рус
укр
 

Огляди та публікації

13.03.2014

Огляд і тести SVEN SPS-707. Настільна акустика з насиченим звуком

Гарна акустика – це необхідний супутник настільного ПК. Найбільш популярними нині є системи 2.0. Такі набори дають змогу насолоджуватися якісним звуком, але водночас не займають багато місця на відміну від, наприклад, 5.1 систем. Сьогодні ми тестуємо сучасну мультимедійну систему – SVEN SPS-707. Вона пропонує цікавий набір функціоналу і водночас дуже привабливу ціну.

Компанія SVEN розпочала свій шлях у далекому 1991 року. Сьогодні вона накопичила великий досвід у виготовленні комп'ютерної периферії, має сучасне власне виробництво і представництва в 50 країнах світу. Зараз у лінійці цього виробника – портативна і мультимедійна акустика, навушники і гарнітури, клавіатури і миші, стабілізатори, ДБЖ і багато іншого. Головним достоїнством компанії є доступні ціни при збереженні високої якості виробленої продукції.

Комплектація

Постачається акустика в компактній упаковці зі світлим оформленням. На ній розміщені короткі технічні дані та інформація про особливості системи, а також її фотографія.

У комплекті, окрім самих колонок, покупець знайде акустичний кабель 2 м, кабель 2RCA – mini-jack, кабель 2RCA до 2RCA, шнур живлення, пульт ДУ з батарейкою CR2032, гарантійний талон та інструкцію. Тобто усе необхідне для початку повноцінного використання системи.

Пульт ДУ

У SVEN SPS-707 надано можливість дистанційного управління системою за допомогою компактного пульта ДУ з дальністю дії 7 метрів. Водночас його компактність не позначається на функціональності.

Зовнішній вигляд

SVEN SPS-707 має класичний зовнішній вигляд чорного кольору, розміри колонок складають 160×255×200 мм.

Використовується поєднання дерев'яного корпусу і глянсового пластика на передніх панелях. Усе це разом із згладженими бічними кутами створює відчуття цілісності конструкції.

Складання системи – на високому рівні, деталі підігнані ідеально, скрипу і люфту деталей не спостерігається.

Застосовано цікавий підхід до розміщення елементів управління: кнопкову панель на активній колонці розташовано не на тильній стороні, як завжди, а на верхній панелі. Набір кнопок практично дублює управління з пульта ДУ.

Це чотири механічні кнопки – вмикання/вииткання системи, перемикання режимів, збільшення і зменшення гучності. Тут же розмістилися світлодіодні індикатори, що сигналізують про роботу системи.

Між собою колонки з'єднуються за допомогою двопровідного кабелю з фіксацією у клемах. Таке підключення дає можливість, якщо необхідно, збільшити відстань між колонками, замінивши акустичний кабель з комплекту постачання на інший, необхідної довжини. Підійде звичайний найдешевший кабель, що використовується, наприклад, при підключенні акустики в автомобілі.

На задню панель активної колонки виведені: клеми для підключення другої колонки, лінійні входи з RCA-роз'ємами, AUX-порт з 3.5 mm роз'ємом, вхід для шнура живлення і кнопка вмикання живлення.

Задні панелі обох колонок обладнано фазоінверторами. Тому рекомендується розміщувати їх на відстані не менше 30 см від стіни.

Знизу колонок передбачено гумові ніжки для зменшення ковзання і вібрації.

Єдине питання викликає лицьова сторона. Тут немає захисної накладки, а оскільки використано глянець, то залишаються сліди пальців.

Тестування

З подключенням SVEN SPS-707 проблем не виникне. Потрібно лише підібрати потрібний кабель і під'єднати до джерела звуку. Одночасно можна підключати відразу декілька пристроїв.

Після першого вмикання система проходить послідовно за усіма підключеними джерелами звуку, відмічаючи на індикаторах зеленим світінням активний (підключений) канал. Надалі перемикатися між режимами слід за допомогою кнопки MODE на панелі управління активної колонки (чи пульта ДУ). Ця ж кнопка додатково виконує функцію регулювання високих частот і низьких частот з панелі управління.

За відсутності вхідного звуку, поруч з колонками відчувається злегка помітний шелест, найімовірніше, причиною тому є імпульсний блок живлення, використаний у цій системі.

Частоти тут збалансовані, немає перекосу ні в низькі, ні у високі. Високі водночас чисті, без сторонніх шумів, бас м'який, без зайвої вібрації. Спектр частот відмінний, звук насичений, однаково добре колонки виявили себе і в іграх, і під час прослуховування класичної музики. Відтворення музики йде без спотворень на будь-якому рівні гучності. Проте, якщо гучність максимальна і наявні дуже низькі частоти в композиції, колонки починають помітно захлинатися, судячи з усього, тут відіграє роль малий об'єм корпусу.

Підсумки

Модель SVEN SPS-707 ппродемонструвала відмінні результати в ході тестування. Цю систему можна рекомендувати як базову для використання спільно з ПК, медіацентрами і ноутбуками. Ця система відпрацьовує свою вартість на всі 100 %. Плюсами цієї системи є: зовнішній вигляд, якість виготовлення, насичений звук, вартість, можливість віддаленого управління, універсальність підключення.

SVEN SPS-707 отримує заслужену нагороду «Хіт. Вибір редакції MegaObzor.com».

Джерело: www.megaobzor.com.

Автор: Ленар Хайрулін


...
  всі