рус
укр
 

Огляди та публікації

11.05.2012

Тест мультимедійної стереопари SVEN STREAM Light

Мультимедійна акустика STREAM Light є трохи зменшеною копією добре відомих колонок SVEN STREAM. Ця модель, передусім, призначена для користувачів, які бажають отримати якісний звук, але не мають можливості використовувати занадто великі колонки. Розробники трішки зменшили розміри корпусів, що дасть змогу встановити їх навіть на завантаженому робочому столі в офісі або удома, але на внутрішній начинці і якості виконання такі нововведення не відбилися, і акустика як і раніше залишається «зарядженою». Нагадаємо, що основною відмінністю лінійки STREAM є використання чотириканального підсилювача (bi-amp).

Комплект постачання

Комплект традиційно продається у фірмовій коробці, усередині якої можна виявити:
      • активну акустичну систему;
      • кабель для подачі сигналу з роз'ємом 3,5 мм;
      • перехідник 3,5 мм – 2 RCA;
      • інструкцію і гарантійний талон.

Зовнішній вигляд і конструкція


Мультимедійна акустична система STREAM Light

Зовні всі акустичні системи лінійки STREAM досить схожі. Вони відрізняються лиш розмірами корпусів, середньочастотними динаміками, потужністю і діапазоном відтворюваних частот. У нашому випадку корпуси колонок зроблено з MDF завтовшки 9 мм, а із зовнішнього боку матеріал обклеєно чорною плівкою ПВХ.

На бічних панелях знаходяться декоративні накладки напівкруглої форми, стилізовані під натуральне дерево. Слід зазначити, що ці накладки грають не лише декоративну роль, а й сприяють підвищенню жорсткості корпусів.

Для установки акустики на горизонтальних поверхнях передбачено чотири гумові ніжки.

Динаміки розташовано на передній панелі за класичними канонами і для захисту від випадкового ушкодження закрито сітками з чорної акустичної тканини. Як середньочастотний випромінювач використовується голівка з паперовим дифузором, забарвленим у чорний колір, і м'яким гумовим підвісом. ВЧ- випромінювач стандартний – купольний динамік з тканинним дифузором. Магнітне екранування реалізовано в повному об'ємі, тому акустику сміливо можна ставити поряд із старими телевізорами і моніторами.

Основні роз'єми розташовано на задній панелі активної колонки, яка за сумісництвом служить ще й радіатором охолодження мікросхем. Сигнал подається на стандартний стереовхід RCA. Для з'єднання активної і пасивної колонок використовуються нестандартні роз'єми і відповідний кабель. Довжина пропонованого шнура складає 2,5 метра, тому складнощів з розміщенням колонок в кімнаті виникнути не повинно.

Органи управління розміщено на декоративній пластиковій вставці знизу лівого сателіта. Три ручки дають можливість регулювати рівень загальної гучності, а також встановлювати баланс високих і низьких частот. Тут можна побачити світлодіодний індикатор і роз'єм для підключення навушників.

Внутрішній устрій акустики особливих нарікань не викликає, навпаки, для заявленої ціни усе зроблено непогано. Для демпфування корпусів використовується наповнення синтепоном, а основні проводи акуратно зібрано в пучки і зафіксовано. Це виключає їх брязкіт під час роботи на високій потужності. Для живлення підсилювача застосований трансформатор на пластинах з потужністю вторинних обмоток 60 ВА (12 × 2 В, 2,5 А), а у фільтрі живлення використовуються два конденсатори по 4700 мкФ. Безпосередньо сам підсилювач побудовано з використанням чотирьох мікросхем TDA2030A. З урахуванням можливостей цих мікросхем і застосованого живлення можна сказати, що заявлена потужність колонок (2 × 30 Вт) узята обгрунтовано.

Практичне тестування і прослуховування

Отже, розпочнемо з розгляду АЧХ. Видно, що частотна характеристика має хорошу нерівномірність, а невеликий завал спостерігається лише на високих частотах. На номінальний рівень акустика виходить приблизно на 80 Гц, що з урахуванням розмірів колонок теж непогано. Особливо ж радує відсутність різких провалів і сплесків на середніх частотах, завдяки чому ми отримуємо хорошу тональну вірність. Узгодження динаміків здійснено оптимальним способом, до речі, застосовані активні фільтри можуть похвалитися 4-м порядком, завдяки чому досягається відмінна крутизна спаду характеристик.

Регулятори тембру працюють своєрідно. Вони здатні завалювати або піднімати досить широкі діапазони частотної характеристики, завдяки чому регулюється не лише частотний баланс, а й гучність системи в цілому.

Поворот на 45 градусів провокує стандартний завал високих частот, тому під час інсталяції краще не переборщувати з кутами і повернути обидві колонки у бік вух слухача.

Вивчення спотворення дає зрозуміти, що на низькій і середній гучності акустика працює добре. Так, при звуковому тиску 75 дБ(А) на відстані 1 метра коефіцієнт нелінійних спотворень в середньому по діапазону перебуває нижче 1%. Невелике зростання помітне лише до 200 Гц, та й то під час прослуховування музики це непомітно. Збільшивши гучність до 80 дБ(А), ми фіксуємо цілком нормальне зростання спотворення, проте навіть так КНС піднімається понад 1% лише на низьких частотах. Не варто забувати про те, що ми говоримо про малогабаритну акустику, яка не призначена для використання на високих потужностях, на низьких же все у повному порядку.

Суб'єктивне прослуховування залишає приємні враження, особливо враховуючи ціну колонок. STREAM Light створює досить упевнене звучання. Тональний баланс не такий вірний, як ми чекали від АЧХ, проте істотних недоліків немає. Вокал трохи зміщений до холодних тонів, проте для мультимедійної акустики це типово. При середніх положеннях регуляторів трохи не вистачає високих частот, що легко можна поправити ручкою treble. З басом трохи складніше, все ж колонки невеличкі, тому за бажання отримати якісний низькочастотний діапазон краще використовувати сабвуфер. Акустика відмінно справляється з відтворенням електронної музики і навіть досить непростої класики. Причому на середніх частотах досягається приємна детальність звучання. Серед проблемних композицій для STREAM Light можна назвати лише важкий рок/метал, оскільки при переважанні великої кількості потужних звуків детальність відтворення падає. Проте знову ж таки не варто вимагати від «лайтової» версії неможливого. Передусім, вона призначена для відтворення нескладної музики, кіно та ігор, з чим власне проблем не виникає.

Висновок

У підсумку оновлену «лайтову» версію відомих колонок можна вважати вдалою. При ціні $80 новий продукт може похвалитися хорошою якістю виготовлення і роздільними підсилювачами для кожного динаміка. STREAM Light відмінно справляється з озвучуванням фільмів і сучасною музикою. Основні недоліки, якщо можна так висловитися, обумовлені тільки компактними розмірами корпусів. Так, любителям соковитого баса краще обзавестися сабвуфером.

Джерело: білоруський хардварний портал techlabs.by.

Автор: Василь Запотилок

Фотографії зроблено в студії TECHLABS, фотограф Катерина Маханькова


...
  всі