рус
укр
 

Огляди та публікації

20.12.2013

SVEN SPS-707: ближче до ідеалу

SVEN SPS-707 – зовсім свіжа стереофонічна розробка фінської компанії SVEN. Призначена для певною мірою вередливих користувачів, вона складе відмінну пару як стаціонарному комп'ютеру, так і ноутбуку, а завдяки своєму класичному і водночас не позбавленому елегантності дизайну відмінно впишеться в сучасний інтер'єр.

Зроблено цей двоканальний набір у чорному кольорі з використанням глянцю. Корпуси обох колонок мають висоту 25 сантиметрів, їх виготовлено з MDF і обклеєно декоративною плівкою, а передні глянсові накладки прикрашено сірими кільцями, що обрамляють динаміки.

Високочастотні випромінювачі тут купольні, оснащені тканинними дифузорами. Сабвуфер має 75-міліметровий дифузор з м'яким гумовим підвісом, а встановлені ззаду колонок фазоінвертори ще більше збільшують віддачу низьких частот.

У верхній частині активної колонки передбачено кнопки управління гучністю і тембром окремо для високих і низьких частот. У комплекті є й безпровідний пульт управління, за його допомогою виконувати необхідні регулювання набагато зручніше, тим більше що для цього користувачеві навіть не доведеться вставати з дивана.

Стосовно ж підключення, то в SVEN SPS-707 є відразу три незалежні входи, два з них служать для відтворення звуку з телевізора і комп'ютера, а третій – для планшетів і смартфонів. Комплект постачання включає також пару сигнальних кабелів, акустичний шнур, кабель для підключення до мережі, а також призначене для користувача керівництво.

Заявлена потужність цього комплекту складає 50 ватів, чого цілком достатньо для озвучування приміщення середніх розмірів. На практиці акустика видає досить рівну АЧХ, демонструючи вражаючу для свого класу нерівномірність у середньочастотному діапазоні – ±3 дБ.

Загальний частотний діапазон моделі складає 45 – 25 000 Гц, причому колонки розпочинають грати вже від 50 Гц, забезпечуючи відмінну звукову панораму з гарним глибоким басом. Верхівки, у свою чергу, виходять прозорими і дзвінкими, а середина – рівною і детальною. Модель, до речі, можна рекомендувати не лише для прослуховування музики, а й для озвучування фільмів, з цією роллю вона справляється так само добре.

Стереофонічна акустика SVEN SPS-707 є однією з нещодавно презентованих новинок відомої компанії SVEN. І слід сказати, що загальний збірний образ тут виходить цілком втішним. Колонки зроблено в невеликих корпусах заввишки 25 сантиметрів, тому відмінно підходять для настільного використання разом з комп'ютером. При цьому заявленої потужності цілком вистачатиме навіть для середнього за розмірами приміщення, а якісні динаміки лише підтверджують це припущення. Природно, як і будь-яка сучасна модель, SVEN SPS-707 оснащено можливістю безпровідного управління.

Комплект постачання

Комплектація акустики виглядає цілком стандартною, крім самих колонок, у коробці можна виявити пульт управління, два сигнальні кабелі, акустичний кабель, кабель для підключення до мережі та інструкцію користувача.

Екстер'єр

Зовнішність моделі не здається звичною, тобто SVEN SPS-707 зовсім нічим не нагадує минулі серії, тому абсолютно очевидно – розробка принципово нова. Корпуси виготовлено з MDF завтовшки трохи менше сантиметра, поверх якого застосовується якісне обклеювання чорною плівкою. Передні панелі при цьому явно витримано в сучасному стилі. Пластикові накладки мають глянсову текстуру, а сірі кільця відмінно підкреслюють межі динаміків.

Якщо говорити про самі голівки, то можна лише похвалити виробника, оскільки виглядають вони цілком пристойно. Басовий динамік оснащено дифузором діаметром близько 75 міліметрів і м'яким гумовим підвісом. А щоб збільшити віддачу на низьких частотах, ззаду кожної колонки встановлено фазоінвертори. І саме тому під час розміщення колонок рекомендуємо залишити трохи вільного простору позаду, так SVEN SPS-707 гратимуть набагато симпатичніше. Високочастотний випромінювач – купольний з дифузором з тканини.

Управління колонками в даному випадку реалізовано за допомогою кнопок, винесених на верхню панель активної системи. Єдина ергономічна незручність пов'язана лише з тим, що, сидячи на стільці або в кріслі, ми просто не бачимо кнопок поставленої на столі колонки. Проте до цього швидко звикаєш, починаючи переміщатися між ними наосліп. Сама логіка здійснення регулювань не викликає жодних нарікань; індикатори чітко показують вибраний вхід і функцію, проте система не позбавлена типових недоліків. Ми не бачимо числового значення змінюваного параметра, а під час вимикання живлення вони повертаються на базовий рівень.

До речі, замість кнопок на корпусі набагато приємніше користуватися безпровідним пультом управління, оскільки він підтримує абсолютно ті ж самі функції. З цієї причини розташування основних клавіш взагалі втрачає якусь актуальність. ІЧ-приймач замасковано на передній панелі активної колонки, тому досить лише направити передавач у його бік.

Зате в SVEN SPS-707 передбачено відразу три незалежні входи. До двох з них можна підключати стаціонарні джерела, наприклад, комп'ютер або телевізор, а до третього – смартфон чи планшет. З причини поширення цих пристроїв така можливість виглядає зовсім не зайвою.

Конструкція

Загалом, на вигляд акустика SVEN SPS-707 виглядає цілком презентабельно, і дуже цікаво, як вона зроблена усередині. Першим сюрпризом конструкції, про який можна було здогадатися з наклейки напруги живлення (колонки працюють в будь-якій мережі від 100 до 240 вольт), став імпульсний блок перетворювача замість стандартного трансформаторного. Його змонтовано на невеличкій платці, яку, судячи з маркіруваннях, компанія замовляє у стороннього виробника. Загальний рівень виготовлення можна оцінити, як цілком нормальний. На жаль, на платі немає жодних маркірувань з вихідними параметрами, тому ми провели деякі виміри. Джерело живлення забезпечує двополярне живлення ±15 вольт. Тест навантаження засвідчує, що при істотних струмах напруга схильна до просідання, наприклад, при струмі 2 ампери вона складає по 10 вольт у кожному плечі. У будь-якому випадку, ми маємо близько 40 Вт чесної енергії, що якось узгоджується із заявленими даними.

Підсилювач звукової частоти побудовано на мікросхемі TDA7265. У теорії вона забезпечує по 25 ватів на канал (при живленні ±20 В на навантаженні 8 Ом, спотворення – 10%). У нашому ж випадку можна говорити десь про 10…15 реальних ватів у кожному каналі при нормальному рівні спотворень, оскільки колонки 4-омні. Для реалізації цифрового управління використовується популярний звуковий процесор PT2313L.

Практичне тестування

Залишилося тільки поглянути на деякі реальні характеристики системи і здійснити прослуховування. І відразу ж можна похвалити модель SVEN SPS-707 за досить рівну амплітудно-частотну характеристику. Видно, що в середньочастотному діапазоні акустика показує вражаючу для свого класу нерівномірність – ±3 дБ. Грають колонки вже від 50 Гц, тому звукова картина виходить повною, а особлива нестача баса не відчувається.

За суб'єктивними відчуттями, акустика SVEN SPS-707 грає приємно. Система не захоплює лише найнижчий бас, а в іншому – повний порядок. Невеличкі динаміки дивують рівною і живою серединою з хорошою атакою. Верхи виходять чистими і прозорими. Водночас колонки достатньо довго зберігають нейтральне забарвлення при зростанні звукового тиску, що дає змогу озвучувати середні за розмірами приміщення. Здатність формувати правильну сцену прекрасно прослуховується під час перегляду фільмів, тому модель можна рекомендувати для будь-яких домашніх потреб.

Висновок

У результаті можна сказати, що нова стереофонічна акустика відомої компанії, безумовно, вийшла вдалою. Попри невеликі розміри, SVEN SPS-707 забезпечує рівне, красиве і досить потужне звучання. Його потенціалу з гаком вистачає для того, щоб колонки можна було рекомендувати слухачам з претензіями.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі