рус
укр
 

Огляди та публікації

29.08.2012

Безпровідний геймпад SVEN Combat

Геймінг на ПК із застосуванням джойстиків і геймпадів набуває дедалі більшої популярності, і дедалі частіше з’являються цікаві кросплатформені проекти. Досить згадати Gears of War, Lost Planet і навіть прийдешній Assassin's Creed III, розробники якого самі рекомендують навіть користувачам ПК проходити їх дітище з геймпадом, а не за допомогою миші і клавіатури. При цьому постає запитання – купити найдешевший геймпад чи наблизити досвід використання геймпада до консолей. А в сучасних консолей, між іншим, геймпади безпровідні. Саме про пристрій такого типу, безпровідний джойстик з вібровіддачею SVEN Combat і піде сьогодні мова.


Дизайн та ергономіка

Поставляється «бойовий» геймпад у традиційному блістері, що дає змогу перед купівлею повністю оцінити дизайн та ергономіку пристрою.


У комплекті є диск з драйверами, детальна інструкція на декількох мовах, включаючи російську, сам джойстик і його ресивер.


Зовні SVEN Combat, маючи класичні пропорції, набір клавіш і глянсову поверхню корпусу, найбільше нагадує геймпад для PlayStation 3.


Глянсовими є всі деталі, уся нижня частина і верх, за винятком поверхні кнопок. Відбитки пальців на поверхні видно, але вони не привертають надто багато уваги. Серйознішим мінусом є слизький характер поверхні: у вологих руках джойстик утримувати не дуже зручно.


Форма і хват у джойстика продумані, розміри виступів – трохи більші, ніж у джойстика PlayStation, при середньому і великому розмірі руки тримати комфортно.


Вага у геймпада відчутна. В цьому відношенні він куди ближчий до джойстика Xbox 360, який, на відміну від джойстика PlayStation 3, використовує звичайні батарейки АА і має вмонтовану вібровіддачу.


Тут ми підійшли впритул до головної особливості пристрою – наявності елементів живлення, без яких неможлива робота жодного безпровідного девайса. У випадку зі SVEN Combat вони розташовуються в спеціальному закритому кришкою відсіку. Встановлювати і витягати їх досить легко. Ось кількість їх і розмір дещо незвичні – 3 елементи форм-фактора ААА. Два елементи АА виглядали б логічніше, адже їх простіше замінювати акумуляторами.

Поряд з відсіком для елементів живлення розташовується і вимикач – звичайний жорсткий «діп». Другий такий же перемикач дає можливість апаратно увімкнути або вимкнути зворотний зв'язок – «вібру».


Перейдемо до кнопок і клавіш. Тут набір на перший погляд здається стандартним, але є декілька особливостей. По-перше, восьмипозиційний D-pad зроблено цікавої форми з поглибленням під лівий великий палець. «Грибки» аналогових стиків зроблено шорсткими і прогумованими – зчеплення відмінне, навіть вологі від поту руки не зісковзують. Звичайні “select” і “start” тут заховано під номерами 9 і 10, а ось додаткові клавіші мають назви: Macro, Mode, FC і Turbo. Під кнопкою перемикання режимів є світлодіодний індикатор.


Курки також пронумеровано, вони ледь-ледь виступають з корпусу. Їх поверхня матова, а не глянсова, як у решти корпусу.

У грі

Зарядивши у джойстик батарейки і підключивши приймач до комп'ютера, можна об'єднати джойстик і ПК. В принципі для роботи під Windows XP і вище драйвери не потрібні, але диск все одно є в комплекті. Також під XP не гарантується робота вібровіддачі без фірмових драйверів. Для з'єднання джойстика і приймача необхідно увімкнути джойстик і натиснути кнопку FC спочатку на приймачі, а потім на маніпуляторі. Після підключення осі джойстика можна відкалібрувати, а силу вібровіддачі відрегулювати від 0 до 100%.

Заявлений радіус дії 2.4 ГГц передавача – 7 метрів – повністю підтверджується, жодних перебоїв в роботі навіть на такій великій відстані немає.

Клавіша Mode на джойстику перемикає аналоговий та цифровий режими роботи. У цифровому режимі (індикатор під кнопкою Mode при цьому горить зеленим) доступна дві осі і D-pad, а в аналоговому режимі (червоний колір індикатора) доступні усіх 4 осі та 12 кнопок. Клавіша Turbo відповідальна за режим безперервної стрільби (чи іншої дії). При цьому можна вибрати, яка саме клавіша буде «затурбована», досить, утримуючи цю клавішу, натиснути Turbo. Ще одна цікава функція – перепрограмування кнопок, вона активується клавішею Macro.

Загалом під час гри джойстик поводиться добре. Чутливість і точність аналогових стиків дуже висока, кнопки натискаються інформативно, і лише курки, на наш погляд, натискаються «в'яло» і занадто утоплюються в корпус при натисканні. Вібровіддача дуже гарна, і можливість її точно регулювати цілком до місця. Що стосується фірмових фішок у вигляді наявності кнопки Turbo або можливості перемикати режими – деякі гравці явно знайдуть їх корисними, але для більшості цілком досить того, що джойстик зроблено якісно, що він безпровідний і відповідає класичній ергономіці.

Висновок


SVEN Combat зроблено якісно, він має хорошу аналогову частину, упевнено тримає зв'язок і не має прорахунків в ергономіці. Стандартний функціонал геймпада доповнено функцією безперервної стрільби, яку можна «повісити» на будь-яку клавішу, а також можливістю перепрограмовувати клавіші та апаратно перемикати цифровий і аналоговий режими роботи. Геймпад підійде як новачкам, так і порадує якісною зборкою і зручністю в грі справжніх професіоналів!

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Мирослав Бабицький

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі