рус
укр
 

Огляди та публікації

08.02.2013

Безпровідний 2.1-канальний саундбар SVEN SB-550

Акустику у вигляді так званого «саундбара» – системи з горизонтально орієнтованим розташуванням динаміків в одному корпусі з підсилювачем і системою управління, мабуть, можна назвати найсвіжішою течією дизайнерської думки в розвитку пристроїв відтворення звуку. Перші саундбари з’явилися на ринку декілька років тому, проте виробники й досі продовжують експериментувати з форм-факторами, кількістю каналів і динаміків та різною додатковою функціональністю у пошуках золотої середини для кожного цінового діапазону.

Фінська компанія SVEN, добре відома в Росії своїми портативними і стаціонарними колонками, навушниками та іншими аудіопристроями, недавно розширила асортимент своєї продукції саундбаром SVEN SB-550 з безпровідним сабвуфером, презентувавши, таким чином, власне бачення цього виду акустичних систем, що стають популярними.

Головною особливістю конструкції саундбара SVEN SB-550 можна назвати його компактність і можливість розміщення на столі, над іншим пристроєм чи безпосередньо на стіні, площа підлоги при цьому використовується хіба що для встановлення сабвуфера. Крім того, підключення сабвуфера за допомогою безпровідного інтерфейсу надає додаткової гнучкості у виборі місця розташування компонентів системи.

Поєднання технічних характеристик, зокрема портів HDMI, і сучасного дизайну дає змогу використовувати саундбар SVEN SB-550 не тільки спільно з ПК, а й також спільно з ігровими приставками, телевізорами, різними плеєрами як мультимедійну акустику з комутованими цифровими та аналоговими аудіо- і відеовходами та виходами. Додамо до цього наочний дисплей, вмонтований еквалайзер, можливість управління кнопками на саундбарі або з пульта ДУ з комплекту: приблизно так коротко можна описати можливості саундбара SVEN SB-550 у першому наближенні.

Незважаючи на майже метрову довжину саундбара, система поставляється в значно компактнішій роздрібній упаковці:

 

Секрет відкривається одразу ж після розкриття коробки: власне саундбар має складану конструкцію: базовий модуль плюс пасивні акустичні системи, що «пристібаються» з кожного боку. У комплект постачання, крім цих трьох компонентів, входить також сабвуфер, пульт ДУ, кабель mini-jack на два «тюльпани», композитний кабель (3RCA – 3RCA), блок живлення саундбара, мережевий кабель до нього, настільна підставка, кронштейн для кріплення на стіні, набір для кріплення, керівництво з експлуатації та гарантійний талон.

 

Сабвуфер виготовлено з деревно-волокнистої плити (MDF) і вкрито матовою чорною фарбою, лише лицьову панель оброблено «під рояльний лак». Динамік розташовано з правого боку і прикрито круглою декоративною тканинною накладкою. Фазоінвертор розташовано на передній панелі, над ним – спеціальна кнопка «Pair» для підключення сабвуфера до основної системи.

 

На тильній стороні сабвуфера – вимикач і кабель мережевого живлення, більше, власне кажучи, нічого й не потрібно, оскільки зміна всіх налаштувань, у т. ч. гучності, здійснюється дистанційно.

 

Усі три компоненти саундбара виготовлено з традиційного для мультимедійної акустики ABS-пластика. Передня панель базового модуля у вимкненому стані має дуже лаконічний вигляд: кнопки вмикання живлення, вибору джерела сигналу та управління гучністю, оце й усе.

 

Всі інтерфейсні роз’єми виведено на тильну сторону центрального модуля. Тут же знаходимо роз’єм для підключення зовнішнього блоку живлення і кнопку «Pair», аналогічну за функціональністю зі згаданою вище кнопкою на сабвуфері. Хочеться звернути вашу увагу на наявність не тільки AV входів, а й виходів, як аналогових, так і цифрових, що дає змогу використовувати саундбар як такий собі «комутаційний вузол» для недорогих домашніх кінотеатрів і розважальних систем.

 

 

Конструкція акустичних модулів абсолютно ідентична: той же ABS-пластик чорного кольору, два середньочастотні динаміки, один високочастотний, дрібнопориста захисна декоративна панель.

 

На фото нижче добре видно роз’єм підключення акустики до центрального модуля, а також ребра жорсткості і защіпка, що забезпечують захоплення і фіксацію колонок на базовому модулі.

 

Не можна сказати, що фіксація занадто жорстка, люфт, якщо докласти зусиль, все ж таки буде, проте в цьому випадку мова йде саме про стикування корпусу, електричний роз’єм підключення акустики до бази припасовується достатньо щільно.

 

У зібраному вигляді саундбар має майже метрову довжину.

 

Декілька слів про встановлення і кріплення. Комплект має як підставку для встановлення саундбара на поверхню, так і кронштейн для кріплення на стіну. Підставку виготовлено з пластика.

 

 

Кронштейн для кріплення на стіну виготовлено з металу.

 

Усе разом має ось такий вигляд:

 

Прослуховування. Висновки

Після складання і першого вмикання системи необхідно підключити саундбар і сабвуфер SVEN SB-550 через безпровідний канал. Робиться це або почерговим, або одноразовим натисненням кнопок «Pair» на кожному з компонентів системи, і через декілька хвилин мигання синього світлодіода переходить у постійне світіння, є контакт.

 

Кнопка Source, що розташована на передній панелі, дає можливість послідовно перемикати джерела сигналу, кнопками Volume, відповідно, регулюється гучність звучання саундбара.

 

 

Розширені можливості управління системою доступні з пульта ДУ: тут, окрім вищезгаданих функцій, можна відрегулювати також гучність звучання сабвуфера (незалежно від саундбара) і вибрати налаштування еквалайзера.

 

 

Шкала гучності для саундбара регулюється в діапазоні поділок 0-30, для сабвуфера в діапазоні 0-21. На граничних поділках шкал нелінійні спотворення стають вже досить помітними, тому комфортним для прослуховування можна назвати верхню межу 25-27 для саундбара і 20 для сабвуфера. Проте, навіть цієї гучності для типової міської квартири буде більш ніж достатньо, адже у більшості випадків рівні гучності перебуватимуть на значно нижчих поділках.

Під час прослуховування саундбар SVEN SB-550 відмінно зарекомендував себе в іграх, особливо у динамічних бойовиках і стрілялках, насичених потужними вибухами, брязкотом та іншими низькочастотними ефектами. Без сабвуфера, зрозуміло, звук не був би таким соковитим і достовірним.

Те ж саме можна сказати про звуковий супровід фільмів, тут саундбар SVEN SB-550 також був на висоті, хіба що в мелодрамах і фільмах калібру мюзиклу гучність саундбара бажано прикрутити, щоб на перший план вийшли вокальні партії.

Найбільш вдалим налаштуванням еквалайзера системи SVEN SB-550 для прослуховування музики, як не дивно, став JAZZ. Загалом звук виявився цілком відповідним очікуванням від акустики цього цінового сегменту, виготовленої у пластмасовому корпусі, тому вибрану конфігурацію з двох середньочастотних та одного високочастотного динаміка на канал можна назвати досить вдалою. Проте у деяких випадках зовсім не зайвою буде присутність власного багатосмугового еквалайзера біля джерела сигналу. За його допомогою можна розкрити більший потенціал саундбара, досягти більш цікавого звуку, ніж за допомогою попередньо встановлених налаштувань вмонтованого еквалайзера.

На закінчення хотілося б зазначити, що у момент написання статті в московському онлайновому роздрібі саундбар SVEN SB-550 пропонували за ціною приблизно від 5 400 рублів і вище. З урахуванням сучасного дизайну, безпровідного підключення сабвуфера, можливості встановлення і кріплення на стіну, гарного добору вхідних і вихідних, аналогових і цифрових інтерфейсів, пульта ДУ, і, зрештою, адекватного звучання, саундбар SVEN SB-550 можна назвати цікавим варіантом для домашнього кінотеатру або мультимедійної системи відповідного класу.

Джерело: www.3dnews.ru.

Автор: Осип Клюєв


...
  всі  
test site