рус
укр
 

Огляди та публікації

26.07.2013

Порівнюємо недорогі подовжувачі фінського виробництва

Сьогоднішній огляд ми присвячуємо не ноутбуку, не планшету і навіть не клавіатурі, а такому, на перший погляд, непримітному пристрою як подовжувач. А точніше, ми розглянемо одразу три подібних пристрої, які коштують від 3 до 10 доларів (дешевше просто нікуди), і при цьому їх виконано в рази якісніше за безіменні товари на міських ринках.

Standard 2G-3, Standard 3G-3 i Standard Pro ЗG-5 – подовжувачі виробництва фінської компанії SVEN. Всі вони виготовлені з ударотривкого вогнетривкого пластика і призначені для підключення до мережі електропостачання побутової і комп'ютерної техніки. Використовувати такі пристрої можна вдома, в офісі, на дачі або в гаражі – словом, де завгодно, незважаючи на невисоку вартість, вони здатні витримати практично будь-які умови експлуатації.

Подовжувач SVEN Standard 2G-3 розрахований на три розетки «радянського» типу, вони сумісні з вилками типу CEE 7/4, CEE 7/16, CEE 7/17 і тому підходять для будь-яких будинків або квартир, в яких електрика розводиться без заземлення. Корпус Standard 2G-3 зроблений з білого і дуже міцного пластика, а самі розетки втоплені вглиб, щоб уникнути випадкового дотику до струмопровідних елементів.

Заявлена потужність для цієї моделі складає 2,2 кВт, а максимальний струм – 10 A. Покупцям пропонується три варіанти: з кабелем завдовжки 2, 3 та 5 метрів, тому кожен може підібрати для себе оптимальний варіант.

Аналогічним чином виконано і подовжувач Standard 3G-3, проте в ньому наявні заземлювальні контакти – на трьох розетках і на самій вилці. Крім того, шини заземлення виконані не із сталі, а із латуні.

До якості матеріалів цього зразка також нема жодних претензій. Варто зауважити, що пластик, який використано в ньому, під тиском швидше гнеться, аніж ламається, а це іще один доказ на користь того, що пристрої придатні для експлуатації в найсуворіших умовах. Сумарна потужність підключеного навантаження для цієї моделі також складає 2,2 кВт, але навіть короткочасне перевантаження не виведе її з ладу.

Варто зазначати і те, що для збирання виробів використовуються особливі гвинти, які не так-то просто відкрутити – для цього буде потрібна спеціальна викрутка. Таким чином, виробник піклується про безпеку самих користувачів.

Нарешті, Standard Pro ЗG-5 – подовжувач з чотирма розетками, який підходить як для вилок європейського типу, так і для «стародавніх» варіантів з тонкими штекерами. Цей продукт також обладнаний заземлювальними контактами, а крім того, в ньому передбачений вимикач живлення з червоним світловим індикатором. Зазначимо, що вимикач в цьому випадку двополюсний, він не залежить від особливостей мережі і вимикає як фазу, так і нуль.

Як і в двох попередніх випадках, до якості матеріалів виготовлення тут немає абсолютно ніяких нарікань, пластик досить міцний, щоб виріб міг витримати падіння і натискання. Модель також доступна в трьох варіантах з різною довжиною кабелю – 2, 3 і 5 метрів.

Що ж, за підсумком подовжувачі SVEN сприймаються цілком гідно. Вони позбавлені якихось особливих фішок у вигляді захисту або автоматичних запобіжників, проте цілком окупають свою вартість. Чекати чогось більшого від таких недорогих пристроїв було б просто наївно. А свої функції Standard 2G-3, Standard 3G-3 i Standard Pro ЗG-5 виконують належним чином.

Компанія SVEN пропонує великий вибір різного електрообладнання, яке призначене для використання з домашньою та офісною технікою. Ми неодноразово писали про фільтри і стабілізатори напруги цього виробника, а сьогодні на тест потрапили недорогі подовжувачі. І слово «недорогі» звучить тут як ніколи привабливо, тому що залежно від моделі подовжувачі серії Standard коштують від 3 до 10 доларів. Дешевше – тільки задарма. Тому буде незайвим подивитися, наскільки вони гарні на практиці.

SVEN Standard 2G-3

Цей подовжувач розрахований на три розетки так званого «радянського типу» (без заземлення). В них можна вставляти будь-які сучасні вилки типу CEE 7/4, CEE 7/16, CEE 7/17, і жодних проблем в роботі не виникне, проте і заземлення, звичайно, не буде. Їх логічно використовувати у величезній кількості будинків нашої країни, де електроенергія розводиться без заземлення, оскільки потрібних контактів немає на самих розетках в стіні. До речі, самі розетки на корпусі фільтру відчутно втоплені всередину, що практично унеможливлює випадковий дотик до струмопровідних частин.

Корпус цієї моделі зроблений з міцного білосніжного пластика. Особливих претензій до нього не виникає, хіба що частини стикуються між собою неідеально. Хоча, дивлячись на ціну продукту, складно назвати цей факт недоліком.

Всередині пристрій виконаний стандартним чином. Живлення розводиться за допомогою мідних шин, які відмінно затискають і тримають вилку. Дроти прикріплені точковим зварюванням, а загальна площа перерізу кожного багатожильного дроту складає 0,75 кв. мм. Заявлену потужність 2,2 кВт вони витримують без проблем і нагріву. Модель Standard 2G-3 випускається з трьома варіаціями довжини кабелю – 2, 3 і 5 метрів.

SVEN Standard 3G-3

Ця модель дуже схожа на Standard 2G-3, але від неї вона відрізняється наявністю заземлюючих контактів на самій вилці і трьох розетках. Шини заземлення виконані з латуні, а не з більш дешевої сталі. Корпус подовжувача зроблений з білого міцного пластика. Виглядає він трохи неохайно, оскільки видно не зовсім рівні проміжки, але насправді все функціонує добре. Наприклад, матеріал виявився міцним, і навіть при сильному здавлюванні він схильний гнутися, а не ламатися. Ця якість підходить для тяжких умов експлуатації, наприклад, для гаража або домашньої майстерні.

До речі, ще одна примітна особливість цих моделей полягає в тому, що зібрані вони спеціальними гвинтами. Їх просто неможливо викрутити без спеціальної викрутки, яку рідко де зустрінеш у продажу. Так розробники піклуються про безпеку користувачів, виключаючи некваліфікований ремонт.

Живлення всередині розводиться мідними шинами, які дуже добре пружинять. Переріз дротів 0,75 кв. мм повністю відповідає заявленій потужності. А навіть якщо станеться короткочасне перевантаження, то це не виведе пристрій із ладу.

SVEN Standard Pro ЗG-5

SVEN Standard Pro ЗG-5 має у своєму складі чотири розетки із заземлювальними контактами. Він дає змогу підключати як європейські вилки, так і морально застарілу техніку з тоншими штекерами. Завдяки клемам, що добре пружинять, контакт буде надійним в кожному випадку.

Для більшої зручності використання ця модель оснащена потужним вимикачем живлення з червоним індикатором, що світиться. Така функція виявиться дуже корисною, наприклад, якщо підключене обладнання залишається без нагляду тривалий час. До речі, сам вимикач – двополюсний, тобто він відключає і фазу і нуль, не залежавши від особливостей конкретної мережі.

Якість матеріалу, з якого виготовлений корпус, як і у всіх інших випадках, ми оцінюємо високо. Він міцний і не ламається при здавлюванні. Модель випускається з трьома варіантами довжини кабелю (2, 3 і 5 метрів), тому для кожного конкретного випадку є можливість «тонкого підбору» без зайвих переплат.

Висновок

В результаті можна сказати, що нові подовжувачі SVEN сприймаються дійсно як дуже бюджетні. В них немає жодних наворотів у вигляді автоматичних запобіжників, захисту або індикаторів, і лише найстарша модель оснащена вимикачем живлення. Але при такій доступній вартості ці пристрої добре виконують покладені на них функції, тому їх можна рекомендувати до купівлі.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі