рус
укр
 

Огляди та публікації

22.08.2013

SVEN Boogie Ball R. Музична незалежність для мобільних пристроїв

Серед великих і малих коробок, привезених нам на тестування, виявився невеликий блістер з короткими проводочками-перехідниками і майже кулястим чорним предметом, якого спочатку прийняли за футляр або захисний чохол, які зручно використовувати з мобільними гаджетами. До теми гаджетів цей пристрій дійсно має відношення, але пузата скринька виявилася самодостатньою активною акустичною системою. Заінтриговані таким нестандартним дизайном, ми приступили до вивчення новинки Sven Boogie Ball R від креативників зі Sven.

Корпус цього незвичного пристрою зроблено з ABS-пластика, тактильно дуже приємного. А розміри такої крихітної акустичної системи такі, що її можна затиснути в кулаці – діаметр колонки всього 5 см. На верхньому зрізі закріплено опуклий металевий дрібнопористий гриль, під яким покоїться 36-мм випромінювач особливої конструкції. У центрі бічного кола розташовані порт micro USB і трипозиційний перемикач, що подає живлення і посилює сигнал (дві позиції), плюс маленьке вушко для шнурка, щоб можна було повісити Boogie Ball R на пояс або на шию для перенесення. Правда, для першого з цих варіантів доведеться придбати подовжувач міні-джек (папа – мама), оскільки штатний кабель занадто короткий. На нижній напівсфері знаходиться крихітний світлодіод, що сигналізує про вмикання пристрою. А ще відкриємо один секрет, про який можна відразу не здогадатися, якщо не вивчити керівництво: якщо узяти руками верхню і нижню половинки колонки Sven Boogie Ball R і змістити їх один відносно одного, то вони розійдуться, і в середині ми побачимо гофрований пружинистий циліндр. Це спеціальна система Bass Expander, що розширює звуковий діапазон. На додаток до неї тут реалізована технологія «Звук навкруги», що забезпечує спрямованість сигналу на 360°. Потужність Sven Boogie Ball R – всього 2,4 Вт, але в не дуже шумних місцях видаваний нею звук буде чутно цілком виразно, не кажучи вже про те, що її можна використовувати на прогулянці чи пробіжці, поклавши поряд з мобільником в кишеню або повісивши на пояс. Такий варіант, до речі, набагато корисніший для нашого слуху, ніж використання навушників-вкладишів. Живить пристрій вмонтований літієво-іонний акумулятор (3,7 В, 300 мА), якого вистачає для стабільної безперервної роботи Boogie Ball R протягом 8 годин. Зарядити систему можна через порт USB, підключивши її до ПК або до спеціального мережевого адаптера. Кабель для заряджання є в комплекті. Також виробник забезпечив комплект перехідником з міні-джека на мікроджек. Модель випускається в трьох кольорах: чорному, синьому і червоному.

Оцінюючи звучання мікросистеми Sven Boogie Ball R, нам довелося досить довго сперечатися. Звичайно, ніякого відношення до Hi-Fi ця кругла колоночка не має через свою конструкцію, потужність і якість звуку – там інші критерії і підходи до тестування. Проте назвати її іграшкою ми теж не маємо права. Boogie Ball R, поза сумнівом, створена не лише для посилення саунду гаджетів, а й як оригінальний і забавний подарунок, здатний принести задоволення і діточкам, і діловим людям, у яких усе розписано по хвилинах і які не досвідчені в аудіофільських тонкощах. Це фонова акустика. Саме дивне, що, підключивши Sven Boogie Ball R до ноутбука, ми запустили через Foobar файл FLAC з останнім альбомом AC/DC «Black Ice» і почули жорсткий, але емоційний звук, повний драйву. Причому, незважаючи на скажений ритм композицій, явних спотворень виявлено не було! Така подача нас вразила. З мобільного телефону Nokia X2 ми запустили рідкісний альбом групи Tomorrow з незабутнім фронтменом Кітом Уэстом, і елітний англійський фолк-рок грав цілком комфортно. Що ж стосується зарубіжної або російської попси, то в цьому випадку Sven Boogie Ball R видає повноцінну та інформативну звукову картинку.

Висновок

Незамінний помічник у справі посилення гучності мобільних телефонів, ПК, ноутбуків, портативних плеєрів та інших мобільних гаджетів, Sven Boogie Ball R стане в нагоді в офісі, машині чи потягу, на дачі. Вражають не лише розміри пристрою, а й його віддача.

Плюси: демократична ціна, детальність саунду, кругова спрямованість, чіткий верхній бас, тривала робота без підзаряджання.

Мінуси: акцент на високих частотах, дискретне регулювання гучності, занадто короткий штатний кабель.

Джерело інформації: www.hi-fi.ru.


...
  всі