рус
укр
 

Огляди та публікації

29.04.2014

SVEN MS-1090: огляд акустики 2.1

Цього разу в нашій тестовій лабораторії побувала 2.1-канальна акустична система SVEN MS-1090. Модель має сумарну потужність 40 Вт (18 Вт на сабвуфер, по 11 Вт на кожну колонку) і відтворює частоти в діапазоні від 50 Гц до 20 кГц. Акустика забезпечена вмонтованим аудіоплеєром для відтворення файлів з USB-накопичувачів і SD-карт, а в комплекті з нею поставляється безпровідний пульт дистанційного управління.


2.1-канальна акустична система SVEN MS-1090

Комплектація SVEN MS-1090

У нашу тестову лабораторію акустична система прибула запакованою в синьо-білу картонну коробку.


Упаковка SVEN MS-1090

Звідти ми вийняли ось такий набір:
     • Два сателіти.
     • Сабвуфер.
     • Пульт ДУ з батарейкою.
     • Шнур mini jack до 2 × RCA.
     • Комплект документації.


Комплектація SVEN MS-1090

Комплект мінімалістичний, але від колонок, окрім звуку, частіше всього нічого й не потрібно.

Дизайн і характеристики SVEN MS-1090

Корпуси сателітів SVEN MS-1090 виготовлено з MDF з глянсовим чорним пластиком на лицьовій панелі.


Сателіти SVEN MS-1090

Там же, на лицьовій панелі, розташовано також відкриті динаміки – в поглибленнях із забарвленими металіком обідками. Кожну колонку оснащено дюймовим твітером і 3-дюймовим другим динаміком.


Сателіти SVEN MS-1090

Загалом сателіти не дуже великі – усього 93х183х136 мм вагою 531 і 532 г.Колонки SVEN MS-1090 на вагах

На задніх панелях колонок розташовано незнімні шнури із забарвленими RCA-конекторами для підключення до підсилювача в сабвуфері.


Задні панелі сателітів SVEN MS-1090

На днищі колонок – по чотири м'які ніжки зі спіненого матеріалу.


Основа опорних ніжок сателітів SVEN MS-1090

Сабвуфер поміщено в корпус з чорного MDF з пластиковою передньою панеллю. Вага пристрою складає 3004 г, а розмір – 140х298х283 мм з діаметром динаміка 4,5 дюйми.


Сабвуфер SVEN MS-1090 на вагах

На лицьовій стороні сабвуфера розміщено підсвічуваний логотип бренду, індикатор роботи, приймач сигналу з пульта ДУ і всі кнопки управління, а саме:
     • Відтворення / пауза.
     • Збільшення гучності / наступний трек.
     • Зменшення гучності / попередній трек.
     • Режим Mute.
     • Вибір USB/SD.
     • Еквалайзер – вибір з декількох вмонтованих передустановок.
     • Повтор.


Лицьова панель сабвуфера SVEN MS-1090

На лівому боці сабвуфера – лише отвір фазоінвертора.


Фазоінвертор в сабвуфері SVEN MS-1090

У верхньому кутку правої панелі пристрою розмістилися слот для SD-карт і USB-порт для підключення носіїв з музичними композиціями.


Панель роз'ємів на правому боці сабвуфера SVEN MS-1090

На задній панелі розміщені:
     • Регулятор гучності басу.
     • Аудіовход 2хRCA.
     • Аудіовихід 2хRCA для підключення сателітів.
     • Перемикач живлення.
     • Незнімний кабель живлення.


Задня панель сабвуфера SVEN MS-1090

На днищі сабвуфера наклеєно чотири м'які ніжки.


Основа сабвуфера SVEN MS-1090

Тестування SVEN MS-1090

У заводських характеристиках SVEN MS-1090 заявлені потужність 40 Вт RMS і діапазон відтворюваних частот від 50 Гц до 20 кГц, що ми й перевірили в RightMark Analyzer Pro.


АЧХ акустичної системи SVEN MS-1090

Відмінностей між сателітами небагато – в основному в діапазоні середньо-високих частот. В цілому отримані АЧХ має лише різкі падіння графіку в зоні мідбасу і 2 кГц, а плавніше падіння спостерігається в зоні середніх частот. Знята на заводі виробника характеристика таких «завалів» не має – можливо, розрізняються умови зняття АЧХ, наприклад, приміщення.


Заводська АЧХ акустичної системи SVEN MS-1090

Втім, на звучанні це позначається слабо – на слух такі провали абсолютно не помітні, а фактично будь-який контент не розчарує вас якістю. До того ж такого роду спотворення АЧХ легко компенсуються еквалайзерами – на допомогу користувачам ПК прийде вмонтований в практично будь-який аудіопрогравач програмний еквівалент, та й навіть смартфони зараз найчастіше мають можливість доналаштування відповідних застосувань. Що вже говорити про можливості сучасних ресиверів, та й сама акустична система має деякі передналаштування звуку у вмонтованому програвачі.


SVEN MS-1090 в роботі

Також дуже зручне окреме регулювання гучності басів. Проте відсутність індикації загальної гучності на самому пристрої не дуже комфортно під час використання вмонтованого програвача. Чому? Уявіть: ось вставляєте ви флешку з класичною музикою, щоб спокійно попити каву, а у вас там максимальна гучність з минулого рок-марафона як помста за перфоратор сусідів. І все – легка сивина під крещендо симфонічного оркестру вам забезпечена. Все-таки 40 Вт RMS досить близько описують можливості цієї (хай і малогабаритною) акустики по озвученню простору – в нашому випадку пристрій запросто охопив 20 м² без особливої напруги.


SVEN MS-1090 з підключеним flash-накопичувачем

А ось джерело типу смартфону підключати зручніше – відсутність індикації можна компенсувати попереднім пониженням гучності на самому пристрої.


SVEN MS-1090 з підключеним смартфоном

Пульт ДУ, який додається до SVEN MS-1090, хоча й компактний, але густо всіяний кнопками – тут не лише дублюються елементи управління з корпусу сабвуфера, але є і функції переходу в рівнях каталогів, а також клавіші з цифрами.


Пульт ДУ SVEN MS-1090

Живиться пульт від батарейки стандарту CR2025, а його розміри складають 87х40х6 мм.


Пульт SVEN MS-1090 зі знятою кришкою батарейного відсіку

Функціонує пульт відмінно, натиснення чітке і затримок в управлінні мінімум. З обмежень варто відзначити, мабуть, лише те, що працює він лише в прямій видимості ІЧ-приймача на лицьовій панелі сабвуфера.


Пульт ДУ SVEN MS-1090 в руці

У цілому за час тестування SVEN MS-1090 єдиний виявлений недолік – це ступінчасте регулювання гучності укупі з відсутністю її індикації на корпусі. До самого ж звучання, так само як і якості виготовлення компонентів акустичної системи, претензій жодних.

SVEN MS-1090: висновки

Плюси SVEN MS-1090:
     • Гарне звучання.
     • Вмонтований аудіопрогравач.
     • Регулювання гучності басів.
     • Пульт ДУ.
     • Приємний дизайн.

Мінуси SVEN MS-1090:
     • Відсутність будь-якої індикації рівня гучності.

Ціна SVEN MS-1090 на момент тестування складає приблизно 2400 рублів. Незважаючи на неочевидне рішення не ставити видиму індикацію рівня гучності, ця акустична система має непогане звучання, вмонтований аудіопрогравач поширених музичних форматів і лаконічний дизайн. Особливо добре модель проявляє себе при підключенні до джерела з якісним контентом.

Джерело: www.f1cd.ru.

Автор: Володимир Однокрилов


...
  всі