рус
укр
 

Огляди та публікації

26.03.2014

Огляд і тести SVEN AVR PRO LCD 10000. Настінний стабілізатор напруги на 8000 Вт

Не зважаючи на те, що рахунки за електрику ростуть прямо на очах, якість електроенергії, що подається, далека від ідеальної. Це стосується не лише приватного сектора, а й багатоквартирних будинків. Скачки напруги вже стали звичними, і, як наслідок, техніка частенько виходить з ладу. На жаль, вибору постачальника електроенергії у нас немає, залишається лиш задовольнятися тим, що є. Розв'язати цю проблему допоможуть стабілізатори напруги, сьогодні на тестах у нас настінний SVEN AVR PRO LCD 10000. Це рішення зацікавить споживачів електроенергії в офісах, квартирах і приватних будинках.

Це старша версія в цій лінійці настінних стабілізаторів, у ній також є SVEN AVR PRO LCD 5000 і SVEN AVR PRO LCD 8000. Цифри в назві характеризують вихідну потужність у ВА, перед вибором рекомендується оцінити сумарну потужність використовуваних електроприладів, і краще, якщо буде помітний запас цієї потужності. Раніше ми розглядали стабілізатори напруги були портативними, у них є мінус – їм потрібне додаткове місце, а також існує обмеженість за кількістю підключених пристроїв і за місцем використання. Настінний варіант дає змогу підключити цілу лінію з розташуванням пристрою без мороки.

Комплектація

Поставляється стабілізатор напруги в картонній упаковці із зазначенням назви моделі і технічних характеристик.

Зовнішній вигляд

Корпус SVEN AVR PRO LCD 10000 виготовлено з товстого чорного металу. Якість складання відмінна, скрипу і люфта деталей немає. Виробник окремо відзначає і звертає увагу на те, що підключати стабілізатор до звичайної розетки не можна, це пов'язано з його високою потужністю. Підключення мають здійснювати кваліфіковані електрики, використовуючи спеціальні клеми.

В іншому ж використання цієї системи не викличе утруднень. Після підключення кабелів потрібно просто перевести перемикач в положення «On».

Поруч з перемикачем розташована червона кнопка, вона регулює затримку вмикання. У натиснутому положенні напруга подається через 3 хвилини, в звичайному – через 5 секунд.

Помітка LCD у назві моделі не випадкова, на лицьовій стороні стабілізатора встановлено дисплей для виведення інформації значень вхідної і вихідної напруги. Для перемикання між даними тут же розташовано механічну кнопку.

Габарити корпусу складають 285 × 420 × 145 мм при вазі в 18,5 кг. Значна вага пов'язана з використанням якісних комплектуючих.

На бічних гранях SVEN AVR PRO LCD 10000 передбачено отвори для кріплення на стіну. Для фіксації будуть потрібні 4 гвинти.

У нижній частині розташовано блок з клемами для підключення електрики і вивідний канал із заземленням.

На лівій грані у верхній частині встановлено вентилятор, він вмикається після перевищення порогу, основний час він перебуває у вимкненому стані. Система працює безшумно.

Начиння

SVEN AVR PRO LCD 10000 працює у діапазоні вхідної напруги 140 – 260 вольт з часом спрацьовування менше 10 мс. Для доступу до клем треба зняти зовнішню кришку, закріплену на гвинтах. Робити це треба, якщо вимкнено напругу. Не рекомендується без необхідності відкривати корпус.

Усередині усе акуратно організовано. У верхній частині розмістився масивний трансформатор. Використовуються мікроконтроллери Holtek HT46R064B. Контакторами виступають Xinya JQX-80A. Встановлено запобіжник на 64 А.

Застосовуються чотири підвищуючі ступені для компенсації низької вхідної напруги.

Тестування

Створювалися штучні зміни вхідної напруги і виміри як на вході, так і на виході. Я використовую прилад з виведенням результатів на дисплей, подібні дані можна вважати точнішими, ніж використання традиційної апаратури. Пристрій справляється зі своїм прямим завданням на відмінно. Мінімально стабільна планка зафіксована на позначці 146 В, за цим параметром усе відповідає заявленому в межах ±8%. Під час подальшого пониження відбувається автоматичне вимикання.

Робота плавна, якихось проблем не зафіксовано ні при підвищенні, ні при пониженні живлення. На завершення тесту слід заміряти робочу температуру. Це непряма ознака, що свідчить про відмовостійкість і довговічність самого стабілізатора. Під час побутового використання температура в найгарячішій частині не перевищує 50 градусів, це досить низький рівень.

Підсумки

В умовах вітчизняної електромережі використання стабілізаторів напруги в домашніх умовах та в офісі вважаю обов'язковим. Варіант з SVEN AVR PRO LCD 10000 можна розглядати тоді, коли виникає потреба одним приладом встановити захист у межах цілого будинку, офісу або квартири. Потужності 8000 Вт повинно вистачити. В моїх умовах я задіював цю систему для захисту двох кімнат, в яких встановлена основна техніка, включаючи і ПК, тестовий стенд, ноутбуки і ТБ. Якщо приладів не так багато, можна розглянути доступніші за вартістю моделі SVEN AVR PRO LCD 5000 та SVEN AVR PRO LCD 8000.

SVEN AVR PRO LCD 10000 отримує заслужену нагороду «Золото. Вибір редакції MegaObzor.com».

Джерело: www.megaobzor.com.

Автор: Ленар Хайрулін


...
  всі