсвічування стає ледве помітним, а без неього напівпрозора маркірування клавіш недостатньо контрастне. Висновок напрошується сам собою. Новинка підходить тим користувачам, які переважну більшість часу за комп'ютером проводять не вдень, а ввечері чи вночі.

SVEN Comfort 7600 EL

Дизайн і зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд клавіатури SVEN Comfort 7600 EL

Модель SVEN Comfort 7600 EL, як і попередня клавіатура, належить до виду повнорозмірних пристроїв введення. Водночас, маючи ще більші габарити, вона має й ширші можливості. Втім, функціональних відмінностей не так вже й багато. Перша з них полягає в можливості вибору підсвічування клавіш не з двох, а з трьох кольорів. Новинка має перемикач підсвічування позначень кожної клавіші, яке може бути синім, червоним або фіолетовим. Для когось ця приємна обставина є всього лиш невеличким дизайнерським рішенням, проте для тих, кому вночі доведеться набирати за допомогою SVEN Comfort 7600 EL довгі тексти, вибір кольору допоможе досягти максимально комфортної для очей роботи.

Нижня поверхня корпусу і розкладні ніжки клавіатури SVEN Comfort 7600 EL

Корпус моделі SVEN Comfort 7600 EL зроблено з глянсового і матового чорного пластиків. Клавіатура має досить широкі поля навколо розташування клавіш, а спереду є незнімна підставка, призначена для природного розташування рук під час роботи. Кут нахилу новинки змінюється за допомогою розкладних ніжок, але водночас задній край корпусу SVEN Comfort 7600 EL піднімається не так високо, як у двох раніше розглянутих нами моделей.

Ергономіка і враження від роботи

Розкладка клавіш клавіатури SVEN Comfort 7600 EL

Модель SVEN Comfort 7600 EL має традиційну розкладку основних клавіш, яка практично повністю повторює ту, що ми бачили під час знайомства з клавіатурою SVEN Comfort 7400 EL. Кнопки новинки також мають мембранний механізм натискання і вирізняються приємним тихим ходом. Крім того, пристрій має блок додаткових кнопок, розташований у верхній частині корпусу. Як і в інших моделей, ці кнопки призначено для швидкого доступу до мультимедійних та інтернет-додатків. Ну а ще одна додаткова кругла кнопка розташована в правій частині корпусу, поруч з трьома світлодіодними індикаторами. Вона служить для управління підсвічуванням клавіш. Коротке натиснення перемикає колір підсвічування, довге – вмикає або вимикає його.

Зміна кута нахилу корпусу клавіатури SVEN Comfort 7600 EL

Не можна не відзначити, що завдяки краще продуманій формй корпусу працювати з цією клавіатурою тривалий час істотно приємніше й комфортніше, ніж з двома іншими моделями. Руки втомлюються менше, а можливість вибору кольору підсвічування забезпечує мінімальну напругу для очей. Проте клавіші у новинки, як і в моделі SVEN Comfort 7400 EL, добре читаються в темряві. Без підсвічування маркірування клавіш недостатньо контрастне, тому рекомендувати цю модель можна тільки тим користувачам, які велику частину часу за комп'ютером проводять не вдень, а ввечері чи вночі.

Миша SVEN RX-333 Wireless

Дизайн і зовнішній вигляд

Комплект постачання маніпулятора SVEN RX-333

Зовнішній вигляд маніпулятора SVEN RX-333

Маніпулятор SVEN RX-333: вигляд згори

Модель SVEN RX-333 Wireless можна сміливо зарахувати до найнезвичайніших представників свого сімейства. Якщо подивитися на цю мишу згори, то неважко помітити, що за формою вона істотно відрізняється від більшості аналогічних пристроїв. Ця модель спроектована таким чином, що під час її захоплення кисть не доводиться стискувати і напружувати. Для цього права частина корпусу SVEN RX-333 Wireless має ступінчасту розширену геометрію – прогумовані полички для безіменного пальця і мізинця.

Маніпулятор SVEN RX-333: вигляд спереду і ззаду

Ліва бічна грань має традиційну ввігнуту поверхню для зручного розташування на ній великого пальця. Ця поверхня зроблена також з прогумованого матеріалу і має характерні ребра для найщільнішого захоплення. Замість звичних кнопок переходу до попередньої/наступної сторінки або дії, модель SVEN RX-333 Wireless обладнано додатковим коліщатком прокручування – таким самим, що розташоване на верхній поверхні корпусу. Коліщатко дає змогу швидко переміщатися до потрібної сторінки, якщо ви зробили вже не один десяток переходів усередині одного вікна. Крім того, за це коліщатко новинку зручно підчіплювати великим пальцем під час перенесення над столом. Втім, слід зазначити, що по-іншому цю широку мишу надійно схопити просто неможливо.

Крім того, на лівій бічній грані SVEN RX-333 Wireless є ще одна додаткова кнопка. Вона розташована так, щоб запобігти випадковому натисненню на неї. Ця кнопка виконує функцію перемикання між роздільною здатністю оптичного сенсора: 800, 1200, 1600 dpi.

Маніпулятор SVEN RX-333: вигляд знизу

Нижня поверхня має чотири не дуже широкі фторопластові накладки для впевненого ковзання, кнопку вимикання живлення, нічим не прикритий слот для зберігання компактного USB-приймача і традиційний лючок для встановлення батарейок.

Враження від роботи

Модель SVEN RX-333 Wireless навряд чи підійде користувачам з маленькою кистю, а ось всі інші можуть повправлятися з цим оригінальним пристроєм. Треба зазначити, що без звички управляти SVEN RX-333 Wireless трішки складно. Проте через день-два пальці вже в автоматичному режимі знаходять потрібні поглиблення на корпусі і легко переміщають новинку – замислюватися над її «дивною» конструкцією більше немає потреби. Втім, модель SVEN RX-333 Wireless вочевидь сподобається не всім, тому буде краще, якщо перед купівлею ви обов'язково спробуєте цю мишу в роботі.

Миша SVEN RX-440 Wireless

Дизайн і зовнішній вигляд

Комплект постачання маніпулятора SVEN RX-440

Зовнішній вигляд маніпулятора SVEN RX-440

Маніпулятор SVEN RX-440: вигляд згори

На відміну від попередньої моделі, маніпулятор SVEN RX-440 Wireless можна зарахувати до класичних повнорозмірних представників свого виду. Ця миша має традиційну ергономічну форму для правої руки. Корпус новинки зроблено з прогумованого, приємного на дотик пластика з вузькими лакованими вставками.

Маніпулятор SVEN RX-440: вигляд спереду і ззаду

Ліва бічна грань має ввігнуту поверхню для зручного розташування на ній великого пальця. Тут же розташовано дві вузькі кнопки для переходу до наступної або попередньої сторінки в інтернет-браузері або інших програмах. Ніяких інших додаткових кнопок у новинки немає. Поміняти роздільну здатність оптичного сенсора також неможливо – воно завжди буде 800 dpi. Проте, на відміну від моделі SVEN RX-333 Wireless, мишу SVEN RX-440 Wireless дуже легко взяти і перенести над поверхнею столу.

Маніпулятор SVEN RX-440: вигляд знизу

Нижня поверхня має чотири круглі фторопластові накладки для ковзання і лючок для встановлення батарейок. Слот для зберігання USB-приймача у цієї моделі, на жаль, відсутній, також немає і кнопки вимикання живлення – мишка вимикається автоматично.

Враження від роботи

Модель SVEN RX-440 Wireless підійде переважній більшості користувачів, які вважають за краще тримати мишу в правій руці. Її форма і розміри повинні порадувати як тих, у кого дуже маленька кисть, так і тих, кому більше подобаються великі маніпулятори. Що стосується кнопок, то до їхнього розташування жодних претензій немає, а ось до якості виконання – є. Хоча клацання при натисканні відчувається не занадто чітко, проте додаткові кнопки на лівій бічній грані хитаються з боку вбік, що зменшує чіткість управління. Але якщо враховувати, що призначення SVEN RX-440 Wireless – це насамперед офісні застосування, що не вимагають «ігрової» концентрації уваги, то вказані вище недоліки можна назвати не дуже істотними.

Миша SVEN RX-525 Silent Wireless

Дизайн і зовнішній вигляд

Комплект постачання маніпулятора SVEN RX-525

Зовнішній вигляд маніпулятора SVEN RX-525

Маніпулятор SVEN RX-525: вигляд згори

Судячи по технічних можливостях миші, модель SVEN RX-525 Silent Wireless має універсальне призначення і може виконувати не лише офісну роботу, а й допомагати своєму власникові знищувати віртуальних монстрів. Цьому сприяють широка велика форма корпусу і можливість зміни роздільної здатності оптичного сенсора: 800, 1200, 1600 dpi. Як і інші моделі маніпуляторів SVEN, корпус новинки зроблено з прогумованого, приємного на дотик пластика – світло-сірого з боків і темно-сірого у верхній частині.

Маніпулятор SVEN RX-525: вигляд спереду і ззаду

Ліва бічна грань має ввігнуту поверхню для зручного розташування на ній великого пальця, а права – трішки зігнуту конструкцію, також призначену для чіткого захоплення. На лівій бічній грані розташовано дві вузькі кнопки для переходу до наступної або попередньої сторінки в інтернет-браузері або інших програмах. Крім того, над коліщатком прокручування розміщена ще одна кнопка – для перемикання роздільної здатності оптичного сенсора.

Маніпулятор SVEN RX-525: вигляд знизу

Нижня поверхня має п'ять дуже великих фторопластових накладок для максимально плавного ковзання по столу або килимку, лючок для встановлення батарейок і кнопку вимикання живлення. Крім того, поруч розташовано слот для зберігання USB-приймача.

Враження від роботи

Якщо ви прихильник великих мишок, то модель SVEN RX-525 Silent Wireless безсумнівно сподобається вам своєю продуманою геометрією, що дає змогу зручно розташувати кисть руки і, не напружуючись, діставати пальцями до будь-якої кнопки або коліщатка прокручування. Миша впевнено ковзає по столу, і водночас її нескладно у будь-який момент підхопити і перенести на десяток сантиметрів. Що ж стосується кнопок, то в моделі, що, про це легко здогадатися з назви, орієнтована на безшумність, вони справді працюють істотно тихіше, ніж у двох попередніх протестованих нами екземплярах. Але тактильні відчуття при натисненні можна охарактеризувати як середні. Новинці властиві все ті ж проблеми – нечітке натиснення і додаткові клавіші, що хитаються з одного боку в інший.

Загальні висновки

Протестовану нами периферію SVEN загалом можна охарактеризувати так: вона майже на всі сто відсотків відповідає своїй вартості та чудово виконує покладені на неї завдання. Звичайно, є й зауваження, та в цілому вони не дуже значні і в більшості випадків не торкаються роботи новинок в їхніх основних цільових режимах. До того ж оригінальні функції, реалізовані в протестованих сьогодні периферійних пристроях SVEN, змушують взагалі забути про наявні недоліки і роблять роботу з ними істотно комфортнішою і ефективнішою порівняно з більшістю аналогічних пристроїв того ж цінового діапазону.

Джерело: 3dnews.ru.

Автор: Віталій Крилов


...
  всі