рус
укр
 

Огляди та публікації

13.12.2012

Лінійно-інтерактивне ДБЖ SVEN Pro+ 1000: світло у віконці

Компанія SVEN упродовж багатьох років відома покупцям як виробник комп'ютерної периферії й особливо різних аудіо пристроїв і систем – навушників, мікрофонів, гарнітур та акустики для комп'ютерної та побутової електроніки, з чудовим поєднанням якості та ціни. Водночас, компанія SVEN є постачальником значного асортименту різної електротехнічної продукції і систем стабілізації напруги – кабелів, монтажної електричної фурнітури, акумуляторів, джерел безперебійного живлення, мережевих фільтрів тощо. Пишуть про це значно менше, ніж про колонки і клавіатури SVEN, але сьогодні ми заповнимо цей пропуск, познайомивши наших читачів з новим джерелом безперебійного живлення (ДБЖ) компанії, моделлю SVEN Pro+ 1000.

Джерело безперебійного живлення SVEN Pro+ 1000 належить до класу лінійно-інтерактивних систем з вмонтованою батареєю і вмонтованим стабілізатором мережевої напруги. Таким чином, це ДБЖ дасть змогу не лише коректно завершити роботу операційної системи і вимкнути комп'ютер у разі пропадання напруги силової мережі, але також забезпечить стабільну вихідну живлячу напругу з підвищенням або пониженням у разі потреби під час живлення від нестабільних мереж, яких поки що предостатньо. ДБЖ також оснащено захистом від короткого замикання, системою приглушення імпульсних і високочастотних перешкод, тепловим захистом трансформатора.

Проте це ще не все. Завдяки функції «холодний старт», ДБЖ SVEN Pro+ 1000 можна запустити примусово навіть за відсутності живлячої напруги, що надасть можливість завершити термінові роботи. Крім того, наявність порту USB дасть змогу спостерігати усі критичні параметри мережевої напруги безпосередньо на екрані монітора ПК, переглядати зміни подій, якщо необхідно усе це можна настроїти з урахуванням особливостей мережі та персональних вподобань. У налаштуваннях, з-поміж іншого, є можливість установки автоматичного завершення роботи у разі нештатної ситуації із живленням.

Вирішальним нюансом у комплексі «інтелектуальних» можливостей ДБЖ SVEN Pro+ 1000, що вигідно вирізняє його з-поміж конкуруючих аналогів, є великий багатофункціональним РК-дисплей з підсвічуванням на передній панелі, здатний відображати усі важливі робочі параметри, включаючи вхідну і вихідну напругу, частоту мережі, міру навантаження і поточний розряд батареї.

Для повноти картини також додамо, що сімейство ДБЖ SVEN Pro+ з вмонтованим ЖК-дисплеєм, окрім моделі з максимальним навантаженням 1000 ВА, що розглядається сьогодні, також представлено варіантами на 650 ВА, 850 ВА і 1500 ВА. Варіантів без дисплея, з портом USB і без нього, звичайно ж, значно більше.

Джерело безперебійного живлення SVEN Pro+ 1000 поставляється в скромній картонній упаковці, на якій, зрештою, чітко позначені основні характеристики пристрою. Комплектація пристрою очікувано стандартна: власне ДБЖ з інтегрованим силовим кабелем, кабель USB, компакт-диск з інструкціями та програмним забезпеченням, пара запобіжників, керівництво з експлуатації й гарантійний талон.

Незважаючи на традиційну для багатьох сучасних ДБЖ конструкцію у вигляді класичної міні-вежі, модель Pro+ 1000 вигідно вирізняється міцним корпусом з металу (не з пластика!). Завдяки розташованому на передній панелі багатофункціональному РК-дисплею, безперебійник навіть у якийсь момент з незвички можна прийняти за настільний міні-ПК. Окрім дисплея, на фронтальній панелі також розташована кнопка вмикання пристрою.

Усе інше розташовується на тильній стороні корпусу: вхідний і вихідний порти RJ-11 для фільтрації перешкод в комунікаційних мережах, порт USB для підключення до комп'ютера, дві євророзетки (CEE 7/4) для підключення навантаження, гніздо запобіжника і вхід живлячого кабелю.

Декілька слів про ключові технічні характеристики. Модель SVEN Pro+ 1000 розрахована на максимальне навантаження до 1000 ВА / 600 Вт. При коливаннях вхідної силової напруги змінного струму в діапазоні не більше 165–275 В, гарантований рівень вихідної напруги складає 220 В ± 10 %.

У пристрої використовуються два змінні акумулятори з робочою напругою 12 В ємністю 7 А·год., водночас тривалість автономної роботи підключеної електроніки від батарей, залежно від навантаження, нормується в межах 3 – 20 хвилин, а типовий час перемикання на резервне живлення складає не більше 10 мс. Габарити ДБЖ при цьому складають 124 × 220 × 380 мм, а вага – близько 10,5 кг.

Принцип роботи SVEN Pro+ 1000, як і будь-якого іншого лінійно-інтерактивного ДБЖ, описується двома робочими станами. У тому випадку, якщо із силової мережі надходить живляча напруга, ДБЖ фільтрує небажані імпульси і ВЧ-перешкоди, а потім подає напругу на автоматичний регулятор напруги (AVR), який, якщо необхідно, підвищує або знижує її до номінального значення ~220 В, а далі подає на вихідні розетки. Батареї, якщо заряджені, у цьому режимі не діють або заряджаються, якщо є така необхідність.

У разі, коли живляча мережева напруга пропадає, до справи негайно береться високочастотний інверторний модуль, що перетворює заряд акумуляторів у живлячу напругу ~220 В з наступним згладжуванням форми в апроксимовану синусоїду. Усіма процесами управляє вмонтований цифровий мікропроцесорний контроллер, який, у свою чергу, за допомогою інтерфейсу USB забезпечує моніторинг усіх процесів і поточних параметрів, і який може бути налаштований користувачем безпосередньо у вікні утиліти (поставляється в комплекті) з-під операційної системи.

Зверніть увагу, наскільки наочний та інформативний вмонтований у джерело безперебійного живлення РК-дисплей, виконаний на основі мультисегментних індикаторів та елементів псевдографіки з приємним підсвічуванням блакитного кольору: тут і рівень вхідної і вихідної напруги, навантаження і зарядка батарей тощо. У критичній ситуації, коли рівень заряду акумуляторних батарей знижується нижче допустимого рівня, додатково вмикається звукова сигналізація з таким характерним для більшості безперебійників тривожним писком.

Проте утиліта UPSilon 2000, що поставляється в комплекті з ДБЖ SVEN Pro+ 1000 (є версія не лише під Windows, але також під Linux і FreeBSD), все одно наочніша, до того ж пропонує ряд унікальних можливостей моніторингу і налаштувань.

Чого лише варте меню налаштувань з багатьма закладками: тут можна настроїти не лише режими моніторингу і параметри автоматичного вимикання системи, а й навіть повідомлення про різні події електронною поштою або SMS-кою.

Крім того, у розпорядженні користувача також є корисний режим самотестування ДБЖ з різними налаштуваннями, завдяки якому ви можете оцінити установки робочих параметрів пристрою і навіть приблизно прикинути працездатність батарей вашого ДБЖ.

Серед численних закладок утиліти також є графічне представлення обох описаних вище режимів роботи ДБЖ, що має бути особливо приємно користувачам, не особливо досвідченим у тонкощах налаштування домашньої електроніки. Інформація про усі події, записувана за допомогою утиліти, може бути представлена як у вигляді списку, так і у вигляді наочної таблиці.

Ми провели практичне випробування ДБЖ SVEN Pro+ 1000 з найрізноманітнішими типами навантаження, від ноутбука і настільного ПК до потужного електричного обігрівача. В усіх випадках час автономної роботи, зрозуміло, був різний, але для типової настільної системи з 20-дюймовим монітором він склав близько 17 хвилин. Особливо було приємно подивитися, як ДБЖ, налаштований на автоматичне завершення, оперативно закрив усі вікна системи і завершив роботу системи за лічені секунди.

Підсумковий вердикт: зручна, проста в налаштуванні та управлінні система безперебійного живлення SVEN Pro+ 1000 цілком заслуговує на виставлені за неї в онлайновому роздрібі 3,5 тисячі рублів (плюс-мінус декілька сотень, на момент написання статті). Окрім стабільної роботи, якісного виконання і зручної утиліти налаштування і моніторингу, модель SVEN Pro+ 1000 може похвалитися унікальним для цього цінового сегменту вмонтованим індикатором усіх ключових параметрів мережевого живлення.

Джерело: www.3dnews.ru.

Автор: Осип Клюєв


...
  всі