рус
укр
 

Огляди та публікації

21.06.2012

Огляд акустичної системи 2.1 SVEN MS-309

Мультимедійна акустика SVEN MS-309 формату 2.1 була нещодавно презентована. Вона представляє собою рішення, орієнтоване на користувачів, які бажають отримати непоганий звук і гідний бас, зокрема за мінімальних витрат.

Вартість системи на білоруському ринку знаходиться на рівні $ 40, а за такі гроші вибір як трикомпонентних, так і двокомпонентних систем просто величезний. Ми не будемо в черговий раз зупинятися на перевагах та недоліках систем 2.1 і 2.0, а просто подивимся, на що здатна новинка, яка потрапила в наші руки.

Упаковка і комплектація
 • сабвуфер;
 • два сателіти;
 • сигнальний кабель 3.5 мм – 3.5 мм;
 • керівництво з експлуатації;
 • гарантійний талон.
 • Комплект постачання прямим текстом говорить, що перед нами бюджетна система. В якості сигнального використовується кабель з двома mini-jack на кінцях, акустичні кабелі - вмонтовані. Тим не менш, все необхідне для підключення системи до комп'ютера або ноутбука в коробці є.

  Зовнішній вигляд і конструкція

  Сателіти з габаритами 90×130×98 мм, виготовлено з MDF, обтягнутого чорною матово-вініловою плівкою.

  Для встановлення на горизонтальній поверхні до днища кожної з колонок передбачено по чотири гумові ніжки, щоправда, можливість настінного монтажу не передбачена.

  На передніх панелях сателіта бачимо решітки, обтянуті акустичною тканиною. Їх можна зняти, але лише для того, щоб поглянути на динамік, оскільки MDF-панелі під ними ніяк не декоровані.

  Широкосмуговий динамік виглядає непогано. Він має паперовий дифузор діаметром 60 мм, який забезпечує цілком прийнятну якість звучання.

  Сабвуфер, також як і сателіти, обтягнутий чорною вініловою плівкою. З глянцевого пластика виконано лише панель управління, яка розташована у верхній частині лицьової панелі. На ній розташовано три сріблясті ручки, перша з яких, найбільша, дає змогу регулювати рівень гучності, а два регулятори поменше – відповідають за налаштування НЧ і ВЧ. Ручка рівня гучності опоясана кільцем з напівпрозорого пластику, яке світиться синім, коли система увімкнена.

  Акустичне оформлення сабвуфера - бендпасс. 100 мм динаміка ми не бачимо, а порт фазоінвертора, що має діаметр 50 мм, розташований у нижньому лівому кутку передньої панелі. Труба фазоінвертора виконана з картону, лише його зовнішня декоративна накладка пластикова.

  Днище сабвуфера має чотири гумові ніжки для встановлення на горизонтальну поверхню.

  На задній панелі знаходимо два RCA-роз'єми, призначені для підключення сателітів, і mini-jack для під'єднання сигнального кабелю.

  Нижче - шнур живлення і кнопка вмикання системи.

  Суб'єктивне прослуховування і враження

  Перш ніж почати прослуховування, необхідно провести певне налаштування тембрального балансу. Це завдання дещо ускладнюється тим, що на регуляторах немає позначок. На наш погляд, оптимальне положення регулятора рівня баса – трохи нижче середини, а регулятора ВЧ на 2/3.

  SVEN MS-309 радує хорошим узгодженням компонентів, сабвуфер відтворює те, що потрібно, але для оптимального звучання його краще встановлювати на підлогу.

  На слух відчувається легкий недолік високих частот, середина ж здається трохи затиснутою, а в цілому сателітам не вистачає атаки і детальності, в результаті чого в деяких треках злегка бракує динаміки.

  В іншому ж звук системи можна охарактеризувати як доволі гарний, максимальна гучність висока, при цьому істотних спотворень не спостерігається. Немає і призвуків від корпусів.

  Що стосується певних музичних стилів, то тут конкретні поради давати складно, можна лише сказати, що метал звучить вкрай нудно, з більш простою музикою система справляється непогано.

  А от зі спецефектами в іграх і фільмах акустика справляється на всі сто відсотків і процес перегляду або віртуальних баталій приносить суцільне задоволення.

  Висновки

  SVEN MS-309 – універсальна система, яка підходить як для озвучування фільмів та ігор, так і для прослуховування музики, нехай і з деякими застереженнями, оскільки не всі музичні стилі звучать на даній акустиці добре.

  Всі компоненти мають класичну зовнішність, якість матеріалів і збірки хороше, в результаті корпус не привносить у звучання якихось призвуків. Зі своєю вартістю в $ 40 дана тріфоніка цілком гідна уваги і буде хорошим придбанням для тих меломанів, хто крім хорошого звуку цінує ще й сучасний дизайн.

  Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

  Автор: Андрій Ахрем

  Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


  ...
    всі