рус
укр
 

Огляди та публікації

05.03.2013

Саундбар з безпровідним сабвуфером SVEN SB-550. Друге дихання.

Бажання поліпшити звучання плоскопанельного телевізора, особливо в низькочастотному діапазоні, з’являється часто відразу після його встановлення і першого вмикання. Вирішити цю проблему допоможуть активні моноблочні акустичні системи, що називаються саундбарами.

Строго кажучи, називати ці пристрої моноблочними не зовсім вірно. Сам саундбар зазвичай роблять компактним, щоб зовні він гармонійно поєднувався з плоским телевізором, проте йому потрібна басова підтримка, яка покладається на окремий сабвуфер. У підсумку отримуємо активну акустику 2.1. Саме у такій конфігурації виготовлено модель SB-550 фінської компанії SVEN. Причому комутацію саундбара із сабвуфером організовано тут через безпровідний канал із частотою-носієм 2,4 Ггц, що істотно спрощує монтаж системи – достатньо лише, щоб біля місця встановлення НЧ-модуля була електророзетка.

Техніка такого роду розрізняється за функціональним оснащенням. Дуже наворочені варіанти мають привод оптичних дисків і мультимедійний програвач, що дає змогу обходитися взагалі без зовнішніх джерел контенту. Протилежна концепція має на увазі мінімальні оснащення і комутаційний арсенал – потрібно лише мати можливість підключити саундбар до телевізора. SVEN SB-550 посідає щодо оснащення зразкове середнє становище – привода оптичних дисків або мережевого мультимедійного програвача тут немає, проте комутаційна панель має два вхідні та один вихідний портал HDMI, тобто саундбар можна використовувати як комутатор двох джерел цифрового відео для телевізора. Крім того, підтримується і тривимірне відео з дисків 3D Blu-ray, отже, система готова працювати в найсучаснішому оточенні.

Під час першого ознайомлення здивує невеличкий розмір коробки, в яку покладено SVEN SB-550, — не дуже зрозуміло, яким чином туди вмістився довгий корпус саундбара. Але після виймання компонентів усе стає на свої місця. Річ у тому, що саундбар розбірний – права і ліва акустичні системи кріпляться до центрального блоку, де сконцентровано всю електроніку і комутацію. Два вхідні та вихідний порт HDMI версії 1.4 доповнено двома композитними відеовходами і відповідним виходом. Для комутації аудіо призначаються дві пари роз’ємів RCA і гніздо міні-джека. Цифрових коаксіальних та оптичних входів немає. Компактності пристрою сприяє і блок живлення, який винесено в окремий корпус. У кожну з акустичних систем вмонтовано два середньочастотні драйвери діаметром 5,7 см і купольний дюймовий твітер. Зовні головки захищає незнімна металева сітка чорного кольору.

В конструкції акуратного сабвуфера використано пофарбовані в чорний колір плити MDF; лише фасад закрито пластиковою панеллю, що уміло імітує обробку рояльним лаком. У верхній частині лицьової панелі розташовано крупний порт фазоінвертора та індикатор стану безпровідного каналу зв’язку. Під час пошуку головного пристрою цей індикатор блимає, а після встановлення зв’язку з ним світиться постійно. Випромінювач діаметром 16,5 см виведено на правий бік і закрито тканинним незнімним грилем. Ззаду розташовано лише вимикач живлення і мережевий кабель.

Пультом дистанційного управління розміром з кредитну картку (з комплекту) можна не лише регулювати гучність звучання системи в цілому, а й міняти рівень підсилювання сабвуфера. Крім того, пульт дає змогу вибрати активний вхід і визначити попередньо встановлені налаштування еквалайзера. Найбільша позитивна якість, окрім доступної ціни, вирізняє SVEN SB-550 на тлі конкурентів, – відсутність явних спотворень при будь-якій гучності, аж до максимальної, яка, щоправда, залишається дуже помірною. Проте для озвучування невеликої кімнати потужності пристрою буде цілком достатньо. Дуже доречною виявляється підтримка сабвуфера, добре узгодженого за робочим діапазоном із саундбаром.

Результати вимірювань:

Два широкосмугові драйвери в кожному каналі саундбара SVEN SB-550, доповнені твітером, надають можливість перекрити частотний діапазон, розпочинаючи з відмітки 156 Гц (–3 дБ). Водночас показник нерівномірності амплітудно-частотної характеристики має дуже помірне значення в більшій частині відтворюваних частот (мал. 1). Картину дещо затьмарює інтервал нижче 400 Гц, де відзначено зростання частотних і нелінійних спотворень. Загалом поведінка останнього параметра мало відрізняється від тієї, яку демонструють пристрої аналогічної конструкції, тому система здатна відігравати музичний матеріал за невеликої і середньої гучності без відчутних для слуху артефактів (мал. 2, для 88 дБ). Штатний сабвуфер помітно розширює можливості комплекту. Його нижня робоча частота за спадом характеристики –10 дБ складає 52 Гц. КНС за звукового тиску 90 дБ показано на мал. 3.

Плюси: безпровідний сабвуфер, комутація HDMI, підтримка 3D.

Висновок:

Ефективний і доступний спосіб кардинально поліпшити звучання телевізора, не порушуючи дизайн вітальні, кабінету чи спальні. Безпровідний сабвуфер істотно полегшує встановлення системи.

Джерело: www.hi-fi.ru.

Автор: Денис Репін


...
  всі