рус
укр
 

Огляди та публікації

13.06.2013

Музичний комбайн з Bluetooth: огляд SVEN MS-350BL

Нову акустичну систему фінської компанії SVEN назвати стандартною язик просто не повертається. Адже MS-350BL – це справжній мультимедійний комбайн, що дасть вам змогу дещо розвантажити робоче місце від обридлих проводів та якось недільного вечора влаштувати веселу караоке-вечірку з друзями. Уся фішка в тому, що цей 2.1-комплект підтримує технологію безпровідного підключення Bluetooth і оснащений роз'ємом для підключення мікрофону. Загалом, з ним якісний звук в усіх ваших улюблених розвагах буде забезпечено.

Якщо ви дійсно вирішите придбати такий набір, він надійде до вас додому в компактній і легкій коробці, в якій, окрім двох сателітів і сабвуфера, ви знайдете пульт дистанційного управління, інструкцію користувача і шнур для підключення акустики до комп'ютера. Так-так, це не помилка: SVEN прагне догодити усім і надає можливість під'єднати акустику як безпровідним, так і більш традиційним провідним способом.

Сателіти, як сьогодні прийнято називати колонки для відтворення високих і середніх частот, виготовлено з чорно-сріблястого пластика. Ці колонки односмугові, тому для усунення недоліків верхніх частот розробники сконструювали їх так, щоб при встановленні їх на столі звук було спрямовано саме туди, куди треба, тобто у ваші вуха. Кріпляться колонки на невеликих кумедних підставках-лапках.

Сабвуфер, що обіцяє нам непогані баси, зроблено з MDF з пластиковими елементами передньої панелі. Його динамік розташовано на днищі, тому невелика підставка в цього елементу також є. А завдяки фазоінвертору, тобто пластиковій трубці, виведеній на лицьову сторону, ви можете присувати цю колонку впритул до стіни без втрат якості звуку. Якщо місця на столі не вистачає зовсім, саб, у принципі, можна розмістити й на підлозі. Проте перший варіант прийнятніший, оскільки на передній панелі низькочастотної колонки розташовано інформаційний дисплей, що відображає режим роботи, а також регулятори гучності. Інакше доведеться регулярно пірнати під стіл, щоб перевірити, чи увімкнено потрібний режим.

На задній стороні сабвуфера розміщено роз'єми для підключення. Зазначимо, до речі, що до такої акустики ви цілком можете підключити не лише мікрофон, а й навушники. Для вибору безпровідного режиму досить натиснути кнопку на пульті, помічену відповідним значком. Є й інший варіант: одночасне натиснення кнопок регулювання гучності – ефект буде той же самий. Відтворювати музику, до речі, можна з будь-якого пристрою, що підтримує Bluetooth, скажімо, ноутбука, планшета або смартфона. Швидко, просто і дуже зручно!

А як йдуть справи із звуком, запитаєте ви? Дуже навіть добре. Не варто дискримінувати колонки за зовнішньою ознакою: пластик і компактні розміри ще ні про що не говорять, відомо немало прикладів як пластикових, так і дерев'яних акустичних систем з огидним звуком.

На щастя, SVEN MS-350BL до них не належить. Комплект дає м'яке, природне і при цьому щільне звучання з глибокими басами і дзвінкими верхівками. Він однаково здорово відтворює людський голос, інструменти симфонічної музики і композиції в легших популярних жанрах. Цілком гідно така акустика справляється і з озвучуванням фільмів. А це свідчить про те, що вона універсальна не лише в плані способів підключення, а й також і відносно варіантів експлуатації.

Чого ж ще можна бажати від недорогої і компактної акустики, доступної широкому колу покупців? Хіба що, появи різних кольорових варіантів – білого, синього, червоного і, звичайно ж, жовтого кольорів. Як думаєте, чи великим буде на них попит?

Здається, що нам вже зустрічалися усі варіації на тему мультимедійної акустики: акустика звичайна в різних форматах, саундбари, системи зі вмооонтованим файловим плеєром. Проте можливості індустрії, схоже, невичерпні, і нам залишається лише вибирати краще і шукати нові цікаві застосування знайомим речам.

Сьогодні на написання огляду нас надихає акустична система SVEN, але не «чергова», а дуже навіть незвичайна. В акустиці формату 2.1 SVEN MS-350BL компанія експериментує зі способом передачі звуку. Окрім стандартного провідного підключення мультимедійний комбайн підтримує Bluetooth, підключення мікрофону, але про усе – по порядку.

Упаковка і комплектація

Про те, що акустика дуже компактна, дає знати вже коробка. Вона абсолютно невеличка і дуже легка, так що понести її зможе навіть дитина.

Усередині, традиційно дуже грамотно упакована, лежить власне акустика, а також пульт дистанційного управління, кабель для підключення до комп'ютера і документація.

В принципі, для роботи подібної системи нічого більше не потрібно, а ось почитати інструкцію в даному випадку буде навіть корисно.

Дизайн та управління

Компактна акустика складається з пари пластмасових сателітів зі вмонтованими підставками і невеликого сабвуфера, зробленого з MDF з пластиковими елементами передньої панелі.

Сателіти односмугові, зроблені так, щоб, поставлені на поверхню столу, спрямовувати звук прямо у бік вух. Це особливо корисна особливість з урахуванням того, що односмугова конструкція зазвичай призводить до деякого дефіциту високих частот, особливо не на осі динаміка.

Підставка має різний колір з корпусом колонок. Колонки зроблено з глянсового чорного пластика, підставка – з матового сріблястого. Брати їх, природно, краще за матову частину, щоб не залишати відбитків пальців.

Ящик сабвуфера має досить оригінальний вигляд порівняно з більшістю подібних систем. Великий порт фазоінвертера виведено на передню панель, це дає змогу встановлювати сабвуфер впритул до стіни.

Динамік у сабвуфера розташовано знизу. Оптимальним для звуку варіантом розміщення, звичайно, була б підлога, але певні особливості акустичної системи все ж допускають, що ми можемо встановити його на стіл.

А пов'язано це ось із чим: верхній сегмент пластикового кільця, що обрамляє порт фазоінвертора, це дисплей, що показує режим роботи, а також гучність. Нижче, на основі сабвуфера, є клавіші регулювання гучності. Логотип Bluetooth свідчить нам про найважливішу особливість акустчної системи – можливість роботи по безпровідному інтерфейсу.

Входи для традиційного провідного підключення розташовано ззаду, в основі. Цікаво, що акустика, крім навушників, також дає можливість підключити і мікрофон.

Для того, щоб розпочати роботу в режимі Bluetooth, необхідно або вибрати відповідний режим на пульті дистанційного управління, або затиснути одночасно кнопки управління гучністю. При цьому акустику можна виявити в Bluetooth меню смартфона або ноутбука і підключити, як звичайну гарнітуру. В результаті можна не лише програвати музику без проводів, а й управляти відтворенням з пульта. Це дійсно дуже зручно і вигідно вирізняє нашу невеличку систему від конкурентів. Природно, ця перевага спрацьовує лише тоді, якщо в будинку є пристрої з Bluetooth.

Прослуховування

SVEN – компанія, яка для тих, хто вже понад десять років контактує зі світом акустики, насамперед асоціюється зі своїми повнорозмірними продуктами. Дерев'яні колонки розміром з половину системного блоку – ось що перше спадає на думку. І тому до невеличких спікерів спочатку завжди відносишся насторожено. Проте новинки останніх років довели, що непоганий звук може «жити» і в досить скромних за розмірами сателітах, особливо якщо «знизу» їм допомагає сабвуфер.

SVEN MS-350BL не виняток. Вона видає м'який, чистий і досить детальний звук з непоганим для своїх розмірів басом. Правильне розставляння сателітів дасть навіть можливість отримати непоганий стереоефект, особливо у фільмах. Не вистачає, що й передбачено конструкцією, найвищих частот, а також масштабності звучання. Щоб застрахуватися від спотворень, систему обмежили максимальною гучністю, проте нам здається, що з цих колонок можна вижати ще трохи децибелів.

Колонки краще за все підходять для озвучування робочого місця, або як музичний центр для роботи спільно з мобільним телефоном, планшетом тощо. При такому сценарії використання їх можна поставити, наприклад, в спальні або на кухні.

Висновок

Акустика SVEN MS-350BL вийшла цікавою системою для тих, кому потрібна універсальність підключення. Підтримка Bluetooth значно розширює сценарії використання традиційної акустики 2.1, перетворюючи її на своєрідну безпровідну док-станцію для мобільного телефону або планшета, або безпровідні колонки для ноутбука.

Колонки непогано звучать, мають приємний дизайн. До мінусів же віднесемо відсутність запасу гучності. Навіть з мініатюрних динаміків можна витиснути більше, що доводять деякі інші моделі акустики SVEN.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: Мирослав Бабицький

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі