рус
укр
 

Огляди та публікації

18.07.2012

Огляд і тестування активної 2.1 акустики SVEN MS-321


Мультимедійна акустична система MS-321

SVEN MS-321 – це рідкісне поєднання приємної ціни та відмінної якості. Витончена акустика з пристойним сабвуфером і повноцінними двосмуговими сателітами не вдарить по гаманцю і обійдеться всього в $60. При цьому трифоніка порадує не лише відмінним звуком. Модель має цікаву зовнішність, що поєднує в собі сучасну техногенність і класику, можливо, десь навіть і вінтаж. Загалом, забігаючи вперед, відзначимо, що SVEN MS-321 вийшла дуже вдалою!

Комплект постачання

У стандартний комплект постачання окрім сабвуфера і сателітів входить сигнальний кабель з роз'ємами 3.5 mm на двох кінцях і перехідник 2 RCA – 3.5 mm. Звісно, в коробці є також інструкція користувача з гарантійним талоном.

Зовнішній вигляд і конструкція

З точки зору технічного рішення MS-321 зроблена абсолютно стандартно, проте над зовнішністю дійсно попрацювали. Спереду сателітів і сабвуфера встановлено стильні пластикові накладки, до яких прикріплено тонкі алюмінієві пластини природного кольору. Виглядає це дуже гідно.

Самі колонки зроблено з MDF, оформленого із зовнішнього боку чорною вініловою плівкою. На лицьовій панелі можна побачити незнімну захисну сітку, за якою розташовано типовий середньочастотний динамік. Високочастотна голівка навпаки не закрита, її дифузор зроблоно з паперу, що для цього цінового діапазону може вважатися найвірнішим рішенням.

Сателіти можна встановлювати на столі, оскільки для цього передбачено невеличкі гумові ніжки-пігулки. Настінний варіант розміщення також допустимий – отвори для цього є.

Корпус сабвуфера витягнуто назад, а сам низькочастотний динамік розміщено усередині, тобто використовується акустичне оформлення у вигляді смугового резонатора. Щілинний порт при цьому виведено на передню панель. Також тут можна побачити і пластикові регулятори, дуже вдало стилізовані під металеві. До речі, в увімкненому стані вони світяться ненав'язливим обрамленням.

Управління акустикою, до речі, реалізовано трохи нестандартно. Найбільша ручка служить для зміни загальної гучності, а дві інші – для встановлення тонального балансу. Водночас вихід для навушників повністю незалежний, для регулювання гучності служить окрема ручка, а темброблок для них не діє, та й основні динаміки не вимикаються автоматично. Простіше кажучи, одночасно можна слухати і навушник, і динаміки.

Практичне тестування і прослуховування

Характеристики системи мають гідний вигляд. Нерівномірність АЧХ сателітів в діапазоні 200…10000 Гц не перевищує ±3.5 дБ. Це дуже добрий результат для цього цінового діапазону. На високих частотах є характерний підйом, що переходить у некритичний завал. Сабвуфер починає працювати від 45 Гц і, потрібно віддати належне, із сателітами він узгоджується добре.

Регулювання тембру на високих частотах можливе в невеликих межах, але за суб'єктивними відчуттями навіть такої глибини цілком достатньо.

Загальна оцінка звучання висока. Комплект розвиває пристойний звуковий тиск без помітних для слуху спотворень, тому його можна використовувати навіть для озвучування середніх за розмірами приміщень. Сателіти грають дещо холодно, проте тембральний баланс від оригіналу сильно не віддаляється. Розбірливість перебуває на прийнятному рівні. Сабвуфер теж в міру потужний, він трішки схильний до появи бубніння, але це стандартний нюанс застосованого акустичного оформлення.

Висновок

У підсумку можна сміливо сказати, що трифоніка SVEN MS-321 виправдала наші очікування і перевершила свою демократичну ціну. Система характеризується відмінною якістю виготовлення, стильним і містким дизайном, а звук при цьому перебуває на найвищому рівні.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі