рус
укр
 

Огляди та публікації

11.05.2012

Дивимося і слухаємо трифоніку SVEN MS-1085

Трикомпонентна система SVEN MS-1085 – це доступна трифоніка, орієнтована на користувачів, які виросли з рівня пластикових хрипілок або вмонтованих динаміків ноутбука. Характерною особливістю в даному випадку можна вважати примітний дизайн, що добре поєднується з класичними формами і рисами.

Комплект постачання

Акустика продається в невеликій картонній коробці, всередині якої Ви знайдете:
      • сабвуфер;
      • два сателіти;
      • сигнальний кабель 3,5 мм – RCA;
      • мікрофонний кабель 3,5 мм – 3,5 мм;
      • інструкцію з експлуатації;
      • гарантійний талон.

Звісно ж, тут ще передбачено провідний пульт управління, але оскільки його прикріплено до сабвуфера, то ми вважаємо його невід'ємною частиною основної ланки системи.

Зовнішній вигляд і конструкція


SVEN MS-1085

Сателіти виглядають незвично завдяки оригінальному оформленню передніх панелей. Їх корпуси класичної форми виготовлено з невеликих шматочків MDF, які склеєні між собою та обтягнуті плівкою, що імітує натуральне дерево. Спереду застосована глянсова, практично дзеркальна, накладка з чорного пластика. Самі ж динаміки сріблястого кольору. Паперовий дифузор середньочастотної голівки пофарбовано, а ковпачок зроблено з пластика. Дифузор ВЧ-випромінювача теж пластиковий, а для більшого антуражу використано кругове обрамлення, знову ж таки “під метал”.

Для встановлення на поверхні столу знизу кожного корпусу є гумові ніжки. Отворів для настінного кріплення немає. Довжина кожного кабелю складає 1,6 метра, тому від сабвуфера сателіти особливо далеко не поставиш.

Сам саб зроблено в дещо приплюснутому корпусі з прямими формами. Передня панель виготовлена з глянсового пластика чорного кольору, в центрі якого декоративний круг. Динамік без розбирання корпусу побачити неможливо, оскільки використовується акустичне оформлення у вигляді смугового резонатора. Голівка закріплена на внутрішній стінці. Нагадаємо, що це дає змогу досягти максимальної віддачі, що при скромних розмірах динаміка справді важливо.

Провідний регулятор гучності реалізовано у вигляді шайби, верхня половинка якої, стилізована під хромований метал, може обертатися. У центр розташовано декоративне кільце, що підсвічується синіми світлодіодами. Яскравість їх невисока, тому елемент виглядає ненав'язливим. Тут же можна побачити два роз'єми для підключення гарнітури. Якщо вона використовуватиметься, то сигнал мікрофона заводиться на звукову карту другим кабелем з роз'єму на задній панелі сабвуфера.

Довжина кабелю до регулятора цілком достатня для комфортного розміщення на столі, навіть якщо сам сабвуфер опиниться на підлозі. Маса пульта невелика, оскільки його зроблено з пластика, але знизу є спеціальна прокладочка, що запобігає зісковзуванню.

Електронна частина MS-1085 виглядає цілком стандартно для системи такого рівня. Для живлення задіяно трансформатор з потужністю вторинних обмоток близько 43 ВА. З урахуванням використання двох конденсаторів по 4700 мкФ, заявлена потужність системи на рівні 46 Вт виглядає цілком правдоподібною. Підсилювач же реалізовано за стандартною схемою на трьох мікросхемах класу 2030.

Тестування і прослуховування

Тестування показує, що сателіти мають нормальну для цього класу амплітудно-частотну характеристику з нерівномірністю на рівні ±6 дБ. Середина трохи порізана, а згори є характерний підйом, що привносить відповідне забарвлення, проте вже після 15 кГц він змінюється різким спадом. Узгодження сателітів із сабвуфером виконано добре. Але сама АЧХ низькочастотної ланки має властивий вигляд для бюджетного смугового резонатора. Чітко видно яскраву пікоподібність, а нижня межа лежить близько 70 Гц.

Суб'єктивні враження від звучання системи гарні. Звук сателітів живий і динамічний. Із зростанням гучності в музиці починають проявлятися кричущі відтінки, які на максимумі можливостей переходять у спотворення. Проте, слід віддати належне, для невеликої кімнати запасу неспотвореної гучності цілком вистачає. Сабвуфер працює точково, тому йому вдається проста музика. На високій гучності може виникнути невелике брязчання. Проте увесь цей негатив легко прибрати окремою ручкою регулювання посилення низьких частот.

Висновок

У підсумку можна сказати, що SVEN MS-1085 зірок з неба не хапає, а показує себе справді як надійна бюджетна акустика ціною $50. До безперечних переваг перед багатьма конкурентами можна віднести стильний дизайн, що узгоджується із загальними тенденціями оформлення сучасної техніки, і зручний провідний пульт управління. Звучання перебуває на доброму рівні: і потужності, і краси його цілком вистачить для будь-якого слухача.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Марина Косько


...
  всі  
test site