рус
укр
 

Огляди та публікації

22.04.2013

Цікава геометрія SVEN MS-1080

Пам'ятаєте, був такий простий психологічний тест: вибери найбільш близьку тобі фігуру і дізнайся більше про свою особу. Хтось віддавав перевагу квадрату, комусь подобалася цілісність і завершеність кола, когось вабили трикутники…

SVEN пропонує нам погадати на акустиці: зверніть увагу на форму колонок у квартирі ваших друзів, і, можливо, ви дізнаєтеся про них дещо новеньке. А якщо серйозно, яких тільки акустик не випускав цей фінський розробник: і скриньки, і кульки, і циліндри, і навіть літаючі тарілки. Проте сьогодні ми поговоримо про куби, а точніше про триканальний комплект SVEN MS-1080, за основу якого узята саме ця геометрична фігура.

Цей трифонік побачила світ давно, проте й досі покупця приваблює не лише його незвичайний сучасний дизайн, а й також висока якість виготовлення, висока ступінь комфорту в управлінні завдяки зручному провідному пульту управління, а, найголовніше, звук, гідний слуху навіть вередливого користувача.

Напевно, читачеві вже не треба пояснювати, що таке трифонік або ж цифри 2.1, що його позначають. Якщо говорити коротко, то такий комплект складається з двох сателітів, тобто колонок, що відповідають за відтворення високих і середніх частот, а також сабвуфера, або низькочастотної колонки, яка привносить до загального звучання особливу глибину басів.

Набір SVEN MS-1080 відтворює частоти в діапазоні від 50 до 20000 Гц, а цього більш ніж достатньо і для прослуховування музики, і озвучування багатих звуковими спецефектами фільмів, і для комп'ютерних ігор. Сумарна потужність моделі складає 40 Вт: 10 Вт відпрацьовує кожен із сателітів і ще 20 Вт – сабвуфер. При такому розкладі ви запросто зможете наповнити звуком звичайне житло, а вже в межах робочого місця і зовсім зможете відчути кожний інструмент, кожний тембр і кожний ритмічний нюанс звукової картинки.

Звідси можна зробити висновок про те, що ця акустика, передусім, домашня. Проте, якщо ви є щасливим володарем особистого офісного кабінету і полюбляєте працювати під мелодії улюблених радіостанцій, MS-1080 і в цьому випадку може виявитися дуже корисною. Благо, завдяки невеликим габаритам цьому комплекту знайдеться місце навіть в обмежених умовах.

Примітно, що всі компоненти моделі виготовлено в дерев'яних корпусах (з плит МДФ). Форми їх, як ми вже відзначили вище, квадратні. Як правило, сателіти встановлюють з боків від монітора, а для саба віддають перевагу підлоговому варіанту установки. Хоча деякі користувачі діляться враженнями про те, як вони експериментують з розміщенням колонок, приміром, встановлюючи усі три кубики один на один. Загалом, тут можна спробувати трохи пофантазувати.

Розміри фронтальних колонок складають 110×110×120 мм, а сабвуфера – 220×230×268 мм, так що, як бачимо, це майже ідеальні куби. Для того, щоб вироби, пофарбовані в чорний колір, мали не дуже нудний вигляд, розробник додав у них декілька витончених, оживляючих картину елементів. Так, наприклад, грилі, що прикривають динаміки, мають дві окантовки: тонку червону і товсту глянсову.

Грилі самі по собі також округлі, вони дуже міцні й цілком можуть захистити техніку від ударів. Радимо звернути на цей момент особливу увагу користувачам з маленькими дітьми або тваринами, які люблять гратися і під час своїх ігор бувають іноді необережними.

Динаміки сателітів широкосмугові, вони мають динаміки діаметром 76 мм, у випадку із сабвуфером діаметр складає 165 мм. Слід також зазначити, що фазоінвертор низькочастотної колонки розташовано ззаду, це означає, що цю колонку не можна присувати впритул до стіни.

Часто-густо на сабвуфер переносять органи управління акустикою. Так сталося і цього разу: на одній з бічних панелей найбільшого кубика розмістилися регулятори загальної гучності та окремо рівня низьких частот, тут же розташувалися аудіовходи і вимикач.

Проте не забуватимемо і про провідний пульт управління в комплекті. Завдяки ньому користувачеві не доведеться щоразу лізти під стіл для регулювання гучності. Виготовлено цей елемент у вигляді своєрідної маленької «шайби» з гумовою накладкою на днищі, що унеможливлює ковзання пульта по столу. Окрім управління звуком, ця деталь також служить для зручного підключення до акустики навушників або плеєра.

Дуже високо можна оцінити звучання SVEN MS-1080, не зважаючи на те, що модель є бюджетною і коштує усього десь $55. Музика з таких колонок ллється м'яко, дзвінко і характеризується ясністю, детальністю і чистотою. Добре звучить і людський голос, та й прихильники гостросюжетних фільмів не будуть розчаровані. Відрадно і те, що навіть на високих значеннях гучності в сабвуфері відсутній який-небудь гул, деренчання та інші звукові артефакти. Можливо, власнику комплекту доведеться трохи повозитися, відшукуючи ідеальне місце для кожної з колонок, але, знайшовши його, він буде належним чином винагороджений відмінним звучанням.

Отже, підведемо невеличкий підсумок. SVEN MS-1080 – це компактна, стильна, проста в експлуатації й якісна 2.1-система, створена для домашнього використання. Вона універсальна відносно відтворюваних жанрів, дуже комфортна в управлінні завдяки виносному пульту, а також має дуже непогані можливості підключення. Ми не стверджуватимемо, що акустика заточена під меломанів, такі слухачі, як правило, віддають перевагу комплектам hi-fi класу. Проте, якщо йдеться про бережливого покупця, який прагне максимально заощадити на акустиці та водночас отримати гідне звучання, то в цьому випадку в SVEN MS-1080 є усі шанси потрапити в коло його інтересів.

Джерело: www.techlabs.by.

Автор: TECHLABS Team

Фотографії виготовлено в студії TECHLABS, фотограф Кирило Кручинін


...
  всі