рус
укр
 

Огляди та публікації

10.05.2012

SVEN STREAM. Активна мультимедійна система з реалізацією технології Bi-Amping

STREAM поєднує в собі просунуте технічне рішення і дуже гуманну вартість. З урахуванням ціни близько 3000 рублів акустика є справжнім поличним варіантом із застосуванням технології Bi-Amping.

Bi-Amping відрізняється від звичайної схеми тим, що для кожного каналу використовується не один підсилювач, а відразу два. Говорячи простіше, якщо колонки дві, то каналів посилення чотири. Це робиться, щоб сигнал для кожного динаміка посилювався окремим трактом.

Плюси подібного рішення безперечні. По-перше, значно знижуються нелінійні спотворення і зайве навантаження на канали. По-друге, відпадає необхідність використовувати пасивні роздільні фільтри, замінивши їх активними кросоверами на вході. Мінус не менш очевидний – вартість виготовлення таких колонок помітно зростає. Саме тому Bi-Amping є вирішенням сьогоднішніх Hi-Fi або студійних моніторів, а в мультимедіа таке рішення застосовується украй рідко.

Для SVEN подібні колонки є першими, оскільки раніше в арсеналі виробника активної системи з Bi-Amping'ом не було. Нам же залишається лишень перевірити, наскільки урізаний бюджет дасть змогу реалізувати усі плюси професійної технології та оцінити якість звучання в цілому.

Комплект постачання

Колонки продаються в об'ємній коробці. Відкривши упаковку, щасливий власник виявить:
      • дві акустичні системи;
      • сигнальний кабель;
      • кабель для пасивної колонки;
      • інструкцію і гарантійний талон.

Загалом, усе без надмірностей, але бігти в магазин за шнурами, яких бракує, не доведеться.

Екстер'єр і конструктивні особливості


SVEN STREAM

Зовнішність колонок, безумовно, заслуговує на пошану. З однієї точки зору, вона проста і нехитра, з іншої – система виглядає класично і по-справжньому породисто. Корпуси колонок виготовлено з MDF, а основну частину матеріалу обтягнуто чорною плівкою ПВХ. Бічні панелі декоровано під натуральне дерево. Для цього вертикальні торці плавно округлено, а поверх матеріалу наклеєно плівку, що імітує справжній масив. Безперечно, матеріали дешеві, але ефект створюється вражаючий.

Динаміки розміщено на передніх панелях і від погляду користувача закрито звичайними тканинними грилями. НЧ/СЧ голівка має класичну конструкцію: композитний дифузор міцно приклеєно до рами за допомогою гумового підвісу, а пилезахисний ковпачок має правильну сферичну форму. Магнітна система динаміка повністю екранована. Високочастотний випромінювач – тканинний, купольного типу. З урахуванням невисокої вартості даної акустики, застосуванню подібних динаміків можна тільки порадіти.

Органи управління скомпоновано на передній панелі активної колонки. Ручки мають класичний вигляд і прекрасно вписуються в загальний дизайн. Примітний і той факт, що компанія все ж відмовилася від кнопок. Хоча б не скидатимуться налаштування при вимиканні. Три регулятори виготовлено з металізованого матеріалу, тому при торканні відчувається благородна прохолода.

Призначення також звичне: регулювання загальної гучності і установка частотного балансу (рівня високих і низьких частот). Поруч розташовано індикатор вмикання, і роз’єм для навушників. Це зручно, оскільки система все таки мультимедійна.

Дивлячись на задні панелі колонок, спочатку не помічаєш нічого особливого – вхідні роз'єми RСА, вимикач живлення, мережевий кабель... Проте нестандартні елементи все ж є. Активна акустична система з’єднується з пасивною за допомогою спеціального кабелю з чотирма контактами. Це і зрозуміло, адже в даному випадку необхідно передати Bi-Amping’овий сигнал, для чого потрібно відразу дві пари провідників. Довжина кабелю складає 2 метри, тому акустикові комфортно розмістяться на поверхні робочого столу.

Усередині колонки зроблено не менш упевнено. По-перше, корпуси демпфовані пристойною кількістю синтепонової вати. По-друге, грамотно побудовано підсилювач. Для його реалізації задіяно одні з кращих мікросхем – TDA7265. З урахуванням параметрів блоку живлення і використовуваних мікросхем заявлена потужність 40 Вт на канал виглядає цілком реалістично.

У цілому рішення не викликає абсолютно жодних нарікань. Навпаки, інженери SVEN начебто підгадали, і в нелегкий кризовий час випустили дійсно якісний продукт з помірною вартістю. Скептики можуть припустити, що застосування Bi-Amping’у мало допоможе застосованим динамікам, проте навіть якщо відкинути цей факт і порівняти колонки з прямими конкурентами, де використано звичайний підсилювач, то вони все одно не втратять своєї актуальності.

Прослуховування

Для прослуховування під’єднаємо акустику до виходу референсної звукової плати ESI Juli@. Подібний аудіо-інтерфейс дасть можливість без проблем виявити усі плюси й мінуси даної моделі.

В цілому звучання – на високому рівні. Колонкам не чужі також «хай-файні замашки». Вони упевнено промальовують музичну сцену, добре позиціонуючи звуки в просторі. Важливо, що не підсилювач, ні джерело живлення не є «вузьким» місцем, тому із зростанням звукового тиску компресійні відтінки наростають зовсім трохи.

Якщо говорити про вірність тембрального балансу, то він неідеальний, проте сильних зміщень в той або інший бік немає. Чоловічий і жіночий вокал приємний для вуха, а розбіжність з референсом можна упіймати лише під час миттєвого перемикання. Високі частоти чисті й прозорі, середина в міру детальна й акуратна. Баса трохи не вистачає, але в цілому рівень низьких частот повністю відповідає класу 5-тидюймових вуферів. Тут порадити можна лиш одне: хочете більше баса – купуйте дорожчі колонки.

Якщо спробувати якось розставити жанрові переваги, то можна зробити однозначний висновок про універсальність SVEN STREAM. Хороші динаміки і потужний підсилювач дають акустиці змогу відігравати різні музичні напрями приблизно з одним і тим же рівнем якості. Поп і класичний рок, DNB і важкий метал: уся музика звучить упевнено (природно, з урахуванням вартості системи). Ще краще справи йдуть з фільмами та іграшками. Здатність акустики формувати правильну сцену робить свою справу. У підсумку система постає перед нами справжнім домашнім універсалом.

Повертаючись до питання Bi-Amping’у, досить складно висловитися на тему того, переграє STREAM конкурентів у своєму класі за рахунок використання чотириканального підсилювача чи ні. Можливо, Bi-Amping тут не головне, а багато що залежить просто від вдумливого та обґрунтованого підходу виробника.




Отже, новоспечену модель STREAM можна сміливо рекомендувати для купівлі. Ця універсальна система не займе багато місця на робочому столі, але при цьому умить вирішить усі «звукові питання». Якісні показники акустики знаходяться на високому рівні. Зовнішність представлено в безпрограшному класичному варіанті. Кажучи більше узагальнено, в компанії SVEN знову усе вийшло.

Джерело: російський портал ferra.ru.

Автор: Владислав Кононов


...
  всі  
test site