рус
укр
 

Огляди та публікації

22.03.2013

SVEN Comfort 3535: клавіатура, яка може більше

Сучасний комп'ютер – це не лише друкарська машинка або джерело доступу в Інтернет, а й справжнісінький медіацентр, який при цьому ще й дуже функціональний. Але чим більше можливостей, тим складніше з ними управлятися. Зрозуміло, для багатьох дій передбачено поєднання клавіш, проте запам'ятовувати їх усі захочеться не кожному.

На допомогу приходять мультимедійні клавіатури, оснащені додатковими клавішами для управління браузером, медіаплеєром та іншими можливостями. Про одну з них наша сьогоднішня розповідь. Мова піде про клавіатуру фінської компанії SVEN, що давно і добре зарекомендувала себе – Comfort 3535.

Ергономіка і дизайн

Перш ніж познайомитися із зовнішнім виглядом клавіатури, поглянемо на коробку. Вона є традиційних розмірів картонною коробкою, оформленою у звичних для SVEN тонах, – синьому і білому. На лицьовій стороні упаковки зображена Comfort 3535 і коротко описані її основні можливості. На тильній же стороні виявляємо специфікації різними мовами, зокрема білоруською.

Окрім клавіатури, усередині коробки ми виявили коротке керівництво користувача, гарантійний талон і компакт-диск з драйверами.

Зовнішній вигляд SVEN Comfort 3535 тішить око, дизайн дуже оригінальний. Центральна частина лицьової панелі зроблена сірою, а передній і задній краї – чорними. Проте якщо передній край матовий, то задній – глянсовий. Справді, робити глянсовою поверхню, в яку постійно упираються поверхні кистей, – рішення нерозумне, а ось матовий пластик у цьому місці практичний.

Бічні краї, що поступово переходять в днище, чорні. При першому погляді на клавіші виникає відчуття, що на них наклеїли наклейки з кириличною розкладкою. Виникає таке відчуття тому, що чорні поверхні клавіш по краях, за винятком верхнього, обрамлені смужкою прогумованого пластика сірого кольору. Виробник стверджує, що таке рішення позитивним чином позначається на зручності набору – незабаром перевіримо.

Самі клавіші мають стандартний розмір, розкладка традиційна, Enter прямий. Символи латиниці білі, кирилиця – помаранчева. Цифровий блок і блок редагування розташовані на звичних місцях, ніякому «утиску в правах» вони не піддалися. На законному місці і трійка індикаторів режимів Lock.

12 додаткових кнопок розташовано за рядом функціональних клавіш. Вони відповідають за управління браузером і поштовим клієнтом, викликом додатків «Мій комп'ютер» і «Калькулятор», а також за управління медіаплеєром.

Але найцікавіше знаходимо перед цифровим блоком, біля переднього краю клавіатури. Тут розташувалися ще три додаткові функції, відповідальні за управління Skype. Це клавіші виклику і закінчення дзвінка, а також кнопка початку конференції.

На днищі немає нічого примітного, крім пари відкидних ніжок, що дають змогу змінити кут нахилу корпусу.

Шнур, за допомогою якого клавіатура з'єднується з ПК, приєднано до неї ззаду, він має довжину близько півтора метра, чого більш ніж достатньо у більшості випадків.

Якість застосованих матеріалів і складання – на високому рівні.

Під час роботи

Настав час перевірити SVEN Comfort 3535 під час роботи. Клавіатура має мембранну конструкцію, завдяки чому клавіші досить пружні, але водночас натискаються тихо. Глибина їхнього ходу оптимальна. Поверхні клавіш трохи увігнуті, хоча це ледве помітно, помилитися в процесі набору складно. Набирати навіть великі тексти на цій клавіатурі дуже приємно, невелика товщина також цьому сприяє – кисті абсолютно не втомлюються. Варто також відзначити, що однаковий звук видають усі клавіші, Space і Enter в цьому плані не виділяються, як це буває в інших клавіатурах.

Додаткові клавіші з покладеними на них завданнями справляються «на ура» без встановлення додаткових драйверів. Прихильники спілкування в Skype радітимуть наявності трьох кнопок, що дають змогу управляти і цим застосуванням, – це справді зручно.

Стосовно обідків клавіш, виготовлених з прогумованого пластика, то, відверто кажучи, ми не можемо сказати, що вони якимось чином позначаються на зручності набору. Ергономіка SVEN Comfort 3535 така, що помилитися на ній у будь-якому випадку складно.

Висновки

SVEN Comfort 3535 – дійсно комфортна клавіатура. Завдяки мембранній конструкції клавіші натискаються тихо, мають оптимальну глибину ходу і пружність. Процес роботи з клавіатурою, зокрема набір великих об'ємів тексту, дуже приємний. Насправді така приємна саме в плані набору клавіатура не зустрічалася вже давно, причому це стосується пристроїв, що мають значну цінову розбіжність.

Наявністю ж додаткових клавіш, що відповідають за управління браузером, звуком, медіаплеєром сьогодні вже нікого не здивуєш, проте й тут SVEN змогла вирізнитися, оснастивши клавіатуру трьома кнопками, що дають можливість управляти додатком для відеодзвінків, яким у більшості випадків є Skype.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі