рус
укр
 

Огляди та публікації

26.07.2012

Огляд футуристичної акустичної системи SVEN OMNI

Читайте також стислу версію статті – SVEN OMNI: yes future!

Невеликі акустичні системи, які живляться від USB, насамперед цікаві власникам ноутбуків. Це пов'язано з тим, що такі системи відтворюватимуть звук незалежно від наявності електричної розетки, поки не вичерпається заряд АКБ. Але живлення від USB жодним чином не обмежує сферу використання акустики, а лише трохи її розширює.

Сьогодні ми розглянемо систему, що не орієнтована виключно на використання з ноутбуками - це SVEN OMNI. Ця акустика вирізняється серед аналогів ще й досить оригінальним дизайном і цікавими конструктивними рішеннями.

Упаковка і комплектація

Упакована система у відносно невелику картонну коробку, оформлену в синіх тонах. У лівому нижньому куті є невеличке прозоре віконце, крізь яке частково видно акустику, що знаходиться всередині.

Крім безпосередньо акустики, всередині упаковки ми знайшли два кабелі, один з яких є кабелем живлення і підключається до USB-порту, а другий, сигнальний, приєднується до виходу звукової карти. Також у коробці – керівництво користувача і гарантійний талон.

Зовнішній вигляд і конструкція

Форма SVEN OMNI настільки цікава, що її навіть важко описати словами, залишається лиш запропонувати нашим читачам подивитися фото.

Лицьові панелі обох колонок практично однакові й являють собою сіро-сині пластикові кола, в центр яких вписано 50 мм динаміки, сховані за металевими гратами. Решітки, в свою чергу, мають форму купола.

Відмінності полягають лише в тому, що на активній колонці є індикатор активності, який, за сумісництвом, виконує роль регулятора рівня гучності. Індикатор, у той час коли акустика ввімкнена, світиться білим.

Якщо лицьові панелі матові, то корпуси колонок чорні та й ще глянцеві. На задній панелі активної колонки розташовано два входи: один для підключення кабелю живлення, інший – для сигнального кабелю.

Наявність одразу двох роз'ємів свідчить про дві особливості. По-перше, сигнал на систему подається з виходу звукової карти, а не через USB-порт, як це іноді буває. По-друге, живлення акустики відбувається не тільки від USB-порту, а й від будь-якого відповідного адаптера живлення 5 В.

Між собою колонки з'єднано незнімним кабелем.

Але найцікавіше ми знаходимо на днищі. І це, зрозуміло, не три м'які ніжки. Тут встановлено пасивний випромінювач. Виробник стверджує, що таке рішення дає змогу знизити резонансну частоту системи та розширити діапазон відтворюваних частот. Який, до речі, заявлено такий: 120 Гц - 18 кГц. Тобто у цьому випадку передбачається поліпшення відтворення НЧ, а швидше навіть нижньої середини. Плюс до всього габарити і форма корпусу SVEN OMNI не дають змоги використовувати фазоінвертор.

Підвіси пасивних випромінювачів обрамлено напівпрозорими пластиковими кільцями, крізь які пробивається біле світло. Особливо ефектно таке рішення виглядає в темряві.

Пластик, з якого виготовлено колонки, досить товстий та якісний. При фізичному впливі на корпуси жодних скрипів або потріскувань немає.

Суб'єктивне прослуховування і враження

Потужність SVEN OMNI 2 + 2 Вт, в наявності декоративна спрямованість акустики. Тим не менш, для своїх розмірів вона хороша, навіть на високих гучностях пластиковий корпус не видає жодних деренчань. Зрозуміло, про відчутний бас, яскравих високих, побудові сцени мови тут немає. Адже в усьому іншому звучання більш-менш правильне.

Якщо порівнювати SVEN OMNI з іншими недорогими колонками невеликої потужності, які часто вибирають в якості заміни спікерам ноутбука або купуються в подарунок, то ця акустика в багатьох випадках буде більш виграшною.

Висновки

SVEN OMNI, перш за все, декоративна акустична система. Про це говорить і її футуристичний дизайн, і використання підсвічування. Однак при цьому звучить вона відмінно, завдяки використанню досить рідкісного, особливо в бюджетному рішенні, пасивного випромінювача. З цією акустикою можна слухати не тільки музику, підходить вона і для озвучування фільмів, а також ігор.

Вартість SVEN OMNI близько $ 20 – це небагато, проте акустика бере своє, по-перше, універсальністю, адже її живлення може здійснюватися як від порту USB, так і від електромережі – потрібен лише відповідний адаптер живлення. По-друге, дизайном. Не кожному хочеться бачити у себе на столі стандартні чорні куби або циліндри, і в цьому випадку OMNI може стати саме тим, що потрібно, адже вигляд у цієї акустики й справді космічний.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Андрій Ахрем

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі  
test site