рус
укр
 

Огляди та публікації

10.05.2012

Активні стереоколонки Sven Stream

На відміну від лінійки Royal, у Stream звичайне управління і немає рояльного лаку. Проте є вихід на навушники і зручне регулювання тембрів і гучності на передній панелі. Зовнішній вигляд класичний. Особливість колонок полягає у використанні Bi-Amp технології.

З побутової Bi-Amp акустики, що позиціонується для комп'ютера, на ринку є зараз JetBalance JB371, проте ця модель вибивається як за габаритами, так і за вартістю по відношенню до популярних стандартних 2.0 системам. Creative Inspire Monitor M80 тепер вже не випускається. А ось Sven Stream вкладається як за вартістю (ціна приблизно 4000 р), так і за габаритами. Так само можна згадати і AVE DF100, з 4-х дюймовим вуфером і оформленням у закритому корпусі. Технічно JB371, Stream і DF100 належать до різних класів систем через різні розміри вуферів і прямо не конкурують між собою.

Bi-Amp система – це два підсилювачі на одну колонку, в даному випадку, по окремому підсилювачу на динамік. Фільтри в цьому випадку активні і розташовані перед підсилювачами.

Технологія Bi-Amp у Sven Stream представляється технологією від студійних моніторів і як наслідок – якісним звучанням. Така технологія використовується як в студійних моніторах, так і в побутовій активній акустиці. Чи буде реальна перевага у Stream перед звичайними активними колонками в цій ціновій категорії, зможуть засвідчити лише порівняльні тести, і ось чому:

  1. Bi-Amp дає змогу використовувати вищий порядок фільтра, зменшувати зону спільного звучання динаміків і вибрати оптимальнішу частоту розділу. Із звичайними пасивними фільтрами високий порядок відбивається на різкому збільшенні вартості самого фільтра. Використання ще одного додаткового підсилювача може бути дешевше, ніж якісний пасивний фільтр.
  2. Йдеться про бюджетну модель (в порівнянні з професійними студійними моніторами) і це означає, що виробникові можливо доведеться на чомусь заощадити, наприклад на якості динаміків або якості самого підсилювача. Через необхідність жорстких компромісів bi-amp системи в бюджетний сектор практично не потрапляють.
  3. Студійні монітори не є масовим продуктом і витрати виробництва унеможливлюють випуск бюджетних моделей з Bi-Amp. Sven Stream же навпаки масовий продукт, тому є шанси, що не буде компромісів, через які Bi-Amp означатиме лише маркетинговий хід.

Таким чином усе залежить лише від реалізації. Подивимося, що вийшло у виробника.

Зовнішній вигляд


Зовнішній вигляд колонок Sven Stream

Панель управління розташована на передній панелі активної колонки. Вона включає регулятори загальної гучності, низьких і високих частот. Додатково є гніздо для навушників.

Бічні стінки обтягнуто вініловою плівкою з оформленням під дерево.


Вигляд ззаду стереоколонок Sven Stream

Підключення пасивної колонки до підсилювача здійснюється за допомогою спеціального кабелю. Цей тип кабелю в одного боку не дає можливості використовувати стандартні кабелі, проте з іншого захищає від неправильного підключення. Для акустичних систем з роздільним посиленням частіше зустрічається більш поширений тип роз'єму – Speakon, що дає змогу замінювати дріт без пайки усередині роз'єму.

Конструкція і об'єктивні виміри


Вигляд стереоколонок Sven Stream з відкрученими динаміками

Використовувані в колонках динамічні голівки мають магнітне екранування. Діаметр дифузора низькочастотного динаміка, включаючи підвіс, складає 11,5 сантиметрів. Гнучкий підвіс виготовлено з гуми і він тактильно дуже м'який. Як пискавка використовується купольний твітер з тканини. Діаметр купола складає 30 міліметрів. Усередині колонок використовується синтепон.

До складання зауважень немає, єдиний недолік, який вдалося виявити, це недостатня герметизація щілини у роз'ємі для навушників. Під час відтворення низьких частот щілина видає призвуки. Якщо в гніздо вставляти заглушку, недолік усувається.


Вигляд підсилювача стереоколонок Sven Stream

Підсилювачі зроблено на базі TDA7265. Фільтри зроблено на TL084, що забезпечує рівень спотворень на рівні 0,003%.


АЧХ підсилювачів

Згідно з вимірами АЧХ підсилювачів частота розподілу перебуває в районі 3 кГц. Зазвичай в двосмугових системах вибирають частоту дещо нижчу, близько 2 кГц. Вибір 3 кГц з одного боку робить критичнішим діапазон, до якого вухо найчутливіше, з іншого боку це дає можливість уникнути спотворень від перевантаження високочастотного динаміка.


Графік АЧХ колонки Sven Stream, виміряний на висоті ВЧ-динамика з різними положеннями тембрів

Судячи за вимірами, тембри працюють в якості зміни рівня посилення кожного з підсилювачів в межах ±5 дБ. З цієї причини на підсилювач для навушників тембри не впливають. Нерівномірність АЧХ складає ±3,5 дБ в діапазоні від 65 до 20000 Гц. Це добрий результат для цього класу акустичних систем. У районі 3 кГц можна бачити хороше узгодження динаміків по АЧХ.

Спотворення при звукових тисках 77, 83 і 89 дБА

Методика вимірів гучності активних колонок


Спотворення при гучності 77 дБА, Спектри сигналів, відтворювані колонкою Sven Stream,
під час подачі частот 60, 400, 1000 і 2500 Гц

На невисокій гучності спектр досить чистий, спотворення низькі, без гармонік високих порядків.


Спотворення при гучності 83 дБА, Спектри сигналів, відтворювані колонкою Sven Stream,
під час подачі частот 60, 400, 1000 і 2500 Гц

На середній гучності спостерігається початок зростання спотворень в діапазоні низьких частот.


Спотворення при гучності 89 дБА, Спектри сигналів, відтворювані колонкою Sven Stream,
під час подачі частот 60, 400, 1000 і 2500 Гц

На високій гучності виразно видно зростання спотворень в діапазоні низьких частот і початок зростання в діапазоні середніх частот.

Як альтернатива, можна ознайомиться з результатами Microlab Solo 5, що за рівнем спотворень в аналогічних умовах показують гірший результат.

Основною метою тестування якості акустичних систем є визначення якості продукту за виробленими критеріями за абсолютною шкалою і порівняно з конкурентами. Успіх акустичних систем, як вдалого продукту, залежить від сукупності багатьох чинників. З них можна виділити такі, найважливіші для користувача: зовнішній вигляд, ергономіка, функціональність та якість звучання. Вартість виробу також є важливим чинником під час купівлі, проте найбільш актуальний показник ціна/якість для своєї цінової категорії, порівняно з найближчими конкурентами.

Звучання Stream можна охарактеризувати як хороше. Головним достоїнством є чітка панорама, висока детальність звучання, хороша передача середніх частот. Як недолік, забарвлення тембру в діапазоні верхніх середніх частот. Якість низьких частот має свою специфіку, виражену в ранньому зростанні спотворень при збільшенні гучності, проте це в першу чергу особливість малогабаритних систем і для цього класу акустики якість низьких частот у нормі.

Stream vs Solo5

Порівняно з Micrloab Solo 5 слід зазначити таке. За якістю середніх частот Solo 5 поступається, так само Solo 5 поступається в детальності звучання і чіткості панорами. Але при цьому тембр в діапазоні верхніх середніх частот у Solo 5 натуральніший, ніж у Stream. У діапазоні високих частот якість порівнянна. В цілому перевага у Stream.

Висновки

Ця модель належить до класу систем $100~130 з 5-ти дюймовим вуфером і є вдалою для свого класу за рахунок хорошої якості звучання, зручності у використанні і розширеного функціоналу у вигляді виходу для навушників. На тлі прямого конкурента Microlab Solo 5 з порівнянною вартістю у Stream параметр ціна/якість вищий.

Джерело: сайт www.ixbt.com.

Автор: Роман Кузнецов aka romanrex


...
  всі  
test site