рус
укр
 

Огляди та публікації

10.10.2013

SVEN MS-3000 – гарний звук у кожний дім

Сучасний ринок мультимедійних акустичних систем переповнений усілякими пропозиціями від різноманітніших компаній на будь-який смак, колір і гаманець. Є портативні мікросистеми-малятка, є доважки до електроніки Apple, є безліч інших варіантів для прослуховування аудіо в найнепередбачуваніших умовах. Якщо акустика створена для роботи в якійсь специфічній обстановці, ми можемо пробачити їй певні огріхи, але тільки не у разі, якщо колонки призначено для використання в домашніх умовах, для створення домашнього кінотеатру і максимально якісного відтворення звуку з різних мультимедійних джерел.

Конкуренція на цьому ринку дуже висока, і кожен новий виріб фахівці і покупці зустрічають дуже прискіпливо. Новинка компанії SVEN 2.1-канальна мультимедійна акустична система MS-3000, має усі шанси зайняти гідне місце у ряді якісних сучасних рішень для домашнього користування. Давайте розберемося, чому.

 

Упаковка

Поглянемо на упаковку. На коробку винесено основні параметри системи, також вказана можливість підключення різних знімних флеш-накопичувачів, що робить акустику сумісною з багатьма пристроями. Слід одразу відзначити підтримку відтворення музики з карт пам'яті стандарту SD, а також наявність вмонтованого FM-тюнера.

 

Комплектація

Окрім колонок, сабвуфера і блоку підсилювача, у комплект постачання входять:

  • Сигнальний кабель 2RCA – mini-Jack;
  • Акустичний кабель (3 шт.);
  • Антенний провід;
  • Кабель живлення;
  • Пульт дистанційного управління;
  • Керівництво з експлуатації;
  • Гарантійний талон.

Зовнішній вигляд. Елементи управління

 

Система виглядає досить компактною. Габарити сабвуфера складають 265×265×265 мм, сателітів – 120×202×125 мм, блоку підсилювача – 69×200×220 мм. Загальний дизайн витримано у класичному для мультимедійної домашньої акустики стилі. Покриття колонок і сабвуфера стилізоване під вишню, так що система, швидше за все, цілком вдало впишеться в будь-який сучасний інтер'єр.

Розглянемо конструкцію колонок-сателітів. Корпус гучномовців виконаний з деревноволокнистої плити середньої щільності (MDF – Medium Density Fiberboard), що в теорії істотно покращує відтворення спектру низьких частот.

 

Розташування високочастотного і середньочастотного динаміків у сателітах стандартне, як і в більшості мультимедійних систем. Між дифузором і корпусом низько- і середньочастотного випромінювачів встановлено підвіс. Діаметр куполу твітера складає 22 мм, діаметр дифузора середньочастотної (широкосмугової) голівки – 90 мм.

 

 

Матеріал дифузора обох випромінювачів – тканинний, із спеціальним просоченням, щодо високочастотного твитера він гнучкіший і еластичніший. Прорахована і вивірена еластичність дифузорів дає можливістьзабезпечити досить рівну АЧХ в заданому для сателітів діапазоні частот 150-25000 Гц.

На тильній поверхні гучномовців розміщено стандартні клеми для підключення до підсилювача і фазоінвертор. Передбачено кріплення для настінного монтажу колонок.

 

Фактично сабвуфер є кубом з довжиною ребра 265 мм. Зроблено його з того ж матеріалу, що й сателіти, – з МДФ-плити.

 

 

Величезний 165-міліметровий дифузор низькочастотного динаміка дає змогу природно і рівномірно відтворювати частоти в заявленому звуковому діапазоні 35-150 Гц.

 

Блок підсилювача містить основні елементи управління. На верхній частині передньої панелі розташовано дисплей для відображення поточних налаштувань або часу, якщо пристрій перебуває в режимі очікування. У верхній частині корпусу блоку підсилювача є кнопки для вибору режиму відтворення, нижче розташовано регулятори для зміни рівня потужності високих і низьких частот, а також великий загальний регулятор гучності.

 

На передню частину винесено три роз'єми: для підключення USB-накопичувачів з музичними файлами, записаними у форматі MP3, роз'єм для навушників і лінійний вхід AUX. На правій бічній стороні блоку розташовано слот для SD-карток.

 

Тильна панель блоку підсилювача містить стандартні роз'єми для лінійного підключення колонок і гніздо FM-антени. У верхній частині розташовано входи для підключення комп'ютера, а також додатковий лінійний вхід. У нижній частині розташовується роз'єм для мережевого кабелю і клавіша вмикання/вимикання живлення.

 

Аудіотракт системи SVEN MS-3000 зроблено на трьох мікросхемах, досить популярних у конструкціях сучасних мультимедійних систем, телевізорів та автомобільної аудіотехніки. Перша мікросхема – це чотириканальний цифровий комутований аудіопроцесор на CMOS-чипі PT2313L виробництва компанії Princeton Technology, за його допомогою здійснюється попереднє посилення сигналу, регулювання тембрів, комутація входів тощо.

 

Чіп зроблено в 28-контактному корпусі SO, електрично сумісному з аналогом TDA7313.

 

Ще дві мікросхеми – TPA3123D2 (найближчий аналог TPA3120D2) виробництва Texas Instruments, зроблені в 24-контактному корпусі TSSOP і закриті тепловідвідним радіатором, – використовуються як кінцеві підсилювачі потужності класу D. Кожен чіп здатний розгойдати два канали з навантаженням 4 Ом до потужності 25 Вт на канал при напрузі живлення 27 В або до 20 Вт на канал при напрузі живлення 24 В, водночас чіп працює в діапазоні живлячої напруги від 10 до 30 В.

 

У системі MS-3000 один такий чіп задіяно для посилення вихідного стереосигналу на сателіти (2×20 Вт), а другий чіп у мостовому включенні є підсилювачем сабвуфера (40 Вт).

 

Згідно із заявленими характеристиками чіпа TPA3123D2, при типовому вмиканні сумарний коефіцієнт нелінійних спотворень + шум (THD+N) на навантаженні 4 Ом при вихідній потужності 10 Вт не перевищує 0,08%, а співвідношення сигнал/шум на максимальній потужності при THD+N < 1% і f = 1 кГц складає близько 99 дБ – це можна вважати гідним рівнем для мультимедійного підсилювача такого класу.

Імпульсний блок живлення системи винесено на окрему плату. Роз'єми для підключення колонок і сабвуфера розміщено безпосередньо на платі підсилювачів, а лінійний вхід на комутаційній платі, розташованій під передньою фальшпанелю, пов'язаний з підсилювачами екранованим кабелем.

 

Пульт дає змогу повністю управляти аудіосистемою без необхідності звернення до блоку підсилювача.

 

У цілому управління акустикою здійснюється досить просто і не викликає яких-небудь претензій, усі виконувані налаштування зрозуміло відображуються на цифровому дисплеї блоку підсилювача.

Відтворення FM-радіо

З режимом програвання радіостанцій у діапазоні FM у мікросистеми проблем не виникає. Навіть з використанням наявної в комплекті постачання антени більшість популярних станцій відтворюються якісно, та ще й у режимі стерео. Автоматичний пошук здійснюється вмить, але можна шукати станції і вручну.

Звук. Враження від роботи

Якість звуку системи SVEN MS-3000 приємно здивувала. Перед нашою редакцією стояло завдання знайти недоліки методом відтворення музики абсолютно різних жанрів. Акустика з легкістю впоралася з будь-якими жанрами: іноді навіть здавалося, що вона здатна розкрити потенціал у значніших масштабах, ніж прийнято вважати достатнім для систем подібного класу і цінового діапазону.

Насамперед хотілося оцінити продуктивність сабвуфера на прикладі електронної музики з насиченим фоном басів. При максимальному рівні гучності не було помічено ні тембрових спотворень, ні внутрішньокаркасних вібрацій, що є безперечною перевагою для аматорів «погриміти» на зло сусідам – потужності на це вистачить з лишком. Вокал і класична музика також відтворюються дуже природно і приємно. Деталі прослуховуються виразно на усьому частотному діапазоні незалежно від рівня звукового тиску системи.

Максимальний стереоефект досягається при найдальшому рознесенні сателітів в приміщенні – завдяки довгим акустичним кабелям це не є проблемою.

Частотне охоплення сабвуфера пасивного типу, нагадаємо, перебуває у діапазоні 35-150 Гц при вихідній потужності 40 Вт. Це дає змогу детально відтворювати звуки низьких частот навіть при малій гучності. Завдяки системі тонокомпенсації Loudness, вирівнюючій потужності басів і високих частот, звукова панорама виходить більш насиченою і об'ємною, водночас загальна динаміка звукового потоку залишається природною. Цей режим можна назвати універсальним, оскільки, активувавши Loud одного дня, ви навряд чи захочете його вимикати.

Ця функція актуальна також під час використання акустики як системи для телевізора. Так, під час перегляду фільмів будуть виразно чутні усі деталі, навіть якщо рівень гучності мінімальний.

Існує також можливість вибіркової корекції рівня високих і низьких частот (Bass/Treble), але цими параметрами доведеться управляти залежно від типу музики, тобто досить часто.

 

Амплітудно-частотні характеристики були безпосередньо надані компанією SVEN. Частотний графік плавний, без видимих різких завалів і переходів. Частотний діапазон відображено відповідно до початкових характеристик.

Висновки

Вибрати якісну, але при цьому бюджетну акустичну систему – досить непросте завдання. Багато виробників пропонують або недорогі пристрої, сумісні з гаджетами Apple, або вже за набагато більші гроші, проте універсальні й професіональніші.

Сучасна акустика, у тому числі й SVEN MS-3000, вже позбавлена дисководів для відтворення музики з CD-ROM-носіїв – вони є приналежністю минулого десятиліття, так що їхня відсутність не вплине на популярність цієї моделі. Продукт компанії SVEN відмінно вписується в нішу високоякісних бюджетних акустик, адже рекомендована ринкова ціна SVEN MS-3000 у Росії складає всього 4 500 рублів.

Джерело: www.3dnews.ru.

Автор: Сергій Алімов


...
  всі  
test site