рус
укр
 

Огляди та публікації

11.04.2013

Мультимедійна 5.1-канальна акустика SVEN IHOO T100U

Мультимедійні акустичні 5.1-канальні системи виробництва компанії SVEN завжди виділялися серед «пластикових» конкурентів приємним класичним дизайном «під дерево». Не стала винятком і остання новинка цього сімейства, активна 5.1-канальна акустика SVEN IHOO T100U.

Одразу слід зазначити, що модель SVEN IHOO T100U є прямим нащадком SVEN IHOO T100, яка, у свою чергу, розроблялася на базі легендарної системи IHOO MT 5.1. Від своїх попередників система T100U успадкувала вдалу акустичну схему, чуйний тюнер, наочний дисплей на сабвуфере, а також зручний пульт ДУ. Водночас для новинки характерні декілька нових функціональних можливостей, серед яких насамперед слід виокремити строгіше оформлення в стилі «чорні відтінки плюс дерево», а також додаткові інтерфейси під флеш-карти Secure Digital (SD) та USB-накопичувачі для прямого прочитання аудіоконтенту в обхід ПК.

Сьогоднішній матеріал про модель SVEN IHOO T100U написано у форматі експрес-тестування, що означає як мінімум відсутність фотографій з процесом «потрошіння» колонок і подробиць про їх вміст, що леденять кров. Проте ми постараємося максимально детально розповісти про враження від якості звучання цієї системи.

Підсумовуємо очевидні плюси системи: це використання добротного матеріалу для корпусу (плита MDF), наявність двох комутованих входів (щоправда, лише аналогових) і сучасний підхід до виготовлення колонок і сабвуфера з магнітним екрануванням. Заявлені характеристики підсилювально-акустичного тракту виглядають непогано і принаймні достовірно для системи такого класу і габаритів.

І відразу ж визначимося з тим, що у цій статті ми збираємося з'ясувати в першу чергу. Йдеться про відповідність ціни новинки заявленим можливостям та якості звуку, перевіреній на практиці. Судячи з пропозицій онлайнової московської роздрібної торгівлі, на момент написання статті 5.1-канальну активну систему SVEN IHOO T100U можна було придбати за ціною від 6 000 рублів і вище (основна кількість пропозицій повністю укладається в діапазон 6 000 – 7 000 рублів (1600 – 1650 грн.)). Принагідно можна сказати, що на вигляд і заявлені можливості новинка, безумовно, тягне не менше ніж на ці 200+ доларів.

Конструкція і виготовлення

До нас в лабораторію система SVEN IHOO T100U надійшла в стандартній роздрібній упаковці з повним комплектом. На 20-кілограмовій коробці із звичайного картону є схематичне зображення системи, розписано усі її ключові характеристики.

Після розпакування комплект постає в усій красі: сабвуфер, центральна колонка, парні фронтальні і тилові сателіти, набір з'єднувальних і комутаційних кабелів, антена, пульт ДУ з батарейками, інструкція з гарантійним талоном.

Пульт живиться від двох пальчикових батарейок форм-фактора ААА. Модель не зовсім супермегакомпактна, зате губити її будуть не часто.

Кабелі. У комплекті три кабелі RCA – RCA («тюльпани») і три кабелі RCA – mini-jack, тобто, будь-які варіанти для підключення до 2-канального або 5.1-канального лінійного аналогового виходу комп'ютера або іншої побутової техніки.

Знайомство з комплектом акустики розпочнемо з центрального елемента, сабвуфера. Його корпус, як і корпуси сателітів, виготовлено з 18-мм плити MDF і обклеєно різними декоративними покриттями: бічні панелі – шпоном «під горіх» (якщо не помиляюся), інші – контрастним чорним пластиком з дрібнозернистою поверхневою структурою.

Накладну панель управління і розтруб фазоінвертора на передній панелі, а також панель зі слотами під флеш-карти SD і USB-накопичувачі на верхній панелі виготовлено з чорного напівматового пластика.

Передня панель сабвуфера, що добре видно на ілюстрації нижче, має достатню кількість кнопок для повного контролю системи. Проте їх все-таки менше, ніж на пульті ДУ, що робить його використання для управління все ж комфортнішим.

Дисплей на передній панелі сабвуфера оснащено світлодіодним підсвічуванням – він відображає усі основні налаштування системи, включаючи частоту вибраної FM-станції, загальний рівень гучності, рівень низьких і високих частот, баланс каналів, підключений вхід тощо.

На тильну сторону сабвуфера виведено усю комутацію системи. Тут, на металевій накладній пластині з ребристим радіатором охолодження вихідних каскадів підсилювача, розташовуються гніздо для підключення антени, стереофонічний і 6-канальний аналогові виходи, роз'єми-затиски для підключення сателітів, а також механічний вимикач системи (з передньої панелі і пульта ДУ систему можна тільки перевести в режим Standby) і силовий кабель мережевого живлення.

Колонку центрального каналу виготовлено в тому ж дизайні: покриття MDF-плити «під дерево» на бічних площинах поєднується з дрібнозернистим покриттям чорного кольору іншої поверхні.

Як і всі інші сателіти, ця колонка комплектується знімною декоративною панеллю. В якості демпфуючих підставок на нижню площину наклеєно чотири ніжки з пористого матеріалу.

Колонка центрального каналу має симетричний дизайн, водночас для кожного широкосмугового динаміка на тильній стороні в центрі магнітної системи розташовано відповідний фазоінвертор.

Кронштейнами для настінного монтажу центральний канал не комплектується, розміщення колонки передбачене тільки на горизонтальній поверхні. Роз'єми-затиски для підключення сигнальних кабелів такі ж стандартні, як і на усіх інших елементах системи.

Колонки фронтальних каналів абсолютно ідентичні, високочастотний динамік і розташований під ним широкосмуговик центрально симетричні, так що переплутати правий і лівий канал неможливо.

Фазоінвертор розташовано на тильній стороні колонки, у верхній третині конструкції. Словом, усе незмінне ще з часів моделі IHOO MT 5.1.

Колонки тилових каналів: один широкосмуговий динамік, фазоінвертор у верхній третині тильної площини. Усе просто й лаконічно, хіба що додатково попередньо встановлено кронштейни для кріплення тилових сателітів на стіну.

Результати прослуховування

Слід зазначити, що висока чутливість вмонтованого FM-тюнера не є якимось рекламним перебільшенням з боку виробника, прийом багатьох каналів з непоганою якістю почався негайно, навіть без підключення антени, «на роз'єм».

В інструкції з експлуатації виробник наводить оптимальну схему розміщення акустичних компонентів системи навколо слухача. Сабвуфер дійсно можна встановити в будь-якому місці приміщення, це підтверджується і без практичних випробувань ненапрямленим принципом поширення низькочастотних коливань. А ось розміщення фронтальних і тилових сателітів цілком можна здійснити і зі значними відхиленнями від представленої схеми.

Як засвідчили результати практичних випробувань в нашій лабораторії, принаймні тилові колонки без особливих втрат для картини навколишнього звуку можуть розташовуватися набагато ближче до слухача, під більшим кутом до центральної осі, ніж 110 градусів, указаних на схемі. А ось відносно фронтальних колонок, то справді: їх без особливих втрат для якості звучання можна рознести на значно ширші кути.

Нарешті, усе це, якщо необхідно, непогано регулюється налаштуванням рівня гучності і балансу каналів, так що під час розміщення сателітів значною мірою можна відштовхуватися від принципу зручності і лише потім настроювати звукову картину, а не ловити «ідеальний звук» пересуванням колонок.

Основне і найбільш чітке враження від прослуховування акустики SVEN IHOO T100U у практичних умовах на прикладі різних музичних композицій – відмінна «прозорість» звучання системи.

Безумовно, можна нарікати на недостатньо потужні баси – вони є, але жижки від гуркоту барабанів не затрясуться, коліна від контрабаса не завібрують, а якщо й прибіжать сусіди багатоквартирного будинку, то ніяк не з приводу НЧ-струсів, швидше через зайву загальну гучність. Викручений трохи вище за нуль регулятор тембру низьких частот забезпечує досить приємну і потужну картину, але не чекайте забійного гуркоту і приголомшуючого брязкоту від системи із завалом АЧХ у нижній межі на рівні 40 Гц.

У деяких випадках не можна назвати ідеальним і відтворення діапазону верхніх частот. Тобто досягти гарного звучання «верхів» можна, проте для цього доведеться підкручувати регулятор тембру у бік зменшення, інакше недовго докрутитися і до «смаженого піску».

Проте, незважаючи на усі ці нюанси, в цілому звук виходить дуже природним і чистим. Саме так. Навіть прослуховування нашого улюбленого тестового «контрольного пострілу в голову» – композицій металевої death-/brutal -групи Nile – виявилося несподівано позитивним моментом: гітари, вокал, ударні – усе звучало виразно, без спроб злитися в одну «кашу». Знаєте, подібне звучання можна порівняти, мабуть, з тим, яке забезпечують дорогі високоякісні навушники-вкладиші: сильного ударного «басу» вони не можуть розгойдати через фізичні обмеження, але водночас такий звук неможливо назвати неякісним або неповноцінним, він просто специфічно хороший.

За великим рахунком звучання системи SVEN IHOO T100U не особливо влаштує хіба що любителів складних класичних творів, та й то лише тих, де задіяно могутні хоральні партії і сильні віолончельні секції: тут – так, виразності все ж трохи не вистачає. Зате і джаз, і класичний французький шансон звучать з цією системою чудово, не кажучи вже про хард-, поп-, симфо- та інший рок. А душка Fausto Papetti зі своїм бананово-ванільним саксофоном так і просто неначе створений для такого звуку.

Висновки

А тепер час отямитися і згадати, що ми говоримо про акустичну мультимедійну 5.1-канальну систему SVEN IHOO T100U з вмонтованим підсилювачем ціною усього лиш 200+ доларів. Що має додатково пристойний FM-тюнер і порти для відтворення музики з карт SD і USB-накопичувачів.

Звичайно ж, до недоліків цієї системи можна записати відсутність цифрового входу – наявність хоч би одного HDMI для інтеграції в сучасне домашнє оточення явно б не зашкодила. Проте, з іншого боку, це всього лише мультимедійна акустика, орієнтована передусім на роботу з домашніми ПК, в яких дуже давно за умовчанням є не лише звичний стереовихід, а й аналоговий 5.1-канальний інтерфейс.

Саме в цій якості система SVEN IHOO T100U заслуговує на найвищу похвалу.

Джерело: 3dnews.ru.

Автор: Володимир Романченко


...
  всі