рус
укр
 

Огляди та публікації

08.04.2014

Навушники SVEN AP-B770MV: продумане рішення для роботи з будь-якими планшетами, смартфонами і ноутбуками

На форумах про різні аудіодевайси часто можна зустріти повідомлення: ця акустика (ціною в дві тисячі рублів) нікуди не годиться – краще візьміть акустичні системи за п'ятнадцять тисяч. Якщо якийсь коментар до такого підходу і потрібний, так це тільки те, що є сенс порівнювати девайси, яких можна порівняти за ціною, інакше порівняння не має сенсу, бо на кожний апарат знайдеться апарат ще кращий, і, відповідно, дорожчий.

Цей девайс у формі навушників позиціонується компанією SVEN саме як безпровідна гарнітура, а не як навушники класу Hi-Fi, тому саме з цієї точки зору і має сенс його розглядати.

Відкриваємо коробку з фірмовою символікою у вигляді фінського прапора і виймаємо гарнітуру. У комплекті також є USB-кабель для заряджання. Відразу впадає у вічі дещо незвичайне оформлення зовнішньої сторони мембран. Як написано на офіційному сайті: амбушури у моделі закритого типу, зовнішня сторона має цікавий принт, що більше нагадує панцир скарабея або черепахи.

На наш погляд, їхня форма більше нагадує ограновування каменю. Відразу приходять думки про відповідну форму для розсіювання звукових хвиль, звичайно, за умови, що внутрішня поверхня повторює форму зовнішньої. Так це чи ні, сказати не можемо, розбирати навушники не стали, проте жодного гупання чи «бубніння» не було чути, детальніше див. «Звучання».

Гарнітура, виготовлена у вигляді навушників, уміє з'єднуватися з будь-яким джерелом звуку, що підтримує режим Bluetooth, має роз'єм mini USB для заряджання, має вмонтований мікрофон, клавіші регулювання гучності і кнопки управління треками: стоп/пауза, наступний і попередній треки.

Самі наголов’я мають декілька ступенів свободи і досить непогано регулюються, за бажанням можна навіть виставити чашки динаміків в одній площині і використовувати як невеличку настільну систему. Звичайно, повноцінних колонок вони не замінять, але почути характер передаваної інформації можна.

Що насправді не завадило б, так це роз'єм «міні-джек» для провідного з'єднання – в девайсі його немає. Але не слід забувати, що це гарнітура а не Hi-Fi навушники.

Робота

Для увімкнення потрібно натиснути відповідну кнопку і тримати її до появи звукового сигналу – на це піде декілька секунд. Перехід пристрою у робочий режим ознаменується вітальним «фірмовим» синім кольором світлодіода. Після закінчення роботи його колір міняється на червоний.

При підключенні по Bluetooth усе проходить чисто і гладко. Якщо у пристрої активовано Bluetooth, будь то смартфон, планшет або звичайний мобільник, SVEN AP-B770MV буде видно. З'єднання відбувається швидко і без «танців з бубном». Щоправда, підтримувана версія Bluetooth тільки 3.0, але для гарнітури цього цілком достатньо.

Звучання

Під час прослуховування жодних особливих упущень у передачі інформації не спостерігається, хоча, звичайно, Концерт для скрипки з оркестром №3 Cоль мажор KV216 В. А. Моцарта у виконанні Лондонського симфонічного оркестру в запису 1961 року ми, із зрозумілих причин, на SVEN AP-B770MV не слухали.

Що справді чути, так це підйом на нижній середині. Проте не слід забувати, що цей діапазон – від 300 до 600 Гц – є нижніми гармоніками основних частот голосу разом з наступними за ним, що, до речі, містить велику частину енергії людської мови.

Крім того, ці діапазони охоплюють також найбільш виражені гармоніки багатьох музичних інструментів.

Як свідчить теорія звукозапису, не виключена можливість того, що під час прослуховування музики вокал «змагатиметься» з акомпанементом. Але, нагадаємо ще раз, це все-таки гарнітура, і одна з сфер її застосування – це використання її під час розмові по мобільному зв'язку, а тут вже від підйому мовного діапазону нікуди не подітися – не будете ж ви викручувати еквалайзер, як тільки почуєте вхідний дзвінок.

У реальності при вхідному дзвінку лунає відповідний звуковий сигнал, для активації режиму розмови потрібно натиснути на відповідну кнопочку, до речі, ту ж саму, що відповідає за вмикання, лише час натискання менший. Після закінчення розмови знову поновлюється звучання аудіопрограми, відтворюваної до розмови.

Якщо цю ж багатофункціональну кнопку натиснути і трохи утримувати, станеться виклик останнього абонента. При короткочасному натисненні можна активувати функцію голосового набору, якщо, звичайно, телефон цю функцію підтримує.

На наш погляд, багатофункціональне використання однієї і тієї ж клавіші вдаліше, ніж реалізація кожного завдання окремою кнопкою, в цьому випадку панель гарнітури була б переобтяжена. Тим більш, що поруч розташувалися клавіші управління гучністю.

На іншій чашці розташовано клавіші управління треками: пауза, відтворення, перехід на наступний і попередній трек. До речі, усе це прекрасно працює – управління здійснюється без затримок.

Підсумовуючии, можна сказати, що SVEN AP-B770MV є продуманим рішенням для використання з будь-якими пристроями, що підтримують Bluetooth – планшетами, смартфонами, ноутбуками і простими мобільними телефонами. Рекомендуємо!

Плюси: продумане управління – немає перевантаженості кнопками, пристойний звук, конструкція не давить під час тривалого використання.

Джерело: www.bt-test.ru.

Автор: Ігор Максимов


...
  всі