рус
укр
 

Огляди та публікації

25.09.2013

Огляд акустичної системи SVEN SPS-707

Компанія SVEN зареєстрована у 1991 році і нині має свої офіційні представництва в 50 країнах світу. SVEN – мультинаціональна структура, зосереджена на розробці і виробництві багатьох видів електротехнічного обладнання. Серед них центральне місце посідають системи мультимедійної та портативної акустики, а також пристрої комп'ютерної периферії – клавіатури, навушники, гарнітури.

Виробничі потужності компанії зосереджені на Тайвані та в КНР, що дає можливість пропонувати споживачам конкурентоспроможні ціни. Саме тому товари SVEN користуються незмінним попитом у покупців. Ще більшим плюсом для споживачів є те, що на території СНГ відкрито понад 270 офіційних сервісних центрів.

Сьогодні у нас на тестуванні нова активна акустична мультимедійна система – SVEN SPS-707. Вона являє собою так звану класичну систему 2.0, тобто 2 канали стерео, без сабвуфера, водночас її укомплектовано безпровідним пультом дистанційного управління.

Упаковка

Акустична система SVEN SPS-707 поставляється у симпатичній глянцевій картонній коробці з кольоровою поліграфією, зверху упаковка заклеєна фірмовою клейкою стрічкою виробника. Розміри упаковки – 430 × 245 × 300 мм.

 

На двох бічних сторонах упаковки розміщено фотографії акустичної системи, а також опис її корисних особливостей: три комутовані входи, корпус колонок з дерева (MDF), роздільне управління тембром НЧ і ВЧ, блок управління на верхній панелі, глянцеві передні панелі і пульт дистанційного управління. На одному з торців коробки на декількох мовах наведено технічні дані акустичної системи і серійний номер виробу. На останній стороні – комплектність товару та інформація про виробника та імпортера. Колонки закріплено всередині коробки дуже надійно за допомогою пінопластових форм, кожна колонка індивідуально загорнута у пластиковий пакет, всі кабелі також в індивідуальних пакетиках.

 

Зовнішній вигляд і комплектність

На цьому фото одна колонка показана в запакованому вигляді, а друга – розпакована, зі знятою поліетиленовою плівкою, що захищає глянсову передню панель від випадкових подряпин і відбитків пальців.

 

Розпаковані колонки мають напрочуд привабливий вигляд: вони обклеєні чорним шпоном, а дизайн дифузорів динаміків доповнює загальне сприятливе враження.

На цьому фото видно увесь комплект поставки, а це:

 • Колонки – 2 шт.;
 • Акустичний кабель завдовжки 2 м – 1 шт.;
 • Сигнальний кабель 2RCA до mini-jack – 1 шт.;
 • Сигнальний кабель 2RCA до 2RCA – 1 шт.;
 • Кабель живлення – 1 шт.;
 • Пульт ДУ – 1 шт.;
 • Елемент живлення типу AG10 (встановлений в ПДУ) – 2 шт.;
 • Керівництво з експлуатації – 1 шт.;
 • Гарантійний талон – 1 шт.

 

Єдине, що не входить до комплекту, так це кабель mini jack до mini jack, для підключення плеєра його потрібно буде купити окремо.

Пульт дистанційного управління акустичної системи SVEN SPS-707 зовсім невеличкий, на його лицьову панель виробник також наклеїв захисну плівку, яку пізніше можна буде зняти. Усі необхідні функції регулювання та перемикання мають окремі кнопки, що дуже зручно. Дальність роботи пульта – до 7 метрів прямої видимості. Віконце інфрачервоного датчика розташовано на нижній кромці обрамлення високочастотного динаміка колонки з підсилювачем, тому бажано цілитися пультом у цьому напрямку.

 

Для запобігання розряджанню батарейок з ПДУ під час транспортування АС, зберігання на складі та в торговельній мережі, виробник вставив у пульт спеціальну ізолюючу прокладку, яку потрібно витягнути з відсіку елементів живлення, щоб батарейки увійшли в контакт зі струмоз'ємною пластиною. У фірмовому Керівництві з експлуатації цієї акустичної системи, яке ми завантажили з офіційного сайту, зазначено, що в якості джерела живлення пульта дистанційного управління використовується один літієвий елемент типу 2032 з напругою 3 В, проте відкривши відсік живлення, ми виявили два малогабаритні елементи типу AG10. До речі, щоб відкрити відсік, потрібно спочатку натиснути (у бік центру пульта) на маленьку пластмасову засувку, розташовану збоку, а вже потім потягнути назовні касету з елементами живлення.

Колонки зроблено досить якісно, немає жодних зайвих щілин або незакручених гвинтів, немає й задирок чи подряпин.

 

Вид на колонки ззаду. Та, що на фото ліворуч, – пасивна, вона під'єднується двопровідним кабелем з дотриманням полярності (для збереження правильної фази) до підпружинених клем на виході підсилювача потужності активної колонки. Кожна з колонок має на задніх стінках отвори фазоінвертора. Саме тому виробник рекомендує ставити колонки на відстані не менше 30-40 см від стіни, бо це може створити проблему для бажаючих розмістити колонки впритул до стіни.

 

Клеми подібного типу часто використовуються у недорогих акустичних системах і звукових підсилювачах.

Вигляд ззаду на панель активної колонки (з підсилювачем). На ній розташовано роз'єм живлення, клеми для підключення кабелю до другої колонки, вимикач живлення, два лінійні входи з RCA-гніздами (тюльпанами) для підключення комп'ютера і DVD-програвача і додатковий вхід AUX з роз'ємом mini-jack, призначений для підключення кишенькового плеєра. Звичайно, користувач може підключити до цих входів будь-яке джерело звуку.

Зверху активної колонки розміщено кнопкову панель управління, що дублює функціональні можливості безпровідного пульта дистанційного управління. Вона може стати в нагоді у разі несподіваного розряджання батарейок пульта або якщо ви його втратили. Щоправда, управління тут дещо складніше, бо тут менше кнопок, але воно інтуїтивне і за допомогою Керівництва з експлуатації засвоюється буквально за мить.

 

Фірма SVEN оснастила дно колонок гумовими ніжками. Вони невисокі, їхнє завдання зменшити можливу паразитну резонацію, що передається колонками поверхні, на якій вони стоять.

Пропонуємо подивитися ще кілька фоток акустичної системи SVEN SPS-707 і пульта дистанційного управління. Як було вже зазначено, передня поверхня колонок - глянцева, вона добре притягує порошинки і відбитки пальців, проте й очищається також легко, особливо антистатичною тканиною.

 

Високочастотний динамік, за твердженням виробника, має шовковий дифузор діаметром 25 мм, а глянсова поверхня використовується, швидше за все, лише для дизайну. Низькочастотний динамік має діаметр 115 мм, що не так вже й багато для якісного відтворення низьких частот, однак це краще за все виявити під час прослуховування.

 

Погляд всередину

Огляд буде не зовсім повним, якщо не дізнаємося, що розташовано всередині колонок, тому проведемо «розтин» колонки з підсилювачем. Для цього потрібно відгвинтити 8 гвинтів по периметру задньої панелі колонки. Практично вся електронна начинка виймається одразу, ось тільки плоский шлейф і два кабелі з роз'ємами заважають витягти блок електроніки повністю. Від'єднавши шлейф і два кабелі, блок можна дістати.

 

Одразу привернув до себе увагу неохайно розміщений шматочок звукопоглинаючого матеріалу. Бо на заповнення всієї колонки його не вистачає, а трубу фазоінвертора він теж не закриває.

 

Низькочастотний динамік видно, а от високочастотник закриває наклеєна зсередини панель MDF. На низькочастотному динаміку наклеєно етикетку з написом SVEN, де вказано технічні параметри 20 Вт та 4 Ом. Біля динаміка видно й додатковий резистор потужністю 5 Вт опором 3 Ом.

 

Під кришкою активної колонки встановлено маленьку плату зі світлодіодами і кнопками комутації. Саме від неї і йде семижильний шлейф до плати підсилювача потужності.

 

Тепер нас чекає найцікавіше: компанія SVEN відмовилася від використання трансформаторного блоку живлення в колонці і застосувала імпульсний блок. Цим вона вбила декількох зайців, серед яких один дуже старий, а саме знято низькочастотний фон змінного струму в колонках, який раніше було чути в окремих моделях колонок SVEN при відсутності сигналу, наприклад, в акустичній системі SVEN SPS-699. Також відтепер блок живлення став легшим, економічнішим і потужнішим. Щодо надійності подібного блоку живлення, на жаль, поки нічого сказати не можна, але ж працюють подібні блоки в комп'ютерах і телевізорах роками.

 

Плата підсилювача потужності візуально виглядає дуже просто, але з боку друкованих провідників встановлено ще багато елементів і кілька мікросхем. Мікросхему підсилювача потужності встановлено на алюмінієвий радіатор, який потенційно не може розсіювати багато теплової потужності, особливо враховуючи те, що він повністю розташовується всередині корпусу колонки.

 

Як можна побачити на даному фото, у підсилювачі потужності застосовано якісну підсилювальну мікросхему TDA7265, яка є підсилювачем класу AB виробництва компанії ST Microelectronics. Її вартість дорівнює приблизно $ 10. Основні технічні параметри:

 • Кількість каналів: 2;
 • Вихідна потужність, Вт: 2 × 25;
 • Напруга живлення, В: ±20;
 • Тип корпусу: SQL11;
 • Напруга при навантаженні, В: ±16;
 • Опір навантаження, Ом: 8;
 • Вид напруги живлення: двухполярна.

 

На звороті плати припаяна мікросхема PT2313L чотириканального аудіопроцесора, що відповідає за регулювання тембру і підсилення, а також комутацію трьох джерел вхідного сигналу. Її вартість приблизно 2-3 долари, залежно від кількості поставки. Там же встановлено мікросхему з маркуванням, яку не вдалося роздивитися, відповідальну за роботу з кнопками та індикаторними світлодіодами.

 

Якість виготовлення друкованої плати підсилювача досить гарна, а от пайка місцями залишає бажати кращого. Видно не змиті залишки флюсу і деякі перекошені безкорпусні елементи.

На платі імпульсного блоку живлення є два незадіяні місця для діодів, а плавкий запобіжник впаяно безпосередньо у плату, тому, у разі його перегорання, ремонт здійснюватиметьться лише у сервісному центрі. Силовий елемент (транзистор) встановлено на невеличкий алюмінієвий радіатор.

 

Пайка друкованої плати набагато якісніша, ніж плати підсилювача, швидше за все блоки живлення купуються готовими в іншої китайської компанії (Readpower.cn).

 

Підключення та тестування

Підключення колонок не викликає жодних проблем і здійснюється згідно зі схемою, наведеною у Керівництві з експлуатації.

 

Жодної індикації рівнів гучності і тембру в колонках не передбачено, тому користувачам доведеться покладатися на свічіння світлодіодів, що вказують, коли регулювання дійшло до межі, а також на свій слух.

Після вмикання тумблера живлення колонки перебувають у черговому режимі, споживаючи мінімум енергії, світлодіод PC світиться червоним. Якщо потім натиснути кнопку вмикання на пульті або колонці, то індикатор змінює колір свічіння на зелений, показуючи вибраний для прослуховування вхід звуку. При короткочасному натисканні кнопки INPUT входи будуть послідовно перемикатися. Натисканням кнопки MODE можна обрати зміну тембру низьких або високих частот, водночас відповідний світлодіод загориться на короткий проміжок часу, а потім згасне.

Увімкнені колонки видають ледве чутний високочастотний шелест, та й чути його, лише якщо наблизитися впритул до колонок при відсутністі звукового сигналу. При вмиканні режиму MUTE у динаміках відбувається плавний перехідний процес невисокої амплітуди, що на слух не є різким клацанням.

Оскільки спеціальна техніка та приміщення для вимірювання амплітудно-частотної характеристики (АЧХ) колонок у нас були відсутні, для визначення нижчої відтворюваної частоти було використано сигнали, взяті з тестового диску для перевірки тракту Hi-Fi апаратури. В якості джерел звукового сигналу використовувався комп'ютер із встановленою звуковою картою Creative Audigy 2, а також DVD-програвач Pioneer DV-355, що відтворює аудіокомпакт-диски.

Виробником заявлено нижчу частоту 45 Гц, і це відповідає істині. Тестовий сигнал частотою 40 Гц звучав впевнено, частоту 31,5 Гц також було чутна, але вже з меншою амплітудою. Високі частоти звучать ненав'язливо, без металевого призвуку.

Динаміки в колонках SVEN SPS-707 радують своєю високою чутливістю - навіть на малій гучності вони видають повний спектр частот, радуючи реалістичним звуком. Порадувала детальність і чистота вокалу в композиції «Tonight» Charlotte Church. Композиція «Threedledum» Bruce Dunlap звучала дуже м'яко і чарівно, бас басив, а гітара створювала атмосферу. Сподобався звук у композиціях «Quiet Nights Of Quiet Stars (Corcovado)» Ella Fitzgerald і «Beyond The Sea (La Mer)» George Benson…

Прекрасно звучали марші у виконанні духових оркестрів. Але справжнім відкриттям звуку в цих колонках стало звучання органа – звуки йдуть чисто і неперекручено. Звичайно, трохи не вистачає глибини в найнижчих регістрах, проте складається відчуття перебування в органному залі. Взагалі, звучання акустичних інструментів цілком радує – рояль, ударні, флейта, віолончель, саксофон, арфа, фанфари, гобой, губна гармошка ... Трохи не сподобалося звучання духових. Вони звучали якось бруднувато, проте, можливо, це було суб'єктивне відчуття. Електронні музичні інструменти теж звучали чудово – орган Хаммонда, електрогітара. Прослуховування старих треків, наприклад Tommy Dorsey & His Orchestra (Vocal Jack Leonard) «All The Things You Are», повернуло в часи «теплого», лампового, звуку і радіоприймачів.

Популярна музика звучала також дуже пристойно, з пружними енергійними низами і помітними середніми частотами. Деталізація загальної звукової картини не погіршувалася, голос солістів на тлі музики звучав виразно.

Відтворення музики на всіх рівнях гучності, за винятком найвищого, здійснюється досить якісно і майже без відчутних спотворень. Якщо зробити гучність близькою до максимуму, колонки вже просто не справляються з натиском звуку, вони починають захлинатися - їм передусім не вистачає об'єму корпусу.

Загалом все ж складається відчуття, що SVEN SPS-707 прямо-таки вливаються в лави не дуже багатих прихильників гарної музики. Саме гарної. І вони безумовно можуть знайти там своє пристанище. Адже на малій і середній гучності колонки звучать чудово! Їхнє звучання зовсім схоже зі звучанням невеличких студійних моніторів, призначених для контролю звуку звукорежисером. Природно, вся перевага гарного звуку розкривається лише під час використання нестиснутих чи стиснутих без втрат (lossless) музичних доріжок.

Також ми прослухали декілька треків зі звуками навколишнього світу. Пролітаючий турбогвинтовий літак звучав дуже по-справжньому, складалося відчуття, що він пролітає за відкритим вікном, навіть з'явилася вібрація, схожа на деренчання скла. Звуки бою годинника, грому (йому трохи не вистачило глибини), морського прибою, двигунів автомобілів - все звучало досить добре.

Саме прослуховуючи SVEN SPS-707, згадалося, що музика різноманітна і велика. Колонки безсумнівно можуть сподобатися прихильникам джазу, класики, стилю easy listening та інструментальних композицій.

Плюси:

 • Дуже приємний звук;
 • Адекватна вартість;
 • Якісне виготовлення і приємний дизайн;
 • Наявність пульта дистанційного управління та декількох входів звуку.

Висновок

Важко очікувати від такої маленької і недорогої акустичної системи звуку, схожого з акустикою і підсилювачами ціною в тисячі доларів, але все ж хочеться сказати, що колонки SVEN SPS-707 явно вдалися.

Можна порекомендувати для придбання цю систему всім тим, хто не може дозволити собі дорогу апаратуру, але любить музику. Радимо її і для власників сучасних телевізорів з «ніякою» акустикою. Будучи підключеною на вихід для навушників, вона здатна повністю задовольнити звуком рядового споживача, який ще не розбещений системами об'ємного звучання 5.1.

Джерело: www.i2hard.ru.

Автор: Анохін Вадим


...
  всі