рус
укр
 

Огляди та публікації

28.10.2013

Порівняльне тестування мейнстрім-систем 2.1: SVEN MS-3000 і Microlab FC530U

Сьогодні ми поговоримо, напевно, про найрозповсюдженіші акустичні системи. Це відносно недорогі трикомпонентні комплекти із сабвуфером, що коштують сотню або понад сотню доларів. Такі рішення здаються вигідними відразу, виходячи з цілого ряду обставин. Вони досить компактні, тобто не займають багато місця в кімнаті, легкі в інсталяції, а, головне, забезпечують цілком пристойний рівень звуку.

 

Наше тестування буде цікаве ще й тим, що ми не просто торкнемося мейнстрім-сегменту в окремо взятій точці, а порівняємо водночас два цікаві зразки. Обидва вони досить нові, тому до стандартного акустичного набору додано додаткові фішки у вигляді програвача і радіо. Загальний же рівень за заявленими технічними характеристиками виходить цілком порівнянним. Компанію SVEN у цій дуелі представлятиме свіжий набір MS-3000, а з боку Microlab виступить FC530U.

SVEN MS-3000: дизайн, конструкція та особливості

 

Отже, розпочнемо з MS-3000. Набір виглядає досить живо, що ніскільки не зменшує акустичну складову інтер'єру. Видно, що перед нами повноцінні колонки, а не дешеві спікери для дачі.

 

Сателіти виготовлено в дерев'яних корпусах, які за загальними рисами дуже нагадують типову стереофонічну акустику серії Stream. Природно, це обумовлено наявністю цікавих округлених накладок, оформлених під масив дерева, які прикріплено до звичайних MDF-корпусів. Встановлювати такі колонки можна як завгодно: на будь-якій горизонтальній поверхні або вішати на стіну – кріплення для цього є. Тут слід взяти до уваги лише той факт, що ззаду сателітів встановлені невеличкі фазоінвертори, але навіть якщо їх закрити, звук відчутно не змінюється.

 

Для відтворення частот використовується повноцінна двосмугова схема, що для цього цінового діапазону є не таким вже й частим явищем. Стандартний середньочастотний динамік з дифузором діаметром близько 55 міліметрів доповнено повноцінною дюймовою «пискавкою» з куполом з тканини. Приємно бачити справжній ВЧ-випромінювач, причому не простий пластиковий, а тканинний.

 

На подив дуже правильно виготовлено і сабвуфер. Його дерев'яний корпус не має жодних отворів і вставок, тому акустичне оформлення зроблено у вигляді закритого ящика. Це трохи знижує ефективність системи в плані потужності, зате бас стає жорсткішим, менш розпливчатим, а сам сабвуфер адекватнішим до різних типів приміщень.

 

Голівка має дифузор діаметром приблизно 120 міліметрів, тому в цілому агрегат характеризується цілком недитячим виглядом.

 

Електронну частину винесено в окремий підсилювальний пластиковий блок. Встановлювати його можна в будь-якому положенні – горизонтальному або вертикальному – як більше підходить для окремо взятої ситуації. Спереду розташована велика ручка-валкодер для зміни гучності і два регулятори тембру. А за допомогою чотирьох невеликих кнопок можна робити усі налаштування, настроювати радіо і перемикати треки.

 

 

Як і багато сучасних систем, SVEN MS-3000 є своєрідним симбіозом одразу декількох електронних пристроїв. Набір не просто програє музику з аналогових входів, а ще може робити це і з найпопулярніших носіїв – карт пам'яті SD і флешок. Окрім цього, є повноцінний FM-приймач з можливістю запису в пам'ять улюблених станцій. Додатковими ж дрібними бонусами виглядають роз'єми на передній панелі для підключення телефонів і годинник, який функціонує в режимі очікування.

 

Тестування і суб'єктивні враження

Для початку пропонуємо розглянути амплітудно-частотні характеристики обох систем. Очевидно, що вони неідеальні, оскільки йдеться все таки про скромний ціновий діапазон, проте деякі моменти цілком вияснюються. Наприклад, сателіти з комплекту Microlab FC530U, навіть незважаючи на відсутність повноцінних високочастотних динаміків, достатньо довго зберігають номінальний рівень. При цьому верх діапазону відчутно задертий, що стане причиною появи зайвої яскравості звуку. Сабвуфер має типову фазоінверторну характеристику не найкращого вигляду, що обумовлено одним яскраво вираженим піком трохи вище 100 Гц. Басити буде потужніше, але не широко, плюс, є можливість появи бубніння.

 

Сателіти SVEN MS-3000 мають набагато рівніший характер звучання з цілком пристойною серединою. З високими частотами проблем не спостерігається. Сабвуфер показує зразкову характеристику в діапазоні від 40 до 180 Гц. Узгодження зроблено цілком нормально, особливого провалу не відчувається.

 

Суб'єктивні враження від прослуховування цілком співпадають з побаченими графіками. Потенціал обох сабвуферів ми оцінюємо приблизно однаково. В MS-3000 використовується трохи більший динамік, але в Microlab FC530U є фазоінвертор, тому підсумковий звуковий тиск порівнянний. SVEN вирізняється більшою стриманістю баса, можливо, іноді Microlab грає навіть повніше, але до бубніння цей саб насправді схильний набагато більше. А ось в звучанні сателітів спостерігаються разючі відмінності. У SVEN вони грають більш тонально вірно, водночас FC530U має надмірно яскраве тембральне забарвлення. У багатьох випадках воно навіть йде на користь, оскільки звук здається живішим, проте тут виходить занадто нав'язливо, можна сказати, кричущо.

Висновок

У підсумку можна сказати, що розглянуті системи показують непоганий рівень виконання, а додаткові бонуси у вигляді пультів управління, програвача і радіо тільки плюсують у бік сучасної мультимедійної акустики. Проте в звучанні наборів спостерігається серйозна різниця. Якщо сабвуфери виявляються цілком порівнянними, то сателіти Microlab FC530U мають занадто явний кричущий відтінок на тлі нейтральних www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі