рус
укр
 

Огляди та публікації

27.02.2013

SVEN SB-550: нехай улюблені фільми зазвучать по-новому!

Саундбар – нове модне слівце у світі акустики. А ви знаєте, що воно означає? Якщо ні, то ми готові все популярно пояснити і навіть проілюструвати на одному дуже цікавому прикладі. Отже, що ж це за «звір» такий?

 

Саме слово «саундбар» можна перекласти як «звукова смужка», «звуковий брусок» або ж навіть «звукова перекладина» – на цю тему навіть жарти вигадувати можна. Як би там не було, сенс від цього не міняється. По суті саундбари є щось середнє між динаміками телевізорів і солідними акустичними системами для домашніх кінотеатрів, що складаються з 5-6 колонок. Доповнивши свій телевізор таким пристроєм, ви отримуєте високоякісне та об’ємне озвучування фільмів, і водночас позбавляєте себе від необхідності свердлити стіни, піднімати плінтуси і сушити голову над розміщенням сателітів.

 

Як приклад візьмемо чудову модель фінської компанії SVEN SB-550.

 
 

   

 

Вже з погляду на її упаковку стає зрозуміло, що всередині сховано щось значне і серйозне. І справді, виріб має вигляд отакої велетенської чорної сигари завдовжки майже в один метр – виглядає дуже оригінально й сучасно. Поставляється він, щоправда, в розібраному стані, проте навіть недосвідченому користувачеві не становитиме абсолютно жодних труднощів зібрати такий конструктор. Окрім самої «сигари», в коробці є незамінний для любителів глибоких басів сабвуфер, комплект необхідних кабелів, блок живлення і кронштейн для настінного кріплення.

 
 

  

Можливість повісити виріб на стіні просто не може не тішити – таким чином звільняється немало простору в приміщенні. Варто також зазначити, що за своїм дизайном цей саундбар складе гарну пару більшості класичних плоских телевізорів, хоча з естетичних міркувань краще купувати його для моделей з діагоналлю від 37” до 50”.

 
  

Матові поверхні саундбара дуже добре поєднуються з глянсовими, а його динаміки сховані під грилем. До речі, виріб можна не лише повісити на стіну, а й поставити на тумбу, для цього досить прикріпити до нього невелику пластикову стійку з м'якими накладками, щоб уникнути появи подряпин на меблях.

 
 

   

 

Подивимося на сабвуфер. З дизайном цього компонента розробники вирішили не експериментувати і надали йому компактної прямокутної форми. Поставити «скриньку» можна практично у будь-якому вільному клаптику простору, його динамік розташовано таким чином, що колонка добре звучатиме навіть з кутів, а зовнішній вигляд не внесе дисбалансу в гармонію інтер’єру.

 

З основною частиною сабвуфер пов’язаний за допомогою безпровідного з’єднання: спочатку його треба підключити до розетки, потім натиснути на кнопку PAIR на саундбарі, і вже після – аналогічну клавішу на сабвуфері. Ось і всі премудрощі.

 

Зазначимо, що дані від основної частини системи до низькочастотної колонки передаються через канал 2,4 ГГц. Такий спосіб забезпечує не лише хороший радіус дії, а й відсутність ривків і перешкод під час передачі сигналу.

 
 

   

 

Сама ж система підключається не менш просто, зробити це можна цифровим або аналоговим способами. У першому випадку забезпечується максимальна якість звуку. Для підключення використовується кабель HDMI і відповідні входи, яких на корпусі всього два, – отже, до акустики одночасно можна приєднати і DVD-програвач, і ігрову консоль. До HDMI-виходу, в свою чергу, підключається телевізор. Усі інтерфейсні роз’єми розташовано на тильній стороні акустичної «балки», щоб не псувати красу комплекту.

 
 

   

 

Другий варіант підходить для тих випадків, коли в діло йде вже не така сучасна техніка, для цього на корпусі моделі передбачено два входи-тюльпани старого зразка. Є також і audio jack для MP3-плеєрів. Так що звук на цей саундбар можна виводити практично з будь-яких носіїв, а універсальність, як відомо, нам тільки на руку.

 

Звичайно, користувачеві надається можливість «побавитися» з налаштуваннями і добитися бажаного звучання. Зробити це можна як з кнопкової панелі, розташованої на самій акустиці, так і зручно вмістившися на дивані, за допомогою пульта безпровідного управління. Пульт, звичайно ж, передбачено в комплекті постачання.

 
 

   

 

Як це часто буває, під час управління пристроєм з кнопкової панелі кількості опцій трохи менше, в цьому випадку доступні регулювання гучності і вибір входу. На лицьовій панелі розташовано й неодмінну кнопку вмикання. У свою чергу, пульт ДУ, окрім усіх вищезгаданих дій, дає змогу виконувати роздільні налаштування гучності для основної частини і сабвуфера, натиснути на «Мute», щоб вимкнути звук, а також вибрати один з готових прісетів еквалайзера – корисна опція для ледачих. Вся інформація водночас відображається на екранчику акустики.

 
 

   

 

І, нарешті, про найголовніше, тобто про звук. У цьому плані саундбар по-справжньому здивував нас. За потужністю, чистотою, щільністю та об’ємністю звучання його можна сміливо порівняти з кращими 2.1-акустиками. Звичайно ж, за деталізацією модель поступається 5.1-системам з розставленими за принципом акустичного «фен-шуя» колонками, проте звукова сцена від цього не міняє своєї барвистості й динамічності. SVEN SB-550 дає дуже пристойну картинку з гарними верхніми басами, дзвінкими верхівками і відмінним запасом гучності.

 
 

   

 

В усякому разі, динаміки телевізора можуть запропонувати ледь третину того, що демонструє ця акустична система. І фільми, озвучені таким саундбаром, ви будете дивитися з набагато більшим задоволенням. Прийдіть до магазину техніки, протестуйте модель – і ви в цьому переконаєтеся!

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі  
test site